Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

DÖrt Çocuklu BoŞanmak İsteyen DoĞulu Kadin

Konuyu Kilitleyin
Old 26-07-2007, 23:14   #1
Konuk

Varsayılan DÖrt Çocuklu BoŞanmak İsteyen DoĞulu Kadin

selam ben 12 yıllık evliyim dört çocuğum var eşimle hiç bir konuda anlaşamıyoruz boşanmak istiyorum ama krkularım var bunlar aile ve çevre faktörleri benim boşanmama engel oluyor buda benim için son derece sıkıntı verici bir olay boşanmadığım takdirde cinnet geçerme derecesine gelebilirm. eşim bütün malını kaçırıyor çocuklarımı bana göstermeyeceğini söylüyor benim çocukları alma diye bir dururmum yok çünkü zaten baba evinde kalacağım için ailemde buna musade etmiyor bana bu konuda yardımcı olunuz çocuklarımı ne kadar süre içerisinde görebilirim mal alabilirmiyim kacırdıgı takdirdede çünkü hiçbir gelirim yok şuan düşündüğüm tek şey çocuklarım onlar olmadan yaşıyamam onlarıda yanıma alamam doğu burası karşımdakı ınsanlar anlayışlı değil lütfen yardım edin cevabınızı bekliyorum ...
Old 26-07-2007, 23:53   #2
PINAR YILMAZ

Değerli hanımefendi;
Korkularınızı anlıyorum.Boşanmaya karar vermek ve sonrasında hayatınızın geri kalanına ailenizin yanında devam etmek zor bir durum.

Eğer boşanma davası açacaksanız ve çocuklarınızın velayeti babalarında kalacaksa; hakim belirli günlerde çocuklarınızı görmenize hükmeder ve o günlerde çocuklarınızla beraber olabilirisiniz.Boşanmış olmanız çocuklarınızı görmenize engel değil elbette.Eşiniz çocukları göstermez ve engel olur ise icra yoluna başvurabilirsiniz.

Nafaka konusuna gelince :Boşanmayla yoksulluğa düşecekseniz hakim ,istek üzerine yoksulluk nafakasına karar verecektir.Dava süresince de tedbir nafakası isteyebilirsiniz.

Şartları varsa maddi ve manevi tazminat isteyebilirsiniz.

Ayrıca evlilikte edinilen mal ve değerler için 2002 den önce edinilmiş ise katkınızı,2002 den sonrası için tasfiye alacağınızı talep edebilirsiniz.Bu davada boşanma kararı kesinleşince karar verilebilir.

Kendinizi üzmeyin ve çocuklarınızdan ayrı kalmak gibi yersiz bir korkuya da kapılmayın.Bir avukattan mutlaka yardım almanızı,mali durumunuz uygun değil ise bulunduğunuz ilin baro adli yardım servisine başvurmanızı öneririm.

.Sizin için her şeyin en iyisi olsun. Saygılar...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi