Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

icra takibi ve ödenmeyen nafakalar

Konuyu Kilitleyin
Old 28-02-2017, 13:45   #1
Konuk

Varsayılan icra takibi ve ödenmeyen nafakalar

merhabalar, öncelikle biz kadınlara vermiş olduğunuz bu hizmet için çok teşekkür ederim, rabbim emeği geçen herkesten ayrı ayrı razı olsun inşallah.
ben 2007 yılında eski eşimden boşandım, nafaka 400 tl bağlandı, ama o tarihten bu yana hiçbir zaman eşim 400 tl ödemedi, daha sonra icra takibi başlattım yine 400 tl yi alamadım, şuandada 8 aydır hiç nafaka yatırmıyor iki kere iş yerine icra yazısı gönderildi buna rağmen icra dosyasına gelen para halen yok. eski eşim tüm mal varlığını şuanki karısnın üstüne yapmış, çocuklarını özel okula göndermesine rağmen benim çocuğumun nafaksını bile ödemiyor. başka yapmam gereken bir yol varmıdır acaba, nafakayı ödememek suç değilmi, cezası yokmu acaba, bu hakszılık değilmi yeni eşinden olan çocuklarını en pahalı özel okullara gönderirken, evler alıp karısnının üstüne yaparken benim çocuğumun nafakasını ödememesi beni çok rahatsız ediyor, lütfen yardım edin allah rızası için. çok teşekkür ederim hepinize
Old 28-02-2017, 16:39   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar, öncelikle biz kadınlara vermiş olduğunuz bu hizmet için çok teşekkür ederim, rabbim emeği geçen herkesten ayrı ayrı razı olsun inşallah.
ben 2007 yılında eski eşimden boşandım, nafaka 400 tl bağlandı, ama o tarihten bu yana hiçbir zaman eşim 400 tl ödemedi, daha sonra icra takibi başlattım yine 400 tl yi alamadım, şuandada 8 aydır hiç nafaka yatırmıyor iki kere iş yerine icra yazısı gönderildi buna rağmen icra dosyasına gelen para halen yok. eski eşim tüm mal varlığını şuanki karısnın üstüne yapmış, çocuklarını özel okula göndermesine rağmen benim çocuğumun nafaksını bile ödemiyor. başka yapmam gereken bir yol varmıdır acaba, nafakayı ödememek suç değilmi, cezası yokmu acaba, bu hakszılık değilmi yeni eşinden olan çocuklarını en pahalı özel okullara gönderirken, evler alıp karısnının üstüne yaparken benim çocuğumun nafakasını ödememesi beni çok rahatsız ediyor, lütfen yardım edin allah rızası için. çok teşekkür ederim hepinize

Nafaka ödememenin cezai yaptırımı vardır. Ancak şikayet etmeniz gerekir. Nafaka borçlusunun işyerine ki kere haciz müzekkeresi gönderdiğinizi ama para yatmadığını yazmışsınız. Şartları varsa, maaş kesintisi yapmamanın da cezai yaptırımı bulunmaktadır. Başka bir nedenle de yatmamış olabilir. Bu olasılıkları ancak bir avukatla birlikte değerlendirmelisiniz.
Old 01-03-2017, 09:25   #3
Konuk

çok teşekkür ederim cevabınız için. ben şuan çalışmıyorum kızımda lise 2 ye gidiyor ancak geçinebiliyoruz, avukat tutacak durumda değilim. ben kendim dilekçe versem olurmu, nereye şikayet etmem gerekiyor birde dilekçe örneği bulmamda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. yani neler yazmalıyım şikayetimde. allah razı olsun.
Old 02-03-2017, 15:14   #4
av.gokcen

Merhaba,

Çalışmıyorsanız ve avukat ile temsil edilmek istiyorsanız;

Adli Yardım Bürosu, hukuki yardıma ihtiyacı olup avukatlık hizmetinden yararlanmak için maddi olanağı bulunamayanlara hizmet vermektedir.

Başvuru sırasında istenen gerekli belgeler;
Muhtardan ya da kaymakamlıktan alınacak fakirlik belgesi,
Muhtarlıktan ya da kaymakamlıktan alınacak ikametgah belgesi,
Nüfus cüzdanı fotokopisi,
Dava için gerekli belgelerin fotokopisi.

Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi