Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

EŞİm Bana SÜreklİ Yalan SÖylÜyor Ve Evİn GeÇİmİnİ SaĞlamiyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-09-2011, 11:49   #1
Konuk

Varsayılan EŞİm Bana SÜreklİ Yalan SÖylÜyor Ve Evİn GeÇİmİnİ SaĞlamiyor

Merhabalar Ben 2008 Yilinda Evlendİm. EŞİm Devlet Yurdunda BÜyÜmÜŞ Bİ İnsan Bİrlİkte Kendİ Çabalarimizla Yaptik DÜĞÜnÜ. EvlendİĞİmİzde Hala EŞya BorÇlari SÜrÜyordu. 3 Ay Sonra Ben İŞte Ayrildim Kidem Tazmİnati Aldim Bu SÜre İÇerİsİnde KazandiĞim Paralarin Hepsİnİ Ona Verdİm BorÇlarimizi Ödemesİ İÇİn Ama Zamanla AnlayamadiĞim Şekİlde Bİtmesİ Gereken BorÇlar SÜreklİ ÇoĞaliyordu. AraŞtirmaya ÇaliŞtiĞimda SÜreklİ Yalanlarla Oyaladi Ve Bİ Şekİlde Engelledİ. Bİr SÜre Sonra Askere GİttİĞİnde Her Bankaya Borcu OlduĞunu ÖĞrendİm YÜklÜ Mİktarlarda İdda OynamiŞ İnternet Üzerİnden Benİm Altinlarim Takilarim Hepsİ Gİttİ AskerlİĞİ SÜresİnce Evİn Kİrasini Ödedİm Ona Para GÖnderdİm BorÇlarini Ödedİm Ama Hala SÜreklİ Bİ Yerlerden BorÇ Çikiyor.eŞİm Devlet Memuru Ve Bankalardan Kredİ Bİle Çekemİyor Kirmizi Kalem YedİĞİ İÇİn Üzerİne HİÇbİr Mal VarliĞi Yok Ben Özel SektÖrde ÇaliŞiyorum BugÜne Kadar Hep Kendİmİn Ve Evİmİn Masraflarini Kisitlayarak Destek Oldum Ama Bu Durumdan Çok Yoruldum GÖrdÜĞÜm Maddİ Zararin Yaninda O Kadar Çok Yalan SÖyledİkİ İnsanlara Ve Kendİme Olan GÜvenİmİ Yİtİrdİm.2 Ay Önce Bankadan Kendİ Üzerİme Kredİ Çektİm Araba Almak İÇİn Almadim Altin Hesabina Yatirdim Kendİ Üzerİme Şİmdİ BoŞanma Davasi AÇmak İstİyorum Bu Durumda Ne Gİbİ Hak İdda Edebİlİrİm.ya Da O Benİm Bankadakİ Hesabim Üzerİnde Hak İdda Edebİlİr Mİ? İnternet Üzerİnden İdda OynadiĞi İÇİn BÜtÜn Bankalaardakİ Hesaplarini İnceletebİlİrmİyİm? Ayrica EŞlerden Bİrİnİn SÜreklİ Yalan SÖylemesİ Herhangİ Bİr SuÇ TeŞkİl Edermİ. EŞİm BoŞanmaya Kesİnlİkle Razi DeĞİl. Kabul Etmİyor. Bu Konuda Nasil Bİ Yol İzlemem Gerekİyor. Yardimci Olursaniz Çok Sevİnİrİm
Old 08-09-2011, 16:19   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Sayın Konuk: Eşinizin davranışları ve sizi maddi ve manevi yönden zor durumda bırakması sebebi ile boşanma davası açabilirsiniz. Davanızı banka kayıtları ve şahit de dahil yer türlü belge ve tanıkla ispatlayabilirsiniz. Uğramış olduğunuz maddi ve manevi zarar ile ilgili olarak tazminat talep etme hakkınız bulunmakta.Ayrıca altınlarınızı da talep edebilirsiniz. Çektiğiniz kredi edinilmiş mal kabul edilir. Boşanma davası açmanız ve boşanmaya karar verilip kesinleşmesi halinde, mal rejimi dava tarihi itibarı ile tasfiye edileceğinden dava tarihine kadar ödediğiniz meblağ üzerinde eşinizin tasfiye payı alacağı doğar.Bunun için de eşinizin mal rejimi alacağı için dava açması şarttır. Durumunuzla ilgili olarak bir avukattan doğrudan hukuki destek almanız hak kaybına uğramanıza engel olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi