Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatıldım haklarım nedir?

Konuyu Kilitleyin
Old 14-10-2011, 11:44   #1
Konuk

Varsayılan aldatıldım haklarım nedir?

aldatıldım evliliğimin 3.ayında ne yapabilirim hukiki hakkım nedir?????
Old 14-10-2011, 12:55   #2
av.ayşegül ergan

Aldatıldığınıza dair delilleriniz mevcutsa(tanık,sms,mektup,foto vs....)eğer sadakatsizlik-zina nedeniyle elinizde bu tarz kesin deliller yoksa yine sadakatsizliğe dayanarak ancak şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinize karşı boşanma davası açabilirsiniz. Boşanmada kusurlu olan tarafın(sadakatsizlik nedeniyle) eşiniz olduğuna hükmedilirse boşanmadan doğacak zararlarınız için maddi tazminat,ağır elem ve ızdırap yaşadığınız içinse manevi tazminat talep etme haklarınız bulunmakta..ayrıca nafaka talep etme hakkınızda vardır.Bilginize..

Bu aşamada bir avukatın hukuki desteğinden yararlanmanızı maddi durumunuz elvermediği takdirde baronun adli yardım müessesine başvurabileceğinizi hatırlatmak isterim.

AVUKAT
AYŞEGÜL MERDİNLİ
Old 14-10-2011, 13:43   #3
kezzy

Sayın katılımcı;
Sorunuzdan boşanıp isteyip istemediğiniz anlaşılmamaktadır.

Sayın meslektaşımızın yukarıda belirttiği gibi boşanma davası açma hakkınız bulunmaktadır. Meslektaşımızın verdiği bilgilere katılmakla birlikte ek olarak;
Eşinizden boşanmak istemiyorsanız boşanma davası açmadan da eşinizden manevi tazminat alma hakkınız bulunmaktadır.

Zira;Türk Medeni Kanununda da belirtildiği üzere eşler , bu birliğin mutluluğunu elbirliğiyle sağlamak ve çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce özen göstermekle yükümlüdürler. Eşler birlikte yaşamak, birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar.Yargıtay son zamanlarda verdiği karalarla resmi nikahlı eşi olduğu halde başkabir kadınla evlilik dışı birliktelik yaşayan kişi ile birlikte yaşadığı kadının, resmi nikahlı eşe manevi tazminat ödemesine hükmetmektedir. Yani eşinizin sizi aldattığını İSPATLAMANIZ DURUMUNDA eşinizden ve birlikte yaşadığı kadından manevi tazminat talep etme hakkınız da bulunmaktadır.

Hak kaybına uğramamak için her aşamada muhakak bir avukattan DOĞRUDAN hukuki destek almanız gerektiğini hatırlatırız. Maddi durumunuz uygun değilse bulunduğunuz ilin adli yardım servisine başvurabilirsiniz.

Kahdeme gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03446603 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.