Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Yeni İstanbul ( Çağlayan) Adliyesi Maceralarımız

Yanıt
Old 24-11-2011, 01:59   #331
Recep Gürkan KARAKAŞ

Varsayılan A4 Kağıtlara Yazılmış Uyduruk Tabelalar

Alıntı:
Yazan seyitsonmez
Vezneyi yapmayı unutmuşlar ancak mescid yapmayı unutmamışlar. Adliyede en kolay bulunan yer mescid.

Evet veznelere ulaşmak bana da bayağı bir dert oldu. Sonunda A4 kağıtlarına yazılıp koridor duvarlarına yapıştırılmış uyduruk yol gösterici işaret tabelaları ile veznelere ulaşabildim. Ancak bu kenarları kıvrılmış A4 bilgisayar çıktılar Muhteşem Saraya hiç yakışmıyor ve bana "eşşek şeyine kelebek konmuş" sözünü hatırlatıyordu. O sıkıntıda ve koşuşturmada içerisinde mecburen gülümsedim. Sansürlenmeyip yayınlanacak mı bilmem ama yazmadan da duramadım. Bunları bbiraz sivri de olsa dile getirirsek ve iilgililer görüp düzeltirlerse o zaman faydalı bir iş yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz diye düşünüyorum.
Gerçekten de devasa modrn Adalet Sarayı'na yakıişmayan göze batan çirkin görüntülerin giderilmesi gerektiği düşüncesindeyim. Bu kadar parayı harcayıp da ufak ayrıntılarda" aman boşver" diyerek duvarlara kâğıt yapıştırmanın - kolya kaçmanın- (denizi geçip derede boğulmanın) kaliteyi düşürmekten başka bir işe yaramadığını vurgulamadan edemeyeceğim.
İlgileneceklere şimdiden teşekkürler
Old 24-11-2011, 16:32   #332
Av.Ömer Güntay

Dün itibariyle İstanbul Barosu tarafından Adliye'de bulunan meslektaşlarımıza ve baro odalarına avukatların aranmasına ilişkin olarak konunun "meslek onuru" noktasına dikkat çeken (ki, kanımca da doğru eksen budur, iddia-savunma dokunulmazlığı vs. yan konulardır.) bildiriler dağıtılmıştır.

Bütünüyle, idarecilerin açık yasa hükmüne aykırı, "öznel" bir isteğinden kaynaklandığını düşündüğüm bu hatalı uygulamanın yavaş yavaş sonuna doğru geliyoruz... Bunu görüyor ve hissediyorum...

Bugün, bilerek Adliyeye defalarca giriş-çıkış yaptım ve çantayı cihaza bırakmam söylenmediği gibi ismim ve sicilim de sorulmadı...

Kanımca mesele, Baro'nun son noktayı koyacak hamlesine kalmıştır; o hamlenin de yapılacağı anlaşılmaktadır. Bildiriyi paylaşmak istedim:

Saygılarımla.

[IMG]http://[/IMG]
Old 24-11-2011, 17:24   #333
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
...
Bugün, bilerek Adliyeye defalarca giriş-çıkış yaptım ve çantayı cihaza bırakmam söylenmediği gibi ismim ve sicilim de sorulmadı...

...
Saygılarımla.

Artık kaç defa girip çıktıysanız...

TURNİKE BOZULMUŞ PES YANİ!!!

Bilgilendirme için açık teşekkürler üstad...
Old 24-11-2011, 17:29   #334
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
TURNİKE BOZULMUŞ PES YANİ!!!

Alıntı:
Bilgilendirme için açık teşekkürler üstad...

Ben teşekkür ederim.
Old 25-11-2011, 09:28   #335
Av. Engin EKİCİ

308 no.lu mesajda belirttiğim kısa ve öz mahiyetteki soruma İstanbul Barosu'nca dün itibariyle verilen yanıt aynı şekilde kısa ve öz:

Alıntı:
Sayın Av. Engin Ekici,

İlgi: 10/11/2011 tarihli sorunuz

İlgi sorunuzda sözünü ettiğiniz konu hakkında gerekli görüşmelerin yapılmakta olduğuna bilgilerinizi rica ederim. Saygılarımla.

Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal

İstanbul Barosu Başkanı
Fiiliyatta da meslektaşlarımca ifade edildiği gibi bir gevşeme mevcut. Bahsi geçen görüşmelerle ilgili bilgi verilmemiş ama bu görüşmelerin mahiyetini ve kimlerle yapıldığını sormayacağım. Amaç, -moda tabirle- üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.
Old 25-11-2011, 10:20   #336
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
308 no.lu mesajda belirttiğim kısa ve öz mahiyetteki soruma İstanbul Barosu'nca dün itibariyle verilen yanıt aynı şekilde kısa ve öz:

Fiiliyatta da meslektaşlarımca ifade edildiği gibi bir gevşeme mevcut. Bahsi geçen görüşmelerle ilgili bilgi verilmemiş ama bu görüşmelerin mahiyetini ve kimlerle yapıldığını sormayacağım. Amaç, -moda tabirle- üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.

Canım Baro'm yine mevzuları geriden takip ediyor.

Adliye açılalı aylar olmuş, avukatların adliyeye girişi konusunda hala girişmler yapılıyor; turnikeler bile adliye açıldıktan aylar sonra kondu... Avukatlarla güvenlik görevlileri arasında artık itiş kakış yaşanmaya başlayınca...

Adliye açılalı aylar oldu, duruşma salonlarının çoğunda hala avukatlar için monitör yok...

Canım Baro'm...
Old 25-11-2011, 10:31   #337
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Canım Baro'm yine mevzuları geriden takip ediyor.

Adliye açılalı aylar olmuş, avukatların adliyeye girişi konusunda hala girişmler yapılıyor; turnikeler bile adliye açıldıktan aylar sonra kondu... Avukatlarla güvenlik görevlileri arasında artık itiş kakış yaşanmaya başlayınca...

Adliye açılalı aylar oldu, duruşma salonlarının çoğunda hala avukatlar için monitör yok...

Canım Baro'm...
Katılıyorum. Avukatlarla güvenlik görevlileri arasında tartışmalar ortaya çıkmasa ve tüm avukatlar baştan itibaren çantalarını x-ray cihazından geçirmiş olsa idiler, baronun yanıtında belirttiği "gerekli görüşmeler" dahi yapılmazdı herhalde.

Ayrıca, çantaların cihazdan geçirilmesi uygulamasına riayet edilmemesinin gerekliliği üzerinde durduğumuz mesajlarımızda bazı meslektaşlarımızın "avukatların en önemli sorunu bu mudur?" vb.. yaklaşımlarından vazgeçmeleri gerekir diye düşünüyorum. Monitörün olmamasından tutun da..
Old 25-11-2011, 10:45   #338
Av.Ömer Güntay

Meslek örgütümüz Baroya ilişkin eleştirilere saygı duyuyorum. İyi de yapıyorsunuz. Eleştiri ve denetimin olmadığı yerden keyfilik, başıboşluk ve istibdat doğar. Baronun denetlenmesi avukatlar açısından aynı zamanda bir görevdir.

Ancak benim kişisel görüşüm de, Baroya yönelik eleştirilerin hakkedilmediği ve olgusal karşılığı olmadığı yönündedir. Yapılan çalışmalar, faaliyetler, sorunların büyüklüğü ve çokluğu, birçoğunun baro içiyle değil, devletle, kamu ile ilgili olması gibi birçok husus gözetildiğinde, okuduğumuz eleştirileri iç huzuruyla tasdik etmek mümkün değil...

Bu vesile ile Sayın Ekici'yi ve Sayın Eren'i tenzihen söylemek isterim: Eleştiri zarureti ile eleştiri itiyadını ayırmak eleştirilerin benimsenmesi ve gerçekleşmesi açısından çok yararlı sonuçlar verecektir.

Saygılarımla.
Old 25-11-2011, 11:00   #339
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Meslek örgütümüz Baroya ilişkin eleştirilere saygı duyuyorum. İyi de yapıyorsunuz. Eleştiri ve denetimin olmadığı yerden keyfilik, başıboşluk ve istibdat doğar. Baronun denetlenmesi avukatlar açısından aynı zamanda bir görevdir.

Ancak benim kişisel görüşüm de, Baroya yönelik eleştirilerin hakkedilmediği ve olgusal karşılığı olmadığı yönündedir. Yapılan çalışmalar, faaliyetler, sorunların büyüklüğü ve çokluğu, birçoğunun baro içiyle değil, devletle, kamu ile ilgili olması gibi birçok husus gözetildiğinde, okuduğumuz eleştirileri iç huzuruyla tasdik etmek mümkün değil...

Bu vesile ile Sayın Ekici'yi ve Sayın Eren'i tenzihen söylemek isterim: Eleştiri zarureti ile eleştiri itiyadını ayırmak eleştirilerin benimsenmesi ve gerçekleşmesi açısından çok yararlı sonuçlar verecektir.

Saygılarımla.
Tenzih edildiğimden dolayı rahatım Ancak yine de, yönetici konumunda bulunanların, yapılabilecek yapıcı eleştirileri aynı yapıcılıkla değerlendirmesi gerektiği kanaatinde olduğumu ifade etmeliyim.. İstanbul Barosu olur, bir başka baro olur, Barolar Birliği olur, önemli değil, meslek odası hüviyetini haiz bu gibi kurumlara eleştiri her daim olacaktır. Zira avukatlık mesleği, özü itibariyle sorgulamayı/eleştirmeyi bünyesinde barındırdığından ister zorunluluk diyelim isterse alışkanlık, eleştiriler bitmeyecektir. Saldırı mahiyetinde olmayan somut sorunlara ilişkin eleştirilerin varlığı baroyu yıpratmaz, aksine güçlendirir diye düşünüyorum.
Old 25-11-2011, 11:05   #340
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Tenzih edildiğimden dolayı rahatım Ancak yine de, yönetici konumunda bulunanların, yapılabilecek yapıcı eleştirileri aynı yapıcılıkla değerlendirmesi gerektiği kanaatinde olduğumu ifade etmeliyim.. İstanbul Barosu olur, bir başka baro olur, Barolar Birliği olur, önemli değil, meslek odası hüviyetini haiz bu gibi kurumlara eleştiri her daim olacaktır. Zira avukatlık mesleği, özü itibariyle sorgulamayı/eleştirmeyi bünyesinde barındırdığından ister zorunluluk diyelim isterse alışkanlık, eleştiriler bitmeyecektir. Saldırı mahiyetinde olmayan somut sorunlara ilişkin eleştirilerin varlığı baroyu yıpratmaz, aksine güçlendirir diye düşünüyorum.

Katılıyorum tabii.
Benim dediğim, biraz daha özgülersek, eleştiri ile eleştiriye ilişkin olguların tam bir analizi.
Yani eleştiri konusunun fotoğrafının iyi çekilmesi ve fotoğrafla eleştirinin mütenazır olması.

Not: Sizi tabii tenzih edeceğim: Zira, sadece ve biteviye eleştiriyi alışkanlık haline getirmiş, otomatik eleştiri makinelerinden olmadığınızı biliyorum.
Old 25-11-2011, 15:52   #341
ORATOR

Ben bunları bildiğim ve yaşamamaki Marmaris'e boşa kaçmadım.
Old 25-11-2011, 16:01   #342
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan ORATOR
Ben bunları bildiğim ve yaşamamaki Marmaris'e boşa kaçmadım.
Neden? Marmaris'te yasal düzenlemeleri uygulamakla görevli olan kişi ve kurumların hukuk dışı uygulamalarına (bildiğim bir durum yok, sadece varsayım ve deneyimlerim üzerine yorum yapıyorum) hiç şahit olmuyor musunuz? Yoksa orada her şey bir hukuk nizamı içinde mi cereyan ediyor?
Old 25-11-2011, 16:11   #343
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Neden? Marmaris'te yasal düzenlemeleri uygulamakla görevli olan kişi ve kurumların hukuk dışı uygulamalarına (bildiğim bir durum yok, sadece varsayım ve deneyimlerim üzerine yorum yapıyorum) hiç şahit olmuyor musunuz? Yoksa orada her şey bir hukuk nizamı içinde mi cereyan ediyor?

Bodrum'da şortla adliyeye gidildiğini(fi tarihinde)biliyorum.
Old 26-11-2011, 11:33   #344
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bodrum'da şortla adliyeye gidildiğini(fi tarihinde)biliyorum.
Çantasız ve sadece şortla giriliyorsa eğer, aranıp bulunacak bir şeyin olmadığı ortada olduğu için kapıda sorun yaşanmamıştır.
Old 29-11-2011, 19:30   #345
Av.Mehmet Saim Dikici

11.Asliye Ticaret Mahkemesini bulmak için epeyce dolaştım ) Aşağıdaki tabelada 5.katta gösterildiği halde, 4. katta çıktı.
Old 02-12-2011, 09:41   #346
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
11.Asliye Ticaret Mahkemesini bulmak için epeyce dolaştım ) Aşağıdaki tabelada 5.katta gösterildiği halde, 4. katta çıktı.
22.10.2011 tarihinde 2. kattaki 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşmam vardı. Aynı gün ve saatte 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kamuoyunda "Oda Tv Davası" olarak bilinen davanın duruşması vardı. 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yeri de aynı şekilde 2. kat olmasına rağmen duruşma zemin kata alınmış. (güya daha geniş diye almışlar ama salonun darlığından dolayı içeri giremeyen bir çok kişiyle görevliler arasında arbede yaşandığına şahit oldum)
Sanık avukatlarından tutun da bazı gazetecilere ve medyatik simalara kadar birçok kişi duruşmamı beklediğim 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bulunduğu koridora gelip 16. Ağır'ın yerini sordu. 21. Ağır'da duruşma bekleyenler olarak epey insana yer tarif ettik o gün.

Not: Bu arada Oda Tv duruşması sona erdi ama ben hala duruşma sıramın gelmesini bekliyordum.
Old 02-12-2011, 09:51   #347
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
22.10.2011 tarihinde 2. kattaki 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşmam vardı. Aynı gün ve saatte 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kamuoyunda "Oda Tv Davası" olarak bilinen davanın duruşması vardı. 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yeri de aynı şekilde 2. kat olmasına rağmen duruşma zemin kata alınmış. (güya daha geniş diye almışlar ama salonun darlığından dolayı içeri giremeyen bir çok kişiyle görevliler arasında arbede yaşandığına şahit oldum)
Sanık avukatlarından tutun da bazı gazetecilere ve medyatik simalara kadar birçok kişi duruşmamı beklediğim 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bulunduğu koridora gelip 16. Ağır'ın yerini sordu. 21. Ağır'da duruşma bekleyenler olarak epey insana yer tarif ettik o gün.

Not: Bu arada Oda Tv duruşması sona erdi ama ben hala duruşma sıramın gelmesini bekliyordum.

Ama 11.Asliye Ticaret Mahkemesinin yeri değişmemiş. Aşağıdaki Tabela yerini değiştirmiş. ))
Old 02-12-2011, 09:55   #348
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Ama 11.Asliye Ticaret Mahkemesinin yeri değişmemiş. Aşağıdaki Tabela yerini değiştirmiş. ))
Çağlayan'la Kartal'ın da yeri değişirse şaşırmayalım.
Old 06-12-2011, 10:38   #349
av.ankarahukuk

X-ray cihazından çanta geçiren avukatlara hayırlı olsun!!!

Bakırköy Adliyesi avukat girişinin de nurtopu gibi çanta x-ray cihazı oldu!!!

Sıraya geçip çantaları X-rayden geçirmeye devam!!!

Sıra daha nelere gelecek göreceğiz!!!

Çağlayan Avrupa'nın en büyük adliyesiydi avukatlarca hedef alınması doğaldı ya bakırköy????

Sukunetini sürdüren BARO'yada SELAMLAR!!!
Old 06-12-2011, 11:35   #350
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan av.ankarahukuk

Çağlayan Avrupa'nın en büyük adliyesiydi avukatlarca hedef alınması doğaldı ya bakırköy????

Şşşşşş.
Aman bağırmayın; çocuk uyuyor.

Bakın, İstanbul Barosu'nun, mesleki bir refleks vermesi için konunun içinde "Silivri - Balyoz - Ergenekon vs." gibi kavramlardan en az birinin yer alması şarttır; bunu artık anlamadınız mı!

Lütfen biraz sesszilik, sukunet ve suhulet...Şşşşşşşş.
Old 06-12-2011, 11:40   #351
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan av.ankarahukuk

Konuya ilişkin gönderdiğimiz ve önceki mesajlarda paylaştığımız soruya İstanbul Barosu'ndan gelen son yanıt şu şekilde:
Alıntı:
Sayın Engin Ekici,

Konuyla ilgili olarak Baromuzca girişimlerimiz sürmektedir.

Bu konudaki olası gelişmeler internet sitemizden duyurulacaktır.

Saygılarımızla…

İstanbul Barosu Bilgi Edinme Birimi
Old 06-12-2011, 18:37   #352
dogukansavas

Varsayılan Bakırköy Adliyesi X-Ray Cihazları Kurulumu

Merhaba;

Bildiğiniz üzere daha öncede Bakırköy Adliyesi'ne sadece avukat kimlik kartımızı göstererek, duyarlı kapıdan geçmeden ve x-ray cihazı olmadan giriş yapıyorduk. Bugün adliyeye girerken farkettim ki, avukat girişine yeni x ray cihazları kurulmaya başlanmış. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı?
Old 07-12-2011, 09:15   #353
Av. Hulusi Metin

Alıntı:
Av. Engin EKİCİ
Alıntı:
...İstanbul Barosu'ndan gelen son yanıt...

Sayın Ekici, teşekkürler.

Tarih ?
Old 07-12-2011, 09:23   #354
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Sayın Ekici, teşekkürler.

Tarih ?
28.11.2011 tarihinde verilen yanıt.
Old 07-12-2011, 11:00   #355
av.ankarahukuk

Alıntı:
Yazan dogukansavas
Merhaba;

Bildiğiniz üzere daha öncede Bakırköy Adliyesi'ne sadece avukat kimlik kartımızı göstererek, duyarlı kapıdan geçmeden ve x-ray cihazı olmadan giriş yapıyorduk. Bugün adliyeye girerken farkettim ki, avukat girişine yeni x ray cihazları kurulmaya başlanmış. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Üstadım adamlar baktı avukatların yüzde sekseni ya hakkını bilmemekten ya da uygulamayı yerinde bulduğundan tabiri caizse kuzu gibi sıraya girerek çantaları x-rayden geçirmekteler eee tabi bu durum hoşlarına gitmiş olacak ki Bakırköy Adliyesine de kuruverdiler bir cihaz. Ayrıca bir meslek ÖRGÜTÜ olan baro da ÖRGÜTLENMEYİ unutunca ya da unutmuş gibi yapınca ortalık boş kaldı tabi. Yine bir kısım meslektaş sayıları az da olsa bireysel eylemlerine devam etmekteler ama Baro olaya el atmadığı müddetçe sorun çözülecek gibi değil.

BARONUN BUGÜNE KADAR BU KONU HAKKINDA KAMUOYU NEZDİNDE AÇIKLAMA YAPMAMASI DA İLGİNÇ DEĞİL Mİ? KÖŞE YAZARINA ANINDA CEVAP VEREN BARO Kİ KÖŞE YAZISI İLE BUGÜN UYGULAMADA YAŞANAN SORUN AYNIDIR. SUSKUN KALMASI GARİP DEĞİL Mİ? MADEM BU SORUN DEĞİLDİ DE O KÖŞE YAZISINA JET CEVAP NEYİN NESİYDİ? ÇELİŞKİLİ BİR SÜREÇ GEÇMEKTE AMA UMARIM MESLEK ÖRGÜTÜMÜZ DAHA FAZLA SUSKUN KALMAZ!
Old 07-12-2011, 11:16   #356
av.ankarahukuk

Alıntı:
Sayın Engin Ekici,

Konuyla ilgili olarak Baromuzca girişimlerimiz sürmektedir.

Bu konudaki olası gelişmeler internet sitemizden duyurulacaktır.

Saygılarımızla…

İstanbul Barosu Bilgi Edinme Birimi

Eğer cevap maktu değil ve gerçekten bir girişim söz konusuysa baro bir meslek örgütü olarak bu konu hakkındaki görüşünü düşüncesini kamuoyuna açıklar. Ama baro öyle bir konumda ki; bu konunun tartışılmasını istememekte. Zira anladığım kadarıyla konu tartışılırsa kamuoyunda, hakkımızın elimizden alınacağını düşünmekte. Alınırsa da kimin sesi çıkar kim ne yapabilir anlayışındadır. Ama unutulmamalıdır ki hakkına sahip çıkmayı bilmezsen o hakkı çiğnemesini iyi bilirler.

Bu arada elimde 2000 yılında baro tarafından bastırılmış Avukatlık Kanunu kitapçığı var. Söz konusu kitapçıkta o dönemdeki avukatlık yasasında değişiklik yapacak olan yasa tasarısı karşılaştırmalı olarak ele alınmış ve Baro kendi görüşünü açıklamış. Üst aramayla ilgili kısmı taradıktan sonra paylaşacağım.
Old 07-12-2011, 11:22   #357
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan av.ankarahukuk
Eğer cevap maktu değil ve gerçekten bir girişim söz konusuysa baro bir meslek örgütü olarak bu konu hakkındaki görüşünü düşüncesini kamuoyuna açıklar. Ama baro öyle bir konumda ki; bu konunun tartışılmasını istememekte. Zira anladığım kadarıyla konu tartışılırsa kamuoyunda, hakkımızın elimizden alınacağını düşünmekte. Alınırsa da kimin sesi çıkar kim ne yapabilir anlayışındadır. Ama unutulmamalıdır ki hakkına sahip çıkmayı bilmezsen o hakkı çiğnemesini iyi bilirler.

Bu arada elimde 2000 yılında baro tarafından bastırılmış Avukatlık Kanunu kitapçığı var. Söz konusu kitapçıkta o dönemdeki avukatlık yasasında değişiklik yapacak olan yasa tasarısı karşılaştırmalı olarak ele alınmış ve Baro kendi görüşünü açıklamış. Üst aramayla ilgili kısmı taradıktan sonra paylaşacağım.
Zaten dikkat edilecek olursa girişimlerin süreceği ve olası (!) gelişmelerin bildirileceği şeklinde muğlak bir yanıt verilmiş durumda. Olası gelişmeler her ne olursa aksi yönde ısrar edileceği izlenimi doğmadı bende.
Old 07-12-2011, 13:31   #358
Av.A.Prc

Dün İstanbul Adliye Sarayı'nın B kapısında bulunan Avukat giriş kapısında bir avukat arkadaşımı beklerken tamamıyle meraktan giren avukatlara bakım dedim acaba kaç kişi çantasını aratmadan geçeçek.Tam o sırada Bakırköy'den servis aracınında gelmesiyle birlikte bir izdiham oluştu ve benim saydıgım yaklaşık 100 meslektaşımdan yalnızca 3 tanesi çantasını x-ray cihazına koymadı.Ve hiç bir güvenllik görevliside niye koymuyorsunuz dahi demedi. Eğer ki biz kendi meslek hakkımıza sahip çıkmazsak acaba kim çıkıcak? insanoğlunun yapısı gereği zamanla alışır ki korkum şudur gelecek zamanda artık üstümüzüde aramaya başlayacaklar ve bizim gerek meslektaşlarımız gerekde baromuz bu durumuda kabulleneceklerdir...Saygılarımla...
Old 07-12-2011, 14:32   #359
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.A.Prc
Dün İstanbul Adliye Sarayı'nın B kapısında bulunan Avukat giriş kapısında bir avukat arkadaşımı beklerken tamamıyle meraktan giren avukatlara bakım dedim acaba kaç kişi çantasını aratmadan geçeçek.Tam o sırada Bakırköy'den servis aracınında gelmesiyle birlikte bir izdiham oluştu ve benim saydıgım yaklaşık 100 meslektaşımdan yalnızca 3 tanesi çantasını x-ray cihazına koymadı.Ve hiç bir güvenllik görevliside niye koymuyorsunuz dahi demedi. Eğer ki biz kendi meslek hakkımıza sahip çıkmazsak acaba kim çıkıcak? insanoğlunun yapısı gereği zamanla alışır ki korkum şudur gelecek zamanda artık üstümüzüde aramaya başlayacaklar ve bizim gerek meslektaşlarımız gerekde baromuz bu durumuda kabulleneceklerdir...Saygılarımla...

Saat 10.25 civarındaysa birisi bendim. Dediğiniz gibi bir yığılma vardı. O nedenle çantasını aratan meslektaşlar yolu tıkıyordu. Bu defa şeridi kaldırıp altından geçtim. İki güvenlik görevlisiyle gözgöze geldik. "Günaydın" deyip geçtim.
Old 07-12-2011, 14:36   #360
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.A.Prc
Çantaların cihazdan geçirilmesi vb. işlemlere itiraz eden ve fiili duruma uymayan avukatlara pek yakında "yahu görmüyor musunuz, herkes halinden memnun, size ne oluyor?" denmesi an meselesidir o vakit.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi