Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Velayet Hakkı Annede olan Çocuklar İçin Kayyım Atanması

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-08-2011, 19:22   #1
hoca

Varsayılan Velayet Hakkı Annede olan Çocuklar İçin Kayyım Atanması

ben daha önce yazmıştım.bana velayet davası ve kayyum davası açmişlardı.davam ekimde fakat mahkeme sonuçlanmadan kaynım kayyum atanmış.bu nasıl olur.ben öğretmenim.oğul babaya kayyum davası açmış,ben ve çocuklarım taraf değilken çocuklarımına kayyum atanmış.kaynım babasına dava açmış çocukların anneleri kötü niyetli demiş,hakimde araştırma yapmadan kayyumu atanmış.bunda bir tuhaflık yokmu?dava sonuçlanmadan bu nasıl olur,velayet hala annede ve kötü hale hiçbir ispat yok.söylemeyle evrak incelemesi yapmadan hakim karar vermiş.itiraz ettik ama bu kayyum kararıyla ne yapabilirler bilgi verirmisiniz.velayeti almadan çocuklarımın adına mahkeme, ev satışı yapabilirlermi?kaynımın borçları olduğunu beni tehtit ettiğini daha önce söylemiştim. . Akıl sağlığım ve çocuklarımın psikolojik durumları iyidir. Bunu her türlü ispatlıya bilirim. Dolayısıyla velayet davasını kazanma şansları yok ama kaynım kayyum olarak nasıl atana bilir? Hakim belge ve evrak olmadan çocukların vasi si olan annelerini görmeden nasıl böyle bir karar alabilir. Kaldı ki davada taraf değilim. Davacı kaynım, davalı kayın babam görülüyordu. Bana taraf olamdığım için herhangi bir çağrı,belge gelmedi, bunuda ispatlıya bilirim. Çünkü kararda taraf olarak görülmüyorum. Ama çocuklarıma vasi atanmış(Kaynım). Bu konuda yardımcı olurmusunuz.
Old 01-09-2011, 09:58   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Mahkemeler dava yoluyla veya ihbar yoluyla gelen talepleri "usulüne uygun" olarak karara bağlarlar.

Mesajınızda anlattıklarınız ise hukuki anlamda pek çok sorunu barındırıyor.

Eğer kaynınızın başvurusu üzerine babası hakkında vasi veya yasal danışman tayini yoluna gidilmiş ise bunun sizinle ve çocuklarınızla bir ilgisi bulunmamaktadır.

Diğer yandan çocukların temsili için velayet hakkı kaldırılmadan vasi/kayyım tayininin mümkün olmadığı düşüncesindeyim.

Usuele ve yasaya ve dahi hayatın olağan akışına aykırı kararların düzeltilmesi için yasal olanaklar bunun için vardır.

Dosyaların bir avukat tarafından detaylı incelenmesi gerektiği açıktır.Lütfen bir avukattan hukuki yardım alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi