Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma davasında depresyon testi nedir

Konuyu Kilitleyin
Old 19-02-2014, 10:17   #1
Konuk

Varsayılan boşanma davasında depresyon testi nedir

2013 ekim ayında eşime şiddet uyduladıgı gerekçesiyle boşanma davası actım bir avukatım var darp raporum var ama eşim dilekçeme cevap olarak bircok asılsız suclamada buldu ilk dava görüldü nafaka bağlandı ve şaitlerin ve belgelerin hazırlanması için ertelendi. 2010 nisan doğumlu oğlumuzuda benden almak için depresyon hastası oldugumu ilaçlarımı düzenli kullanmadıgımı ona ve oğlumuza siddet uyguladıgımı korkusundan bana hiçbir şey soramadıgını vs öne sürdü hakimde depres yazısından dolayı üniversite hast sine depresyon testine yönlendirdi bu nasıl bişeydir nasıl yapılır detaylı bil sahibi olmak istiyorum yardımcı olurmusunuz adliyede bir bölüme gidip işlem yapılıp 2 fotografla üni hast gidecekmişim ne kadar sürede cıkar rapor nasıl birseydir yardımlarınızı rica ediyorum
Old 19-02-2014, 15:02   #2
Av. Oktay Durmaz

Satın katılımcı,

Müşterek çocuğun dava süresince velayetinin size bırakılmış olduğunu kabul ederek şunları söyleyebiliriz.

Eşiniz davada psikolojik tedavi gördüğünüz, müşterek çocuğa ve kendisine şiddet uyguladığınız iddiasında bulunmuş.

Bu iddialar üzerine mahkeme müşterek çocuğun velayetinin size bırakılmasında ruhsal durumunuzun bir engel oluşturup oluşturmadığının tespiti amacı ile sizi rapor almanız amacıyla üniversite hastanesine sevk etmiş olabilir.

Raporda velayetin size verilmesini engeller bir düzeyde ruhsal hastalığınız tespit edilmediği takdirde mahkemenin çocuğun yaşı, anne bakımı ve şefkatine ihtiyacını dikkate alarak velayetin size verilmesi kuvvetle muhtemeldir.

Her aşamada bir avukattan doğrudan yardım almanızı, eğer maddi durumunuz uygun değilse Baro Adli Yardım Servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Old 19-02-2014, 17:01   #3
Konuk

Çok teşekkür ediyorum cevapladığınız için öncelikle.
Benim asıl merakım bu test nasıl yapılıyor nasıl asamalardan geciliyor onu merak ediyorum boşanma süreci sancılı bir süreç ve suan kullanmakda olduğum bir ilaç var prozac etkisi olurmu nasıl davranmalıyım onu merak ediyorum yardımlarınız için teşekkür ederim .
Old 19-02-2014, 20:08   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Testle ilgili psikolojik veya tıbbi yönlendirmemiz olamaz.

Hukuki açıdan hak kaybı yaşamamak için ise doğrudan avukat desteği ile hareket ediniz.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgiye teşekkürler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi