Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

velayet geri alma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-06-2013, 17:29   #1
Konuk

Varsayılan velayet geri alma

Ben eşimden 30.05.2013 tarihinde anlaşmalı olarak eşim den boşandım . Iki çocuğumuz var velayetlerini baskı ve tehditler sebebine ona verdim , fakat pişman oldum , nasıl geri alabilirim lütfen bana yol gösterin .
Old 29-06-2013, 12:51   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Anlaşmalı boşanma ile velayeti bıraktıktan sonra geçerli - haklı bir nedeniniz olmadan velayetin babadan alınıp size verilmesi için dava açmanız halinde reddedilir.

Geçerli/ haklı sebep ise; şu an velayet hakkını elinde bulunduran babanın çocuklara kötü muamele ediyor olması, çocukların ihtiyaçlarının karşılanmıyor ve bakıma muhtaç olmaları, kötü koşullarda kalmış olmaları gibi sebeplerdir.

Korku ve baskı ile velayeti bırakmak zorunda olmak kanımca geçerli neden olarak değerlendirilmeyecektir.

Çocuklar, babanın yanında aklen, bedenen ve manen sağlıklı ve huzurlu bir ortamda iseler davanızın kabulü çok zordur.

Hukuki yardımı doğrudan almak sizi hak kaybından korurdu. Şimdiden sonra avukat desteği ile hareket etmenizi öneriyoruz.

Saygılarımla
Old 29-06-2013, 16:40   #3
Konuk

Varsayılan velayet geri alma

Oncelikle Cevabınız için çok teşekkür ederim , peki bu durumda hakim çocukların ifadesine başvurur mu ?? Çocukların biri 9 diğeri 5 yaşında ,
Old 30-06-2013, 09:59   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Veleyetin değiştirilmesi davasında hakim uzman aracılığı veya doğrudan çocukların görüşlerini alacak ve bu görüşü önemli bulacaktır.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 30-06-2013, 15:33   #5
Konuk

Yakın aile dostlarınızın sahitlikleri geçerli olur mu? ?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi