Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Hukukun kalitesi - Yorumsuz

Yanıt
Old 08-04-2010, 05:30   #1
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Hukukun kalitesi - Yorumsuz

“…Hukukun kalitesini bilgili, nitelikli, donanımlı hukukçular yükseltir.
Hukuk öğretiminin kalitesinde bir farklılaşma olmadıkça, tarafsızlığını kaybetmiş, siyasallaşmış, birikimi itibarıyla olgunlaşmamış yargıçlar, savcılar ve avukatlar yargıyı aşağıya çekmeye devam edecektir…”
Prof. Dr. Aysel ÇELİKEL,ÇYDD Genel Başkanı(Cumhuriyet,08.04.2010,s.2).
Old 10-04-2010, 21:42   #2
üye25928

Çok güzel söylenmiş. Ayrıca açılan kontenjanların da bir esprisi olmadığının en güzel değerlendirmesi olmuş.

Nitekim avukatlık sınavının gerekliği konusunda da işimize yarayabilecek bir değerlendirme. İmzamı atabileceğim kadar çokça hoşuma giden bir söz.
Old 20-04-2010, 21:58   #3
Av.Bektaş Salim Topbaş

Varsayılan acaba

Sayın Çelikel bir ara vakıf üniversitesi olan İstanbul Ticaret üniversitesi hukuk fakültesinde dekanlık görevindeydi.Altı alışveriş merkezi üstü üniversite olan ayrıca neredeyse üniversite sınavından bağışık öğrenci alan özel üniversitelerde görev icra edip ayrıca kaliteden bahsetmek bana hiç inandırıcı gelmedi.Bu sözler manşete taşınacak altına imza atılacak sözler değildir.Genelgeçer ve hiçbirşey ifade etmeyen sözlerdir.
Old 27-06-2010, 23:31   #4
echokosmos

merhaba,aslında söz dizisine bakılırsa mantıklı bir yaklaşım.''hukukun kalitesini,bilgili,deneyimli,donanımlı,hukukcular yükseltir''ADAMINA GÖRE HUKUK UYGULAMASI OLMAZ''malesef günümüzde,birçok hakim savcı lar adamına göre hukuk uygulaması yapmaktadırlar..bir mahkeme kararını diğer mahkemede muhalefet şerhi koyarak hükmü çıkmaza sokabilmektedirler. ayrıca..bir mahkeme başkanı duygusal hüküm verebilmekte ,sonrada dönüp ben taktir hkkımı bu şekilde kullandım-haklarınızı yargıtayda arayınız diye bilmektedir..
Old 28-06-2010, 09:18   #5
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben Sayın hocamızın görüşlerine tamamen katılıyorum. Türkiye'de maalesef ilköğretimden başlayarak üniversitelere kadar, bütünüyle eksiklik ve yetersizlik söz konusudur.

Bugünden ileriye doğru köklü reformlar yapılmalı, bu reformlar geçici bir hükümet politikası olarak değil, milli devlet politikası olarak tayin edilmelidir ve başarı gelinceye kadar asla değiştirilmemelidir.

Mesala;

Öğretmenler çok iyi yetiştirilmelidir. ÖSS devam edecekse eğer en yüksek puan alanlar arasından öğretmen adayları seçilmelidir. Mezun olup ataması yapılan bu öğretmenlere çok yüksek maaşlar verilmelidir. Aynı şey Tıp fakülteleri, hukuk fakülteleri, Maliye ile ilgili fakülteler için de yapılmalıdır.

Hakim, Savcı ve biz Avukatlar, çok kolay biçimde mesleğe başlayabiliyoruz. Bu kadar kolay olmamalıdır.

Çok iyi ve meşakkatli eğitim-öğretim, çok iyi maaş. Prensip bu olmalıdır, diye düşünüyorum.

Geçim sıkıntısı yaşayan kişi kendini işine veremez. Kendini geliştiremez.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi