Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

GünAydın- İyi geceler

Yanıt
Old 21-09-2007, 00:10   #1
Ahmet Turan

Varsayılan GünAydın- İyi geceler

Değerli arkadaşlar,

Bu topiği açma gayem şudur;

Her sabah bu topiği açarak, günaydın, merhabalarla başlayan iyi dilekler ve temenniler içeren ve bu gün şunları yapacağım gibisinden sözlerin yer aldığı bunun yanında artık gece oldu gitme vakti geldi bu günde böyle geçti şöyle oldu gibisinden sözlerin yazıldığı bir topik olsun istedim.

Umarım bu topik müthiş sıcak bir topik olur ve üyelerimizin kaynaşmasını sağlar.

Saygılarımla
Old 21-09-2007, 07:19   #2
Armağan Konyalı

Günaydın...

Bugün THS İzmir Toplantısı var. Sevinçli bir bekleyişin sonunda güzel bir akşam olacak. Gece haberlerinde dedikoduları yazarım.
Old 21-09-2007, 07:39   #3
üye18721

Günaydın Hayırlı Sabahlar tüm THS üye ve konuklarına...Sayın Turan güzel bir topik başlatmışsınız, Sitemize hayırlı olsun. Bugün çok işim var çook! Dün miskin miskin büroda oturup bir yandan dilekçe yazarak-ve de kaybederek-sonra da kaybettiğim dilekçeyi arayarak zamanımı geçirdiğim ve bağımlısı olduğum THS'ye sık sık girdiğim için adliyelere uğrayamadım.Bugün "dilenci vapuru" gibi İstanbul'un her biri ayrı bir köşeye dağılmış adliyelerine gideceğim. Hava da yağmurlu; tıpkı ruhum gibi kasvetli bir hava!... Artık ancak akşam 19-20 gibi evde olurum.Her zaman yaptığım gibi ilk iş olarak pc'yi açarak siteye girerim. Hepinize hayırlı günler ve iyi çalışmalar.
Old 21-09-2007, 08:44   #4
K.Özlem

Günaydın...
Ferda Hanım'ın bugün yapacaklarını dün yaptım, dün yaptıklarını da bugün yapacağım
Umarım dilekçe kaybetme kısmında yapacaklarımız kesişmez
Başlık için teşekkürler Turan Bey...
Umarım herbirimizin günü keyifli ve huzurlu geçer.
Old 21-09-2007, 09:25   #5
üye18721

Sayın Özlem Hanım ben de umarım ki dilekçeniz kaybolmaz. Kaybetmemin nedenini geç de olsa anladım Konumla ilgili dilekçe yazmak için bir hukuk sitesine girdim. İşin kolayına kaçmak için konuyla ilgili hazır dilekçenin boşluklarını doldurdum, kaydet butonuna bastım ve kaydedildiğini zannettim. Bu sırada pc kendi kendine kapandı- bu sıralarda pc'ım arıza vaziyetlerinde- Açtığımda yazdığım dilekçenin kaydedilmediğini gördüm. Aramakla bayağı bir zaman kaybettim. Şimdi çözümünü buldum o sitedeki dilekçeleri "kopyala,yapıştır" yöntemiyle M.Word'e yapıştırıyor ve "farklı kaydet" butonuna basarak kayıt edebiliyorsunuz. Ve şimdi bu yöntemle dilekçemi tekrar yazıyorum!...Ama her türlü önlemimi alarak elektrik kesilmelerine karşı her cümlede kaydederek bir de diskete yükleyerek... "Bir musibet bin nasihatten iyidir" İyi çalışmalar...
Old 21-09-2007, 09:32   #6
Av.Ufuk Bozoğlu

Bu gün tek kelime isimli foruma günaydın demekle başlamak istiyordum, gelen mesajları incelerken dağılmışım.

Daha sonra, açtığınız konuyu gördüm ve Günaydın'ın pekala bir konu olabileceğini farkettim.

Neyse bu kadar giriş cümlesinden sonra, bu gün benim için tapuya gitmekle başladı, öğleden sonra duruşmam var ve büroda bulunduğum zamanlarda, THS'de olacağım.

Hafta sonları aranızda bulunamıyorum, mazeretimin kabulünü ve hoş sohbetlerinizin devamını diliyorum.

Saygılarımla...
Old 21-09-2007, 10:54   #7
Ahmet Turan

Ben de duruşmalardan yeni kurtuldum bu nedenle anca' merhaba diyebiliyorum.

THS'nin güzel insanları merhabaaaaa, günaydın, tünaydın.

Hepinize en iyi günler diliyorum.

Keşiften sonra uğrarım

görüşmek üzere
Old 21-09-2007, 16:04   #8
Ahmet Turan

Bu günde akşam oldu.

Artık eve gitme zamanı geldi.

Şöyle düşelim yollara usul usul varalım hanemize..

hafta sonu tatilinin tadını çıkartmaya hazırlanalım.

iyi akşamlar herkese
Old 21-09-2007, 16:32   #9
Av.Ufuk Bozoğlu

Haydi Abbas, vakit tamam;
Akşam diyordun işte oldu akşam.
Cahit Sıtkı Tarancı

Hepinize iyi akşamlar ve iyi hafta sonları.

Saygılarımla...
Old 21-09-2007, 19:45   #10
üye18721

Tüm THS üye ve konuklarına iyi akşamlar... Sabah ki yazımda belirttiğim üzere nihayet; dünü miskin bir şekilde geçirmişken bugün canımdan bezgin bir şekilde tam da tahmin ettiğim saatte eve ulaşabildim!... Ulaşabildim diyorum; zira, E-5 kara yolunun avcılara doğru giden belirli bir güzergahında yolun 1/3'ünü "metrobüs" denen ve şimdilik "ufo" misali çok ender görülen (gerçi "ufo" var mıdır? Yok mudur? Ufo' yu kimler görebilir kimler göremez; görenler R. ve S. H. Hastahanesinin hangi koğuşunda tedavi görmektedirler? bunun tartışmasını yapmıyorum) bir "garabet" otobüs+tramvay benzeri bir ulaşım aracına tahsis etmişler. Eskiden B.Çekmeceden-İstanbul Adliyesine kadar 1 saat 30 dakikada gidebildiğim yolu artık 2 saatte zor gidiyorum. Bu güzergahı kullanan herkes şimdilik şikayetçi; -şu anda UYAP'A uyum sağlamakta çoğumuz zorlanmakta ve müşteki durumunda bulunmakta olduğumuz gibi- umarım metrobüse'de UYAP'a da uyum sağlar ve alışırız. Ne demiş atalarımız; "Her yeni şey, her yeni fikir önce tepki görür, sonra tepki sempatiye dönüşür." Ama bugün dünden farklı olarak benim için olumlu geçti; bugün iyilik meleği "Selena" galiba yanıbaşımdaydı. B. Çekmece Adl.deki hakim bey daha ben söylemeden "ne zaman isterseniz keşfe çıkabiliriz" dedi. Aman tanrım! Adliyelerdeki iş yükü azalmış ve ben Pazartesi keşfe çıkabileceğim. Mezkur adliyedeki işlerim ancak saat 15. 00 sularında bitebildiği için o saatte İstanbul Adliyesine gitmek üzere yola çıktım. Bir yandan kendi kendime hayıflanıyorum; "bu saatte yola çıkarsam ancak 17.00'ye doğru adliyeye varırım ve memurlar da haklı olarak tüm günün yorgunluğuyla "mesai saati bitmek üzere yarın gelin" diyecekler. Ama serde "maniklik" olduğu için "yolcu abbas! bağlasan durmaz" halet-i ruhiyesi içinde yoluma devam ettim ve saat 16.40 gibi İst. Adliyesinde oldum.Adliyede in-cin top oynuyor.Dosyalarımın bulunduğu icra dairesinde personelden başka kimse yok!. Memur bey'e hitaben; " evet oldukça geç geldim ama filanca no'lu dosyalarımı inceleyebilir miyim? " dedim. Memur da "hakkını yememek lazım" belki de o saatten sonra işlem yapacağımı zannetti ve "bugün olmaz, yarın gelin" dedi. Ben de "en içler acısı" ses tonum ve mimiklerimle " ama ben B.Çekmeceden geliyorum; 2 saattir yoldayım, ancak yetişebildim" deyince memur bey sağolsun dosyalarımı çıkarttı ve ben de inceleyebildim. Dediğim gibi iyilik meleği "Selena" galiba bugün yanı başımdaydı!... Şimdilik bu kadar; "Arkası yarın" İyi geceler, hayırlı akşamlar...
Old 21-09-2007, 20:06   #11
Gülümse

Hayirli ve huzurlu geceler dilegi ile..

Sevgi ile kalin
Old 21-09-2007, 23:08   #12
Ahmet Turan

Bütün dostlara iyi geceler diliyorum, saatlerdir siteden ayrı kaldım. Gelişmeleri izlemek için geldim

Site lokali gayet güzel.

Sayın D'arc ara sıra sizi de site lokalinde görmek istiyruz. THS ailemize fena daldınız
Old 21-09-2007, 23:47   #13
Jeanne D'arc

Sayın Ahmet Turan,
akşam şerifleriniz hayır olsun efendim. Sıhhattesinizdir umarım.

Görünmesek de resmi iktidar ile fiili muktedirler arası çekişmeleri ilgiyle takipteyiz. Hamurun su istihap haddini olduğu kadar, eleştiriye tahammül yetinizin bir zaafiyete uğrayıp-uğramadığını da aynı samimiyetle merak ediyorum ve dahi sizi, küçük eleştirileri iktidarınıza güç katmak için kullanmakta pek bir maharetli gördüğümü de belirtmeden geçemeyeceğim.

Site Lokalini işgal çalışmalarınızda başarılar efendim.

Ben artık sizden Hayal.com veya Hayalistan diye bir forum beklerken, Günaydın pek bir şaşırtıcı geldi onu da i.e.

Ne yapacağız? Her gün buraya "Ey THS bu günde şunu şunu yapacağım/yaptım" deyip, bir THS Güncesi mi oluşturacağız?

Bilmem ki...
Old 21-09-2007, 23:57   #14
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Sayın Ahmet Turan,
akşam şerifleriniz hayırlı olsun efendim. Sıhhattesinizdir umarım.

Görünmesek de resmi iktidar ile fiili muktedirler arası çekişmeleri ilgiyle takipteyiz. Hamurun su istihap haddini olduğu kadar, eleştiriye tahammül yetinizin bir zaafiyete uğrayıp-uğramadığını da aynı samimiyetle merak ediyorum ve dahi sizi, küçük eleştirileri iktidarınıza güç katmak için kullanmakta pek bir maharetli gördüğümü de belirtmeden geçemeyeceğim.

Site Lokalini işgal çalışmalarınızda başarılar efendim.

Ben artık sizden Hayal.com veya Hayalistan diye bir forum beklerken, Günaydın pek bir şaşırtıcı geldi onu da i.e.

Ne yapacağız? Her gün buraya "Ey THS bu günde şunu şunu yapacağım/yaptım" deyip, bir THS Güncesi mi oluşturacağız?

Bilmem ki...

Sayın D'arc,
Bu topiğin amacı, daha içten rahat güzel bir diyaloğ formu oluştumak içindir.

Sizin eleştirileriniz bizim için elbette değerlidir. Biz eleştiriye kapalı değiliz. Ama eleştirene de verecek cevabımız varsa veririz.

Günaydın formu neden sizi şaşırttıki anlamadım doğrusu
Benim çok hoşuma gitti bu fikir zihnimde canlanınca:9 aaa dedim ne güzel olur
Buraya her gün bir şey yazmak zorunda değilsiniz. Siz itiraf yazmaya devam ediniz. Nasılsa buraya yazanlar çıkıcaktır efendim.

En iyi geceler ve en saygılarımla.
Old 22-09-2007, 00:14   #15
Jeanne D'arc

Sayın Turan,

Alıntı:
Sizin eleştirileriniz bizim için elbette değerlidir. Biz eleştiriye kapalı değiliz.

Alıntı:

Hamurun su istihap haddini olduğu kadar, eleştiriye tahammül yetinizin bir zaafiyete uğrayıp-uğramadığını da aynı samimiyetle merak ediyorum ve dahi sizi, küçük eleştirileri iktidarınıza güç katmak için kullanmakta pek bir maharetli gördüğümü de belirtmeden geçemeyeceğim.

Şeklindeki eleştiri'msi (ya da şahsi gözlemim diyelim) sadece bundan ibaretti. Başka başka şeylere dairdi ve bu forumla ilgisi yoktu. Diyecek forum bulamamıştım da.

(Mesajımı iki bölüm halinde yazmıştım ve ancak bunu netleştiremeşim.)

Alıntı:
Ama eleştirene de verecek cevabımız varsa veririz.

Olsun efendim. Zati söyleyecek lafı olan, verilecek cevaba da hazırdır ve hatta kontra lafı da yedektedir zahir.

Alıntı:
Günaydın formu neden sizi şaşırttıki anlamadım doğrusu

Daha başka neler bulabilirsiniz diye bekliyorum artık. Bi de cidden Hayalistan formu açarsınız diye düşünmüştüm lakin üye sandığına değil bulduğuna yazar.

Alıntı:
Benim çok hoşuma gitti bu fikir zihnimde canlanınca:9 aaa dedim ne güzel olur
Olmuş!

Alıntı:
Bu topiğin amacı, daha içten rahat güzel bir diyaloğ formu oluştumak içindir.

Topiğinize de bişey demedik! Hıh yapacağım da o da dil çıkarıyor yahu.

Alıntı:
Buraya her gün bir şey yazmak zorunda değilsiniz. Siz itiraf yazmaya devam ediniz. Nasılsa buraya yazanlar çıkıcaktır efendim.
Sayın Turan, olmuyor ama. (Küsyüz de yok ki.)

Ben daha en saygılarımla.
Old 22-09-2007, 07:48   #16
Veysel

Günaydın, bu gün mesaideyim, telafi çalışması yapıyoruz. Siteye ilk girdiğimde kimsecikler yoktu. Korktum, Allahtan şimdi 8-10 kişi varda... Şu an balıkyağı niyetine nescafe içiyorum.

Size de iyi çalışmalar.
Old 22-09-2007, 09:06   #17
üye18721

Günaydın Tüm THS üye ve konukları.Bugün dünün yorgunluğundan olsa gerek biraz geç kalktım. Yüzümü yıkamadın pc'yi açtım. Günlük raporumu veriyorum; 10.30 gibi dışarı çıkacağım; önce muhasebecime uğrayıp; "kutsal bir görev olan vergi" ile ilgili görevlerimi ifa edeceğim. Arkasından büroya geçip orada bir kaç saat çalışacağım. Bu arada sayın Veysel nescafe'nize krema yerine balıkyağı koyabilirdiniz, Sonuçta ikisi de yağ! Bir daha bu şekilde deneyin; vazgeçemeyeceksiniz hem daha sağlıklı hem de daha leziz afiyet olsun! Kendine özgü o muhteşem kokusu da cabası!!!...Gününüzün balıkyağının tadı kadar güzel geçmesi dileğimle...
Old 22-09-2007, 09:15   #18
K.Özlem

Aman Ferda Hanım ne yaptınız!
Günümün balıkyağı tadında geçeceğini düşündüm de...
En iyisi şimdiden eve gidip uyuyayım ben
Old 22-09-2007, 10:08   #19
Ahmet Turan

Günaydınn THSliler

Bu sabah güzel uyandım. Sahur yemeğim harikaydı
Bu gün tatil o nedenle çarşı pazar dolaşıcam ve mükellef bir iftar yemeği hazırlatıcam

En sevdiğim şey galiba bu akşam olana kadar yaptığım uğraşı yemekten daha çok seviyorum)

Sevgiyle kalın..
Old 22-09-2007, 10:25   #20
üye18721

Sevgili Özlem Hanım o işin şakasıydı tabi Hepimizin günü İskender Kebap, Zeytinyağlı yaprak sarması, Kaymaklı Ekmek Kadayıfı, Şöbiyet tadı gibi güzel geçsin. Saygılarımla.Not; Eve gidip uyumayın sonra sabaha kadar zombi gibi evin içinde dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Tecrübeyle sabittir; zira kendimden bilirim her ne zaman gece erken saatlerde yatsam 01.00 gibi kalkıyorum ve zombi vaziyetlerinde evin içinde dolanıp duruyorum. Allahtan THS var;siteye girdiğim zaman zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorumb En zombi saygılarımla.
Old 22-09-2007, 10:44   #21
Admin

Sayın Jeanne D'arc,
Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc

THS itiraf.com zaten bir THS güncesine dönüşmüşken, Lololistan ekibinin hain pususu ile bertaraf edilmeye çalışıyor diye düşünüyorum.

itiraf.com konunuz karşısında strese.son'da oynadıkları kostümlü komedi bozguna uğradığından, yeni taktik olarak sizin konunuzun bizatihi kendisini farklı bir isimle açarak reyting'lerinizi geçmeye çalışıyorlar.

Ayrıca bu oyunu bozmak için bu konuya yazılacak İ.E. ile biten cevapların otomatik olarak itiraf.com'un cevap hanesine + şeklinde yazılması gerektiğini düşündüğümü de İ.E.
Old 22-09-2007, 10:51   #22
Gülümse

Tunaydin efendimm.. Aslinda uyanali cok oldu ama malum evin annesi oldugunuzda bilgisayar basina oturmaniz zaman aliyor...
Old 22-09-2007, 11:11   #23
K.Özlem

Sayın Admin
Lütfen birbirimize balıkyağları, ekmek kadayıfları , iskender kebaplar ve hatta Turan Bey'in akşama kuracağı iftar sofrası eşliğinde sunduğumuz iyi dileklerimizi taktik olarak değerlendirip reytinglerimizi baltalamayın efendim.( balıkyağı konusundan yemek tarifine geçilmesi bir derece ama günaydın başlığından buralara nasıl geldim ben )En içten saygılarımla...
Old 22-09-2007, 12:10   #24
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Admin
Sayın Jeanne D'arc,

THS itiraf.com zaten bir THS güncesine dönüşmüşken, Lololistan ekibinin hain pususu ile bertaraf edilmeye çalışıyor diye düşünüyorum.

itiraf.com konunuz karşısında strese.son'da oynadıkları kostümlü komedi bozguna uğradığından, yeni taktik olarak sizin konunuzun bizatihi kendisini farklı bir isimle açarak reyting'lerinizi geçmeye çalışıyorlar.

Ayrıca bu oyunu bozmak için bu konuya yazılacak İ.E. ile biten cevapların otomatik olarak itiraf.com'un cevap hanesine + şeklinde yazılması gerektiğini düşündüğümü de İ.E.

Nasıl bertaraf efendim.. Bu nasıl bir komplo teorisidir. Lololistan ekebi bütün baltalama girişimlerine rağmen ve tersine itiraf com ekibinin bütün kayırılmalarına rağmen yolunda azimle yürümektedir Ortada hain bir pusu yoktur. Bu tamamen komplosal bir düşüncedir.

Kostümlü komedimiz bozguna uğramımış bilakis ve tam tersine yeni yeni katılımlarla güçlenerek devam etmektedir.

Bu kadar komplo teorisi kurmak sağlığa zararlıdır

Geçmiş olsun saygılarımla
Old 22-09-2007, 12:16   #25
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Ferda Aydın
Sayın Sinequanon sizin gibi ben de çocukluğumda "pekmezzede" günler geçirdim. Ama itiraf etmek gerekirse tahin-pekmez karışımı da fena olmuyor.Ayrıca yapılan bilimsel araştırmalara göre pekmezde bulunan çeşitli mineraller zekâ gelişimi üzerinde çok faydalı. İyi ki anneniz size pekmez yedirmiş, bilinçli bir anne olduğu için annenizi kutlarım.Ayrıca bilgi babında pekmezin faydalarını aşağıya aktarıyorum. Saygılarımla.
PEKMEZİN BESİN İÇERİĞİ VE İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI
Pekmez, yüksek şeker içeriği nedeniyle iyi bir karbonhidrat ve enerji kaynağıdır. Ayrıca, mineralleri yoğun olarak içermektedir. Pekmez özellikle günlük kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyum gereksiniminin büyük bir kısmını karşılamaktadır. Mineral miktarının fazla ve emilim oranlarının yüksek olması nedeniyle hamile ve emziklilerin, tüberkilozlu hastaların, iyileşme dönemindeki kişilerin diyetinde yer alması önerilmektedir.
Pekmezin çok iyi kaynak olduğu besin öğelerinden biri de kromdur. Dokuların krom içeriği hamilelikte, malnütrisyonda ve yaşla büyük ölçüde azalmaktadır. Krom, glikoz toleransa faktörünün yapısında bulunur. Ve insülün kullanımı ile glikoz metabolizmasını etkiler. Rafinasyon işlemi sonucunda gıdalardaki krom miktarının büyük ölçüde azaldığı göz önüne alınırsa pekmezdeki kromun önemi daha da belirginleşmektedir.

ÜZÜM PEKMEZİ
  • Vücuttaki kanı arttırır
  • Enerji verir
  • İştah açar
  • Her yaşta herkese yararlıdır
  • Mideyi, bağırsakları, böbrekleri kuvvetlendirir
  • Damar sertliğine iyi gelir
  • Kan dolaşımını rahatlatır
(Kaynak; Herbalıum- Doğal Ürünler Merkezi

Hemen şimdi tahin pekmek almaya gidiyorum
Old 22-09-2007, 12:28   #26
üye18721

Sayın Turan zekanızı arttırmak için tahin-pekmez yemenize gerek yok. Maşallah IQ'nuz deha sınırlarını zorlamakta! Özellikle kurucusu ve yöneticisi olduğunuz Lololistan ülkesinde yayınladığınız ve zevkle okuduğumuz fermanlar soyut ve somut! zekanızın göstergesi... Ama pekmezi diğer faydaları için alacaksınız o başka...Gününüzün pekmez tadında geçmesi dileğiyle tahin-pekmezli günler dilerim, yanına da şöyle fırından yeni çıkmış bir ramazan pidesi alıverin, tadına doyum olmaz...
Old 22-09-2007, 13:55   #27
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Hepimizin günü İskender Kebap, Zeytinyağlı yaprak sarması, Kaymaklı Ekmek Kadayıfı, Şöbiyet tadı gibi güzel geçsin.

Bütün THS üyelerinin günü, iskender kebapla birlikte inegöl köfte, kuzu tandır, kuzu kapama ve kuzu fırın, fıstıklı antep baklavası, cevizli burma kadayıfı tadında geçmesini ben de diliyorum
Old 22-09-2007, 13:57   #28
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Gününüzün pekmez tadında geçmesi dileğiyle tahin-pekmezli günler dilerim, yanına da şöyle fırından yeni çıkmış bir ramazan pidesi alıverin, tadına doyum olmaz...

Akşam 18 sıralırında sürekli pidecime giderek, susamlı yumurtalı tırnak pide açmalısından alıcam
Old 22-09-2007, 21:38   #29
Ahmet Turan

Moralim sıfır, hiç bişi yazmak gelmiyor içimden
Old 22-09-2007, 21:40   #30
Jeanne D'arc

Paşam hayırdır?

Susamlı yumurtalı tırnak pide kalmamış mı?

Tez urun fırıncıbaşının kellesini, olsun bitsin!

Ne gam paşam, bozmayın moralinizi
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi