Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Reenkarnasyona inananlar, geçmişte ya kraldır ya da kraliçe:)

Yanıt
Konu Notu: 8 oy, 3,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-06-2007, 08:39   #31
uSaRe01

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
Yanızca benim dikkatimi çeken bir ifade degilmiş Bir de "hoşbulduk" kelimesini anlamam hiç; bir yere tek başına gitmişsen "hoşbuldum" denilmeli; başkalarıyla gidiyorsan -sana vekalet vermemişlerse-yine "hoşbuldum" denilmeli (Ben böyle kullanıyorum)
(Bir de tabi neden hoş'un bulunduğu yerlerde çıkıyor bu hatalar; sorgulamak gerek; yoksa hoş, aslında hoş bir şey degil mi?)

Hoşum bugün pek keyifsiz, bulaşmayın

Orada bir nüansı atlıyorsun Sayın Paranoid&roid; hoşbulduk derken kişi sadece kendi adına demiyo, yanında getirdiği ruhlar,ecinniler ve bil umum görünmez taifeler adına hoşbulduk diyordur Bir de; "ben halkın ta kendisiyim" inancında bi kişi ise tüm halk adına hareket ederek hoşbulduk diyordur

Hoş"una keyif katma dileğiyle
Old 05-06-2007, 08:47   #32
ParanoidAndroid

Varsayılan hişşştt orda biri mi var!

Alıntı:
Yazan uSaRe01
Sayın Paranoid&roid; hoşbulduk derken kişi sadece kendi adına demiyo, yanında getirdiği ruhlar,ecinniler ve bil umum görünmez taifeler adına hoşbulduk diyordur
burası korku tüneli gibi olmaya başladı, ısındıkça ısınıyor,birazdan yazılardan kan sızarsa şaşırmam
Old 05-06-2007, 09:16   #33
Av.Mehmet Saim Dikici

Ne hoşu, ne hoşafı...
İstemezük!
Hoşaf'ın kökü hoşşş! Hoşş' sesi çıkaran şekerinden mi gelmektedir?

Yoksa "Hoşşşş!", "Çok Hoşş!", "Hoş değil!", "Oş bulduk!" gibi hoşların kökü nedir?

Bu suali bilse bilse Turan paşamız bilirdi... Yani yine bilir....

Belki yani...
Old 05-06-2007, 12:25   #34
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Ne hoşu, ne hoşafı...
İstemezük!
Hoşaf'ın kökü hoşşş! Hoşş' sesi çıkaran şekerinden mi gelmektedir?

Yoksa "Hoşşşş!", "Çok Hoşş!", "Hoş değil!", "Oş bulduk!" gibi hoşların kökü nedir?

Bu suali bilse bilse Turan paşamız bilirdi... Yani yine bilir....

Belki yani...

Yeniçerilerde geldi siteye.Az sonra "nerde bu hoş'afın yağı" diye kazan kaldırmazlarsa
Old 05-06-2007, 14:11   #35
Jeanne D'arc

Alıntı:
Yazan uSaRe01=Adınız Zor Yahu
Yeniçerilerde geldi siteye.Az sonra "nerde bu hoş'afın yağı" diye kazan kaldırmazlarsa

Oooo, siz Ömerika'yı daha yeni keşfediyorsunuz!

Hatta Ahu geldi, THS Ömerika temsilciliği geçici süreyle boşaldı. Ne dersiniz?

Bi de aklıma takıldı: Tüm aflar hoş mudur? Hoş(olmayan)af var mıdır? Nahoşaf'ı kim bilebilir mesela?
Old 05-06-2007, 14:55   #36
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Nahoşaf'ı kim bilebilir mesela?

N-ahoşa-f: N(i hav)-Ahoşa (kenti)-f(emale)
Old 05-06-2007, 15:42   #37
avukat_hasan

hatay ve özellikle samandağ gerçekten çok ilginç bir yer. Benim fakültedeyken samandağlı bir arkadaşım vardı. Kendisi arap kökenlidir, ama masmavi gözler bembeyaz teni vardır. Alevidir ama "alevilik bizde ateistlik demektir" derdi. Gidip gezmiş ve kalmıştım samandağda. Çok çalışkandırlar. (Gerçi benim arkadaşım istrisnadır tam tersi hiç çalışkan değildir) Dışa kapalı bir yerdi. Yabancıya ev, toprak satmıyorlar. Gayrımenkul fiyatları, new york paris fiyatlarından daha pahalı. Çok zengin bir yapıları vardır. Mesela tarım yaparlar ama ya mevsim öncesi ya da mevsim sonrası ürün çıkarırlar sadece turfanda satarlar. Her evin altında soğuk hava depoları vardır ürün bollaştığında mal satmazlar depolara atarlar. Bunun yanında ticaret yoğundur. Suriye bağlantılı altın ticareti de yaparlar. Dünyanın en uzun kumsallarından biri samandağdadır. Kareta karetaların yumurtladıkları yerlerdendir.Veeeeeeeeeee en ilginci de sahilde bir türbe vardır.Musa peygamber ile hızır aleyhisselamın buluştuğu yer diye türbe yapılmıştır orası. Musa peygamber ile hızır arasındaki konuşmaları bilirsiniz sanırım. Ayrıca hızırın bir zaman gezgini olduğunu da bilirsiniz.konu ve yer gerçekten çok ilginç
Old 05-06-2007, 16:10   #38
av.sevdacan

Suriye bağlantılı altın ticareti de yaparlar. Dünyanın en uzun kumsallarından biri samandağdadır. Kareta karetaların yumurtladıkları yerlerdendir.

Sn. Avukat Hasan,

Bunu ilk kez duyuyorum. Patara ve Çalış plajı'nda olduğu kadar ünlü olamamaları üzücü
Old 05-06-2007, 16:27   #39
avukat_hasan

aynen öyle gizli kalmış bir yer aslında turizm potansiyeli de var ama samndağlılar özellilkle reklamını yapmıyorlar ve kendi içlerinde yaşıyorlar gerçekten çok ilginç bir yer ve topluluk sanki kendilerini gizliyorlar gibi gidip ev veya arazi almak isteyin ne kadar para verirseniz verin satmazlar
Old 05-06-2007, 16:29   #40
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Oooo, siz Ömerika'yı daha yeni keşfediyorsunuz!

Hatta Ahu geldi, THS Ömerika temsilciliği geçici süreyle boşaldı. Ne dersiniz?

Bi de aklıma takıldı: Tüm aflar hoş mudur? Hoş(olmayan)af var mıdır? Nahoşaf'ı kim bilebilir mesela?

Yok istemez ben kendi diyarımın sultanıyem temsilcilik kesmez beni. Senin Fransız temsilciliği ne alemde bu arada Sayın J.D. (Jeanne D'arc'ın kısaltılmışı. Senin isim benimkinden daha zor olduğu için kısalttım mazur görüle )

Hoş olmayan bir af söyleyim sana : Rahşan affı

Old 06-06-2007, 12:12   #41
Av.Turhan Demiroğlu

Soru:
Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Nahoşaf'ı kim bilebilir mesela?
Cevap:
Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
N-ahoşa-f: N(i hav)-Ahoşa (kenti)-f(emale)
Gözlem:Ne güzel soru, ne güzel cevap.
(Anladımsa paşa olayım! )
Old 06-06-2007, 14:40   #42
Veysel

Konu başlığına "reenkarnasyon" değilde, "Hatay ve çevresine sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan bakış" dersek daha iyi olacak galiba.

Alıntı:
Yazan avukat_hasan
hatay ve özellikle samandağ gerçekten çok ilginç bir yer. Benim fakültedeyken samandağlı bir arkadaşım vardı. Kendisi arap kökenlidir, ama masmavi gözler bembeyaz teni vardır. Alevidir ama "alevilik bizde ateistlik demektir" derdi.

Sayın Avukat Hasan ; Evet, arkadaşınız bayağı ilginç biriymiş. Kökeni ve teni gibi... Aynı zamanda oldukça da cahal mış.

Saygılarımla.
Old 06-06-2007, 15:33   #43
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
hatay ve özellikle samandağ gerçekten çok ilginç bir yer. Benim fakültedeyken samandağlı bir arkadaşım vardı. Kendisi arap kökenlidir, ama masmavi gözler bembeyaz teni vardır.

Hahh! işte o! Masmavi gözlü ve bembeyaz tenli arap!
Old 07-06-2007, 01:18   #44
Doomswar

eveeeet aslında çok enteresandır yani reenkarnasyon mucizesine dahil olan çoğu insan kral ya da kraliçe oluyor ne yani daha önceden halk yokmuydu herkes kral ya da kraliçemiydi eee halk yoksa bu insanlar kendi kendilerine gelin güvey mi olmuşlar garip...
Old 07-06-2007, 11:24   #45
Av.Mehmet Saim Dikici

İnsanlar ne hikmetse kendilerini genellikle kral ya da kraliçe sanırlar. Oysa ne uhrevi hayatta ne de beşerde, ne kral vardır ne de kraliçe... Manken vardır, şarkıcı vardır,futbolcu vardır...
Old 07-06-2007, 11:29   #46
ParanoidAndroid

Varsayılan Tik Tik

Alıntı:
Yazan Sn.Veysel
Konu başlığına "reenkarnasyon" değilde, "Hatay ve çevresine sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan bakış" dersek daha iyi olacak galiba.

Sn. Veysel, ortaya bir top atTIK, nereye sürüklenirse arTIK.. Önemli degil, keyiflerimiz hos olsun yeter.. Saygılar..
Old 07-06-2007, 11:40   #47
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
İnsanlar ne hikmetse kendilerini genellikle kral ya da kraliçe sanırlar. Oysa ne uhrevi hayatta ne de beşerde, ne kral vardır ne de kraliçe... Manken vardır, şarkıcı vardır,futbolcu vardır...

Uhrevi hayatı nerden biliyorsunuz?

Orayı bilemeyeceğim ama gördüğüm kadarıyla beşeri hayatta HERKES ya kral, ya da kraliçe !
Old 07-06-2007, 12:35   #48
Av.Yasar SALDIRAY

Varsayılan Neden Benim Haberim Yok ?

Alıntı:
aynen öyle gizli kalmış bir yer aslında turizm potansiyeli de var ama samndağlılar özellilkle reklamını yapmıyorlar ve kendi içlerinde yaşıyorlar gerçekten çok ilginç bir yer ve topluluk sanki kendilerini gizliyorlar gibi gidip ev veya arazi almak isteyin ne kadar para verirseniz verin satmazlar

Sayın Avukat Hasan

Neden kendılerını gızlıyor olsunlar kı...Tersıne oldukca reklam yapıyorlar samandaglılar...Cünkü Hatay genel olarak zaten en eskı medenıyetlerden bırı ve Bırcok Mıllet ıcın oldukca önemlı. Hem dını acıdan hem de Turıstık güzellıklere sahıp Bır sehır.

http://www.antakyarehberi.com/turistik.htm

Fakat kendısıne gereken deger verılıp yatırım yapılmamıs bır sehır...

SAYGILARIMLA

Old 07-06-2007, 13:01   #49
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Uhrevi hayatı nerden biliyorsunuz?

Bu bölüm reenkarnasyon'a inananlar bölümü... Ne malum benim önceki hayatımda yaşadıklarımın hesabını öbür tarafta verip, buraya sürgün edilmediğim... İlahi Sn. Demirel.
Old 07-06-2007, 13:16   #50
ParanoidAndroid

Varsayılan Hangi Biz? Bizzzzzzz..

Alıntı:
Yazan Sn.Ben
Sn. Veysel, ortaya bir top atTIK, nereye sürüklenirse arTIK.. Önemli degil, keyiflerimiz hos olsun yeter.. Saygılar..

Veysel Bey, alıntı yaptıgım cümlemden dönüyorum aslında haklıymıssınız, iş cıgrından cıktı, Hatay'ı geçelim artık, ilginc hikayelere gelelim Sn. Mehmet Saim Dikici'nin anlattıgı türden olsun
Alıntı:
Yazan Sn.Dikici

Bu bölüm reenkarnasyon'a inananlar bölümü..

Ama ama bu dogru degil ama Sevgili Dikici, ben inanmıyorum, inanıyormus gibi yapalım burda, burda biz, biz olmayalım..
Old 07-06-2007, 13:23   #51
Veysel

Alıntı:
Ne malum benim önceki hayatımda yaşadıklarımın hesabını öbür tarafta verip, buraya sürgün edilmediğim

Valla mantıklı. Öteki tarafa hesap verip yırttııın, yırttın. Olmadı, tekrar bu tarafa ... ee, boşuna dememişler bu dünya kötülerin cenneti.
Old 07-06-2007, 13:23   #52
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
inanıyormus gibi yapalım burda, burda biz, biz olmayalım..

Ben de, ne inanıyorum ne inanmıyorum; o ayrı mesele... Önemli olan insanlık.
Old 07-06-2007, 13:25   #53
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Hesap verilmişse burası sürgün yeri olamaz. Ha hesap verilemeyip de burdaysak sürgünde olduğumuz kabul edilebilir.

Hayret, hiç önceki yaşamıma dair bir anımsamam yok?
Old 07-06-2007, 13:28   #54
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Hesap verilmişse burası sürgün yeri olamaz.

Her hesabını veren doğru hesap vermiş sayılamaz, değil mi ama?

Demek ki iyi hesap verememişiz ki buradayız...
Old 07-06-2007, 13:41   #55
ParanoidAndroid

Yaşadığımız deja vu'ların anlamı nedir? (Anlamı yoksa bile anlam yükleyelim lütfen)
Old 07-06-2007, 13:47   #56
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben bir tek c'est_la_vie 'yi tanırdım ama o da reenkarnasyona uğradı... Şimdi ona Ahu diyorlar. Tam bir de ja vu durumudur bu...
Old 07-06-2007, 13:47   #57
Veysel

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
Veysel Bey, alıntı yaptıgım cümlemden dönüyorum aslında haklıymıssınız, iş cıgrından cıktı, Hatay'ı geçelim artık, ilginc hikayelere gelelim

Tamam gelelimde, bence bu işin sonunda kadınlar ("/kızlar" kelimesi tarafımca silinmiştir. Yeter ki gönüller "hoş" olsun. ) gider sadece erkekler devam eder.
Old 07-06-2007, 13:49   #58
Doomswar

dejavu edindiğim bilgilere göre zaman çakışması demektir hatta bilim adamları bu zaman çakışmalarını kullanarak geçmişe dönüş makinası yapmaya çalışmaktadırlar ben reenkarnasyona inanıyorum fakat insan ruhunun geçmişe döndürülüpte yaşadıklarını anlatması olayına inanmıyorum yani teşhis doğru uygulama yanlış diye düşünüyorum.
Old 07-06-2007, 13:54   #59
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Sn.Veysel
kadınlar/kızlar
Veysel Bey, kız diye bir cinsiyet yoktur, kadın ve erkek vardır.
Alıntı:
Yazan Sn.Veysel

sadece erkekler devam eder
Neden? Siz erkek olaraktan pek cesursunuz galiba Hadi anlatın o zaman, bakalım erkek erkege bir kafkas ekibi kurabilecek misiniz..
Old 07-06-2007, 16:49   #60
Av.Mehmet Saim Dikici

Bisküvi denince akla,
Hemen onun adı gelir...
Acaba, nedir nedir?

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07508993 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.