Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ayrılık kararı temyizde, karar kesinleşmeden kişisel ilişki hükmü icra edilebilir mi? Çocuğumu istemeyen bir baba, her şeyi yapabilir..

Konuyu Kilitleyin
Old 06-11-2012, 09:12   #1
acil

Varsayılan Ayrılık kararı temyizde, karar kesinleşmeden kişisel ilişki hükmü icra edilebilir mi? Çocuğumu istemeyen bir baba, her şeyi yapabilir..

çok çaresizim bana yol gösterin çok acil sorunum çok büyük bir yol bulun bana ben eşime ayrılık kararı davası açtım 1 yıl ayrılık kararı verildi fakat en önemlisi ne eşim ne ben talep etmediğim halde çocugumuzu hakim babasına görme yetkisi verdi hemde yatılı 2 yaşında daha bebek anne sütü anne kucagına alışık bir bebek daha babası birde babası bu çocuk benim değil diye dava açmış ve dava dan sonra vazgeçmiş fakat fikrinden vazgeçmemiş o benim çocucugum degil onu öldürecem diye benim yüzüme söylüyor o adamdan herşey beklenir ne yapacam gelip götürmek istersen bende yanında gidebilirmiyim benim gitmemi engelleye bilirmi hemde hakim yatılı çocugumu görme yetkisi verdi 2 yaşındaki çocuga bu verilirmi haklarim varsa bana yardımcı olu birde eşim ayrılık kararını teymize yolladı bu çocuk işlemi işleme konurmu yoksa teymize konduğu içn çocugu görme yetkiside beklemede mi kalır dava dosyası teymizden dönene kadar babası çocugumu görmeye geldiğinde benimde onunla olma yetkisini nasıl aldırabilirim böyle bir hakkım varmı hukuku dilde yada yargıtay kararları varmı bu adam kötü niyetli emin olsam iyi niyetli olduguna fakat çocugumu öldürecek çok kesin konuştu acil yardım
Old 06-11-2012, 17:35   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Çocuğunu öldüreceğini söyleyen baba çocuğun güvenliğini ve yaşam güvencesini tehdit ediyor demektir.

Bu nedenle en yakın aile mahkemesine başvurarak babanın eylemlerinin önlenmesi ve çocuğun güvenliğinin sağlanması için koruma kararı talep edebilir,bu kararda çocuğun velayet yetkisinin tarafınıza tedbiren verilmesini,eğer varsa kişisel ilişkinin kısıtlanmasını,kaldırılmasını ve denetime tabi tutulmasını talep edebilirsiniz.

2-Çocukla baba arasında mahkemece kurulan kişisel ilişkiye ve süresine yargılama sırasında her zaman itiraz etmeniz mümkündü.2 yaşındaki çocuk için yatılı kişisel ilişki tesis edilmesi yerinde değildir.

Ayrılık kararında bu konuda yapılan düzenlemenin bir avukat tarafından incelenmesi ve gerekli yasal girişimlerde bulunması uygun olur.

Mali durumunuz uygun değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Old 07-11-2012, 06:51   #3
Konuk

teşekkür ederim birde şuan dava temyizde hakimin bu kararı işlermi yoksa babası çocugu dava dosyası teymizden dönene kadar göremezmi bu konudada bilgi verirseniz çok sevinirim hemen dava açacagım teşekkürler günlerdir azap çekiyordum
Old 07-11-2012, 10:47   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Mahkeme kararında kişisel ilişkinin zamanı ve süresi açıklanmış olmalıdır.

Tedbiren kişisel ilişki kurulmuş ise hemen icra edilebilir.Kesinleşmeden sonra kurulacak ise temyiz sonucunu bekler.

Kararı bir avukata incelettiğinizde bu dururm açıklığa kavuşacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi