Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Siddetle Mucadele

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-02-2014, 22:01   #1
Konuk

Varsayılan Siddetle Mucadele

merhaba,6 yil once turk vatandasiyla evlendim ve o nedenle turk vatandasligimi kazandim,kizim bulgaristanda dogdu sonradan cifte vatandas oldu bende ayni oyle,ayrica ilk evliligimden iki oglum var su an bulgaristanda ogrenciler ,onlarinda velayeti bende ,esimden siddet gordugum icin bosanmaya karar verdim ve barodan avukat talep ettim,bu prosedur 1 aydan fazla surdu ,o arada esim benden once davrandi parasi oldugu icin ilk o bosanma dilekcesi sundu ve hakim ara karar vermis cocugun gecici velayeti bende olmasina,600 tl tedbir nafaka baglanmis ve esim talebince yurt disi yasagi konulmus kizima ,babayla kisisel ilsiki gunleri belirlenmis.Hakime dilekce sundum magduriyetimi anlattim ,ailemin bulgaristanda oldugunu, iki cocukla daha annelik gorevimle yukumlu oldugumu ,esimin bulgarsitanda sabit oturumu oldugunu, rahat girip cikabildigini istedigi zamanda kizimi gorebilecegini ,turkiyede kalacak yerim olmadigini tek tek yazdim ama hala bir cozum sonuc yok.13 subatta davanin ilk durusmasiydi karsi tarafin avukati gelmedigi icin ertelendi 3 ay sonraya.ikametimi baska yere aldiramiyorum cunku adresimin gizli kalmasinin ve gecici maddi yardim talebime red cevabi geldi,bu durumda ben bir yere yerlesemiyorum kizimi bir okula yazdirip ise gidemiyorum ,obur tarafta bana ihtiyaci olan iki ogluma kavusamiyorum ,tamamen magdurum ,hakim tarafindan verilen kararla kizimin menfaatine uygun degil tamamen esimin menfaatine uygun karar verilmis ,kisisel ilsiki gunlerinde nasil gorusturebilirim zaten niyeti bana ulasmak bana zarar vermektir,hic bir kurumdan yardim isteyemiyorum cunku adres veremiyorum ,siginma evi cozum mu ,ruh saglimizin sarsilmasini bu etkilerden dolayi kim odeyecek ,turk hukukunda adalet olmadigi icin kadin cinayetleri artiyor,bunlara kimse dur demiyor ,aramadigim kurum siddet hatlari kalmadi,tek cagreyi koruma karari vermekle buluyorlar onunda bir faydasi yok .Bana siddet uygulayan hayati tehlikem olan esimden mi kacayim ,cocugumun egtimini saglini mi ,calismami mi,avukatimin cozum bulamadigi sorunlarin uzerine dusunmek mi,bunlarin hepsini nasil dusunup cozebilirim ayni anda.Insan haklari bunlarmidir ,adalet nerede.ayrica 1 ay sonra sulh ceza davasi gorulecek istanbulda sikayetci oldugum icin ,davaya katilmadan ifademi bulundugum yerden vermek mumkunmudur ,bir esimle gorusmek istemedigimden iki istanbula gitme imkanim olmadigindan .
Old 19-02-2014, 13:54   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Çocukların yurtdışına çıkışının yasaklanması hem çocukların hem sizin seyahat hakkınızın engellenmesi demektir ve hatalıdır.Bu konuda verilmiş Yargıtay Kararı ektedir.İnceleyiniz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=4239

2-Şiddet sebebi ile sizin ve çocukların can güvenliği tehlikede ise Mahkemeden koruma kararı verilmesi ve kararda çocuklar ile baba arasında kişisel ilişkinin karar süresince kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Kişisel ilişkinin kaldırılması veya sınırlandırılmasını ayrıca boşanma dosyasından da isteyebilirsiniz.

3-Ceza davasının görüldüğü Mahkemeye dilekçe göndererek farklı bir yerde beyanda bulunmak istediğinizi bildirebilir ve talimat yazılmasını isteyebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 19-02-2014, 14:40   #3
Konuk

Varsayılan siddetle mucadele

Cevabiniz icin tesekkurler ,kizimin yurt disi yasgiyla ilgili yargitay kararini inceledim fakat ben aylardir bu durumu hakime dilkeceyle izah ederek ayrica avukatimda durumu belirterek sunduk hala bir cozum yok daha 3 ay beklemek zorundyim ,hatali bir karar oldugunu bende biliyorum ,hakim buna duyarsiz kaliyorsa bunu kim cozebilir kim yardimci olabilir ,haklarimizi baska nerde arayabilirim avukatim var hakimden verilen bir karar var bunun otesi var mi ,sonim merkezinde ankara adliyesine gecici maddi yardim,adres gizliligi ,cocukla kisisel ilsiki gunlerin tamamen kaldirilmasini talep etmistim red cevabi geliyor,baska ne yapabilirim
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi