Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

darp

Konuyu Kilitleyin
Old 30-09-2013, 09:30   #1
Konuk

Varsayılan darp

merhaba, eşim dün beni darp etti. Kendisi boks sporu yapan birisi ve dün sabah kafama arka arkaya bikaç yumruk attı. çok fena oldum. Doktoro gitmedim geçer dedim ama şu an bile ağrım var vurduğu yer biraz şişti bile. Kendisi fenalaştığımı görünce seni dr.a götüreyim ama ağlama kolukomşu duymasın rezil olmayalım dedi özür diledi ama o darbe benim ruhumda çok daha büyük bir yara açtı. Sebep ise; eşim benim kazancıma takmış durumda. istiyorki maaşımı onun eline vereyim. Verirdimde ama eşim kendi maaşını ihtiyaç sahibi olmayan ailesine yurtdışı tatillerde yesinler diye yediriyor. Adınıda ben bağış yaptım bir yerlere diyor. halbuki yalan.Maaşından kalanı ise bize ölmeyecek kadar bir mutfak alışverişi ve de faturalara veriyor. Biz yaklaşık 3 yıldır evliyiz. Eşimin ve ailesinin imkanları son derece iyi olmasına rağmen ev kurmadılar. Ben kendi kazancımla ilk günden beri evin eksiklerini alıyorum ve mutfak alışverişide yine yapıyorum. Aslında kendi cüzi maaşımla çok daha fazlasını evimiz için harcadım. O ise bana ekonomik ambargoyu her bakımdan uyguladı. ^3 yılım benim hep evde geçti. Dışarı bi yemeğe bile götürmez. Dediğim gibi kazancı iyi olduğu halde yapmıyor. Annesi öyle istediği için böyle davranıyor.Her neyse darp olayı dün oldu. Ben bugün gidip karakola şikayet edebilir miyim. Yoksa direk hastaneye gidip darp raporu mu almalıyım. Prosedür ne şekil işliyor. ? Eğer şikayet edersem ne olur ? eşimi evden uzaklaştırmak gibi bir niyetim yok ama istiyorum ki kayıtlara geçsin. çÜnkü artık bi zaman sonra dayanamayıp boşanmak istiycem gibime geliyor.
Old 01-10-2013, 00:08   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Darp nedeni hastaneye başvurabilir ve tıbbi bulguların kayda geçmesini temin edebilirsiniz.

Karakola gidecek olursanız sizi yine hastaneye yönlendirecekler.Bu nedenle hastaneden başlamak size kolaylık sağlayabilir.

Sizi muayene eden hekim bunun şiddetle ilişkisini tespit ettiğinde hastane polisine haber verecek ve ilk kayıtlama işlemi yapılacaktır.

Şiddetin önlenmesi için koruma kararı gerekliliğini
kolluk size soracaktır.Bu yönde karar istemiyorsanız bu iradenizi açıklayabilirsiniz.

Gerektiğinde bir avukkattan yardım almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi