Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

anlaşmalı boşanmada protokolden vazgeçme

Konuyu Kilitleyin
Old 21-10-2011, 12:20   #1
Konuk

Varsayılan anlaşmalı boşanmada protokolden vazgeçme

MErhaba,
1,5 senelik evliyim. anlaşmalı olarak boşanma için başvurduk ve aramızda protokol yaptık. fakat o protokol verdiği zararı karşılamıyor ve hiç içime sinmedi. Ben hala kendisinden boşanmak istiyorum ama protokolde yazmayan maddi zararı karşılamasını talep edeceğim mahkemede. Şöyleki kendisinin evlenirken 20000 kredi kartı borcu vardı. evlilik için harcanmış. benim sadece 1750 tl vardı. çeyizlerimizi ayrı yaptık ama ben onunkileri evlendikten sonra ödemiş oldum. 16000 tl düğünde para ve takı takıldı. bende ekonomik olarak huzursuzluk olmasın diye hepsini verdim ama o 14000i borsaya yatırdı. aynı zamanda 15000 tl kredi çekti. onunda bir kısmını borsaya yatırdı. sonra 25000 daha kredi çekti eski krediyi kapattı biraz borç yatırdı kalan gene borsaya. sonra 7000 dolar borç aldı. onuda aynı şekilde kaybetti. sonuç olarak bu süre zarfında 56000 tl elimize geçmiş ama 36000 kayıp. borsada kaybetmiş veya bir kısmını ailesine yardım etmiş olabilir. dilekçeyi verdiğimiz tarih itibariyle 35-36000 ödeme var kendi adına. ve protokolde bunu üstlendi. ama bu borcun sebebi borsada kaybetmesi bu sürede alınan bir mal,mülk yoktur. bunun dışında ben evlendikten beri çalışıyorum. bu paraya maaşlar dahil değil. sonuç olarak ben düğün hediye parası olan 16000 tl yi ve mehiri kendisinden mahkeme talep edeceğim. Sizce böyle bir hakkım varmı,teşekkürler
Old 21-10-2011, 14:53   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Protokol de kararlaştırılmayan taleplerinizin olması ve boşanma davasını çekişmeli boşanma olarak sürdürme iradenizi ortaya koymanız durumunda, Hâkim, somut olayda anlaşmalı boşanmanın şartlarının bulunmadığını görürüse davanız çekişmeli boşanma olarak devam edecektir.
Hak kaybına uğramamak için lütfen bir avukattan DOĞRUDAN hukuki destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi