Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Tekerlekli sandalyenin alkollü sürücüsüne ceza

Yanıt
Old 09-06-2007, 09:59   #1
Seyda

Varsayılan Tekerlekli sandalyenin alkollü sürücüsüne ceza

AA

Kanada'da alkollü bir şekilde akülü tekerlekli sandalyesini kullanan Patrick Shanahan'a polis tarafından ceza kesildi.
Polis, daha önce de alkollü şekilde tekerlekli sandalye kullanmaktan ceza alan 35 yaşındaki Shanahan'ın, gece geç saatlerde yine alkollü halde eve dönerken çevirdi. Shanahan ise "Bu sandalyeyi kullanmak için ehliyete, sigortaya ya da plakaya ihtiyacım yok" dedi. Fakat mahkeme, Shanahan'ın 600 Kanada doları (740 YTL) ödemesine ve 18 ay boyunca gözetim altında tutulmasına karar verdi. Shanahan, bu dönemde herhangi bir motorlu araç kullanamayacak.

http://www.milliyet.com.tr/2007/06/09/yasam/yas03.html
Old 09-06-2007, 13:16   #2
Doomswar

Sn Seyda;
Olay bu kadar basit mi? alkollü tekerlekli sandalye kullanıyorum diye ceza yiyorum altında başka bişey olabilir mi desem ne düşünürsünüz?
Old 09-06-2007, 22:14   #3
Seyda

Sayın Doomswar;

İnanın birkaç kez okudum ancak ne demek istediğinizi anlayamadım.

Gazeteci olmayı hep istedim ama bu haberi yapan gazeteci ben değilim Bu sebeple haberin altında ne yattığını, başka birşeyin mi yatması gerektiğini ve bunun gibi diğer konuları bilemiyorum..

''Olay basit mi?'' Bence oldukça ilginç..
Old 09-06-2007, 23:25   #4
superavukat

Çok ilginç bir olay ^^
Türk hukunda ceza almazdı ancak Kanada hukuku ile ilgili hiç bir fikrim yok.
Tahminime göre Hakim somut olaya göre suçun cezayı hak eder nitelikte olup olmadığına bakmıştır. Pek ala alkollü şahsın tekerlekli sandalyesi yüksek teknoloji ürünü bir sandalye olabilir , şahıs karayolunda hız sınırını aşıyor , hatalı sollama yapıyor dahi olabilir. Kararın elbet kendi içinde bir mantığı vardır.
Zaten motorsikletlere plaka alınıyor ise , motorlu-tekerlekli-sandalyeye neden alınmasın :P
Old 10-06-2007, 00:28   #5
Doomswar

Alıntı:
Yazan Seyda
Sayın Doomswar;

İnanın birkaç kez okudum ancak ne demek istediğinizi anlayamadım.

Gazeteci olmayı hep istedim ama bu haberi yapan gazeteci ben değilim Bu sebeple haberin altında ne yattığını, başka birşeyin mi yatması gerektiğini ve bunun gibi diğer konuları bilemiyorum..

''Olay basit mi?'' Bence oldukça ilginç..

Sayın Seyda;
Bende zaten ona şaşırdım.Yani olay bu kadar basit mi tarzında bir şaşkınlık ifadesiydi tepkim. Böyle olayların sadece ülkemizde yaşandığını farz ediyordum o yüzden eksik birşeyler varmı diye sordum anlatamadığım için bağışlayın beni umarım şimdi ifade edebilmişimdir.Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi