Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Yeni büro açanlara Kitap Tavsiyesi

Yanıt
Old 21-03-2017, 13:14   #1
Av. Ali AYDIN

Varsayılan Kitap Tavsiyesi

Herkese güzel günler diliyorum.
Sayın Meslektaşlarım, yeni büro açtığım için kendimi geliştirmek adına birçok mesleki kitap okudum ve şu anda hem kütüphaneme güzel kaynaklar eklemek hem de okuma alışkanlığıma devam etmek hem de başucu yayınlar elde etmek için hukuk kitapları tavsiyelerinizi merak ediyorum.
Çoğunlukla uygulamaya yönelik olarak bir hukuk davaları rehberi serisi(İlkay Aydın-Halil Polat gibi) satın almak istiyorum. Bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir seri var mıdır?
Ceza Hukuku ile ilgili Mustafa Albayrak'ın öz kitabı tavsiye ediliyor, bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Ceza Muhakemesi Hukuku ile ilgili de Erdenar Yurtcan'ın CMK şerhi kitabını merak ediyorum.

Sizler de alan ayırt etmeden tavsiye edebileceğiniz kitapları yazarsanız bu konu altında forumdaki meslektaşlara da yardımcı olabilmek adına bir kaynak oluşturmuş oluruz. Çok teşekkürler.
Old 21-03-2017, 16:25   #2
net profil

Boşanma davaları el kitabı - şerafettin şanver
Old 21-03-2017, 21:23   #3
Sinangil

Ömer Uğur Gençcanın bütün kitaplarını tavsiye ederim
Old 22-03-2017, 10:11   #4
Av.MC

Merhaba Sayın Meslektaşım
Nur Centel/Hamide Zafer Ceza Muhakemesi Hukuku Çalışma Kitabını tavsiye ederim. Şemalarla ceza muhakemesinin yürüyüşü anlatılmış bununla birlikte dilekçe örnekleri, ceza dosyası örnekleri, örnek olaylar ve yargıtay kararlarına yer verilmiş
Old 03-12-2017, 20:31   #5
Av. Rumeysa Korkmaz

Varsayılan Uygulamaya Dair Kitap Önerileri

Sayın Meslektaşlarım,
Mesleğin başındayken uygulamada işimize yarayabileceğini düşündüğünüz, faydalandığınız kitap önerilerinizi rica ediyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Old 03-12-2017, 20:47   #6
Av. Rumeysa Korkmaz

iş hukuku alanında işçilik alacakları-3 cilt -uğur ocak tavsiye ederim
Old 09-12-2017, 13:48   #7
Av.Miraç ER

Halil POLAT

Ceza Hakiminin Başvuru Kitabı (Adalet Yayınevi Ankara 2010-iki cilt, 2014 yılında ikinci baskı)(BAYA KULLANIŞLI BENCE)

Hukuk Davaları Rehberi - 4 Cilt - (Taşınmaz Davaları ve Nüfus Davaları Kısmı)
Old 04-01-2018, 09:47   #8
Av. Rumeysa Korkmaz

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Old 04-01-2018, 11:57   #9
Sinangil

Boşanma,aile hukuku,miras hukuku gibi alanlarda Yargıtay Üyesi ÖMER UĞUR GENÇCAN ın kitaplarını tavsiye ederim
Old 09-01-2018, 09:07   #10
Av.Duygu Işık Behrem

Aklıma ilk gelenler:

* İcra ve İflas Hukuku ve Medeni Usul Hukuku konusunda Prof. Dr. Baki Kuru'nun kitapları

* Fikri Mülkiyet Hukuku konusunda Prof. Dr. Ünal Tekinalp'in kitapları

* TMK ve Aile Hukuku konusunda Ömer Uğur Gençcan'ın kitapları,
Old 11-01-2018, 13:54   #11
Engin Özoğul

Pratik Hukukta Metot - Ord. Prof. Dr. Ernest E. Hirsch
Şirketler Hukuku Şerhi - Prof. Dr. Hasan Pulaşlı
İcra Hukuku Esasları - Postacıoğlu / Altay
Eşya Hukuku - Akipek - Akıntürk
Borçlar Hukuku Özel Hükümler - Mustafa Alper Gümüş
Old 21-01-2018, 00:12   #12
Neşe kavak

Gayrimenkul Davaları-Halil Kılıç
Ceza Avukatının Rehberi-Mustafa Albayrak
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi