Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Annem...

Yanıt
Old 17-01-2008, 15:59   #1
_NALAN_

Varsayılan Annem...

-Bir sana bir bana
-Bir sana bir bana
-İki sana iki bana
-İki sana bir bana
-Bir sana bir sana
-
-Al hepsi senin olsun
-
-Renklisi büyüğü küçüğü hepsi, istemiyorum artık.
-Anne hadi evimize gidelim.

-Hepsine bineceğim salıncağa takteravaliye kaykaya hepsine,
-
-Kaymak istemiyorum, yukarılar soğuk binmeyeceğim takterevalliye salla beni sadece,
-Salıncağı da istemiyorum, al hepsi senin olsun
-
-Anne hadi evimize gidelim.

-Anne gelirken çikolata, topitop, cips, sakız al,
-
-Hayır hiç bir şey istemiyorum gel artık anne eve.
…………..
Ne kadar geçti bilinmez adam kapının önüne oturmuş başı ellerinin arasında ağlıyor.

-Anne ben çıkıyorum. Babamı öp benim için.
-
-Biliyorum babam gideli çok oldu sende dün gittin bak elimde toprağın senin toprağın sıcaçık…
Anne her şeyi verdim ama her şeyi hiçbir şeyi istemeyecek kadar büyüdük birlikte. Bak evimiz ne kadar sade sen yetiyordun bana ama şimdi sende gittin ben nasıl nefes alacağım istemezken hiçbir şeyi, nefesimi alan kimse yok gelemiyorum anne yanına…

Nna
17.01.2008
Old 08-02-2008, 16:34   #2
_NALAN_

Varsayılan anne masalı uyandırdı...

Bir mucize oldu, arkasından sayısız mucize şizofren aklı karizmatik bedeni ile süper bir iş çıkarmıştı. Şimdi adam kazanmıştı elindeki toprağı havaya savurdu ve odadan ağlama sesi geldi…

---------------------
Ey hayat sen yaptın bunların hepsini eserini izlemek nefesimizi kesti bileklerin kesildiğinde sandık ki kan ölümdü ve yalnız kalmak tek kalmak ölmekti. Öğrettin ölmek yalnız kalmak bizim icadımızdı ve hükmetmek olanlara koca bir masaldı…
Ve şarkı duyuldu sokakta…
‘olmalı
eğer ipler senin elindeyse hemen çek göster
göster bana ne kadar çelimsiz ve sevimsiz olduğunu’

Yürüdüm sokağı aştım. Her seferin de olduğu gibi yine annemin demli çayını içerken, küçücük gözleriyle beni dinleyince kendime geldim…
Bu bir masaldı, her erkek babasına bi kadının annesine benzediğinden daha çok benzermiş ya adam babasına benzedi mi bir türlü öğrenemesekte kadın 7 ceddinin tüm kadınlarının özelliklerini taşıyordu. Masal devam ediyor başka bir kıtada dinleyip göreceğiz kafdağından gelen oğul babasına ne kadar benzeyecek tüm seslerden arındırılmış dünyasında…
An’a

08.02.2008
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi