Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kişiliğime hakaret küfür rencide etme

Konuyu Kilitleyin
Old 24-12-2013, 20:56   #1
Funkum

Rahatsiz Kişiliğime hakaret küfür rencide etme

2010yılında severek evlendik eşimle fakat zaman içinde eşimin ailesinde yaşanan olaylar onun pskolojisini bozdu ve sürekli bana bagırıp küfür edip herkesin içinde rencide edip evden kovuk ve tüm olanlara ragmen halen ailem diyor ve beni onlardan geri planda tutuyor özellikle annesine aşırı düşkün ve bu olay sürekli sorun olmakta birde düğünde takılan altınlar eşimin hesabında onlar benim senin degil diyor benden parayı esirgeyip kendi ailesine veriyor evimiz yok sadece arabamız var arabada hakkın yok dyor benim haklarım nedir eger boşanırsam maddi manevi tazminat davası açarsam ne kadar alırım oda bana maddi manevi dava açabilirmi bana kötü davranışlarını ve küfürlerini ispat etmek zorundamıyım ben altınlarımı ve arabanın yarı parasını ve bana yaptıklarını maddi manevi talep etmek istiyorum çalışmıyorum çocuğumuz yok nafaka alabilirmiyim şimdiden tşkler kolay gelsin
Old 28-12-2013, 21:50   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Funkum
2010yılında severek evlendik eşimle fakat zaman içinde eşimin ailesinde yaşanan olaylar onun pskolojisini bozdu ve sürekli bana bagırıp küfür edip herkesin içinde rencide edip evden kovuk ve tüm olanlara ragmen halen ailem diyor ve beni onlardan geri planda tutuyor özellikle annesine aşırı düşkün ve bu olay sürekli sorun olmakta birde düğünde takılan altınlar eşimin hesabında onlar benim senin degil diyor benden parayı esirgeyip kendi ailesine veriyor evimiz yok sadece arabamız var arabada hakkın yok dyor benim haklarım nedir eger boşanırsam maddi manevi tazminat davası açarsam ne kadar alırım oda bana maddi manevi dava açabilirmi bana kötü davranışlarını ve küfürlerini ispat etmek zorundamıyım ben altınlarımı ve arabanın yarı parasını ve bana yaptıklarını maddi manevi talep etmek istiyorum çalışmıyorum çocuğumuz yok nafaka alabilirmiyim şimdiden tşkler kolay gelsin
Sayın Katılımcı;

Düğünde takılan takıların kadının hakkı olduğuna dair Yargıtay kararları mevcuttur.

Bunun dışında, manevi açıdan yıprandığınızı, kişilik onurunuzun zedelendiğini kanıtlamanız durumunda (tanık ve başkaca delillerle) manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Boşanma neticesinde yoksulluğa düşmeniz gibi bir durumla karşılaşacak iseniz nafaka talep etme hakkınız da bulunmaktadır. Ancak, boşanma davası devam ederken "tedbir nafakası" olarak talep edebileceğiniz nafakanın, boşanma sonrasında da devam etmesi için yoksul duruma düşeceğinizi kanıtlamalısınız. Zira yasada söz konusu nafakanın adı "yoksulluk nafakası"dır.

Ayrıca evlilik sonrasında alınmış olan arabadan edinilmiş hak kapsamında talepte bulunabilirsiniz. Bunun için boşanma kararının kesinleşmesiyle birlikte ayrı bir dava açmanız gerekmektedir.

Hak kaybına uğramamak için doğrudan avukat desteği almanızı öneririm.

Saygılarımla..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi