Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Mesaj kayıtları

Yanıt
Old 10-04-2008, 13:47   #1
nur26

Soru Mesaj kayıtları

Cep telefonunda ölümle tehdit suçuyla ilgili ceza davasında , tehdit içerikli mesajlara telefonun uzun süre kullanılmaması nedeniyle hattın kullanıma kapanması nedeniyle açamadığımızdan ulaşamıyoruz.İlgili gsm şirketini aradığımızda ise eğer başvurursak aynı numarayla yeni bir hat verebileceklerini ancak bu hatta eskiden kayıtlı olan mesajlara ulaşamayacağımızı söylediler. Acaba hakim talebi ile ilgili şirkete yazı yazarak telefonun kullanıldığı en son zamanda telefonda kayıtlı olan mesajlara ulaşabilir miyiz? Sözkonusu mesajları emniyette kayıt etmişler ve örnekleri dosyada var ancak hakim kendisi de mesajları görmek isteyecektir diye düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.
Old 10-04-2008, 14:02   #2
Av.Cengiz Aladağ

Mesajlar iletişim şirketince kaydedilmez ve saklanmaz.
Ancak, hat kullanıma kapalı bile olsa mesajlar sim kartta kayıtlıdır ve işin uzmanları bu mesajlara ulaşabilir. Konusunda uzman bilirkişi aracılığı ile sim kartın incelenmesini isteyebilirsiniz.
Old 10-04-2008, 15:20   #3
av_sibelll

Neşeli

ben de Sayın Av. Cengiz Aladağ' a katılıyorum. hat ne kadar kullanıma kapatılmış olsa bile sim karrta ilgili mesajlar silinmediği sürece yer alır. Bu yüzden sim kartın incelenmesini talep edebilirsiniz. Kaldı ki söz konusu mesajlar karakolda kayda alınmış.Eğer ki söz konusu mesajlar sim karttan silinmiş ise bu kayıtlarında yeterli olabilceğini düşünüyorum.

Old 11-04-2008, 09:47   #4
uye23620

Sözkonusu mesajları emniyette kayıt etmişler ve örnekleri dosyada var ancak hakim kendisi de mesajları görmek isteyecektir diye düşünüyorum. bu ifadeden şunu anlıyorum, olaydaki mağdur suç duyurusu için emniyete gitmiş, kendisine atılan mesajları göstermiş, emniyette de ifadesi alınmış ifadesi alınırken de bu mesajlar kayıt altına alınmış. Hakim dosyada yer alan kayıtları nazara alır benim şahsi görüşüm, getirin birde ben görecem diyeceğini sanmıyorum. emniyette mesajların gelen numara, tarih saat vs kayıtlarla beraber alınması sizin için yeterli diye düşünüyorum.
Old 11-04-2008, 14:20   #5
nur26

Evet aynen öyle oldu hakim mesajları tekrar görmek istemedi Olabilecek en zor durumu düşünmüşüm. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi