Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

taciz ediliyorum, ama kişiyi dava etmeyede korkuyorum...

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-05-2008, 15:38   #1
Konuk

Mutsuz taciz ediliyorum, ama kişiyi dava etmeyede korkuyorum...

Merhaba, konu ile ilgili arama yaptım ama tam anlamıyla bir açıklama bulamadım
Yaklaşık 4yıl önce patronum beni sürekli aramaya başladı
işten ayrıldım, sözüm, nişanım, düğünüm oldu, şu anda evliyim.
Aramalarına ara vermedi. Nişanlı olduğum dönem kredi kartıma aralıklı olarak toplamda 1500ytl tutarında para yatırmış. Yılbaşından itibaren telefonum gizli aramalara kapalı, işimi evimi arıyor, arabayla sürekli takip ediyor, mesajlar atıyor, son zamanlarda tehdit mesajları almaya başladım ve 5.ye telefon numaramı değiştirdim. Farklı isimlere hat aldırsamda bir şekilde bulabiliyor. Küçük bir şehirde yaşıyorum taşınsamda evimi bulacaktır, kendimden çok eşime zarar vermesinden korkuyorum, kendiside evli ve çevresi silahlı insanlarla dolu.
Savcılığa bildirmeyi çok düşündüm ama olayların büyümesinden korkuyorum.
Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekür ederim, bana fikir verebilirseniz mutlu olurum
Old 11-05-2008, 09:51   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Yaşamış olduklarınız, siz harekete geçmedikçe devam edebilir.Karar tamamen siz ait olmakla birlikte,eğer yasal yollara başvuramyı düşünürseniz,öncelikle bir avukattan yardım almanızı öneriyorum.Mali durumunuz uygun değil ise bulunduğunuz yerdeki adli yardım servisine başvurabilirsiniz.

Ayrıca ,Ceza Muhakemesi Kanunu ;mağdurlara da talep halinde avukat atanmasına olanak vermektedir.Şikayet için karakola veya savcılığa gittiğinizde avukat talep edebilirsiniz.Size beklemeden hemen bir avukat atanacaktır.

Avukatınız ile birlikte şikayetinizi bildirebilir,ve size ulaşılabilecek telefonların izlenmeye alınmasını talep edebilirsiniz.

Olayların büyümesiniden korkması gereken siz değil,takip,taciz ve tehdit eden kişidir.
Old 12-05-2008, 17:12   #3
Konuk

Habibe Hanım ilginiz için çok teşekür ederim
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi