Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Farklı illerdeki belediye ve tapu müdürlüğü aleyhine açılaçak davada yetkili ve görevli mahkemesi neresidir

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-04-2018, 16:59   #1
AvukatGulsen

Varsayılan Farklı illerdeki belediye ve tapu müdürlüğü aleyhine açılaçak davada yetkili ve görevli mahkemesi neresidir

Sayın meslektaşlarım
Ankara Büyükşehir belediyesi 2003 yılında müvekkilin Gaziantep deki taşınmazına kamu haczi koymuştür. Ancak müvekkilin bu hacizle ilgisi yoktur ve tapudan 2003 yılında gönderilen haciz muzekkeresini istemiş ancak tapu müdürlüğü arşivlerinde öyle bir belgenin olmadığını söylemiştir.müvekkil Ankara Büyükşehir Belediyesine gittiğinde orada da öyle bir yazı yazılmadığı ve bulamayacaklarını söylemişlerdir.ancak taşınmaz tapu kaydında haciz görünmekte ve müvekkil kamu haczinden dolayı taşınmazını satamamaktadır.bu konuyla ilgili dava açmak istiyoruz görevli ve yetkili mahkeme konusunda emin olamıyorum.
Old 12-04-2018, 18:41   #2
Burak Ülker

Merhaba, ben olsam Ankara Büyükşehir Belediyesine yazılı başvuruda bulunup sonra Ankara İdare Mahkemesinde yazılı ya da zımnen ret işleminin iptalini isterim.
Old 13-04-2018, 21:32   #3
AvukatGulsen

Alıntı:
Yazan Burak Ülker
Merhaba, ben olsam Ankara Büyükşehir Belediyesine yazılı başvuruda bulunup sonra Ankara İdare Mahkemesinde yazılı ya da zımnen ret işleminin iptalini isterim.

Teşekkür ederim Burak bey
Ankara Büyükşehir Belediyesine yazılı başvuruda bulundum.
Bunun sonucunu bekleyeceğim sanırım
Old 13-04-2018, 21:36   #4
AvukatGulsen

Alıntı:
Yazan AvukatGulsen
Teşekkür ederim Burak bey
Ankara Büyükşehir Belediyesine yazılı başvuruda bulundum.
Bunun sonucunu bekleyeceğim sanırım
Burak bey Gaziantep tapu müdürlüğü de yanlışlık yapmış olabilir diye düşünüyorum çünkü arşivlerinde ilgili haciz muzekkeresini bulamadılar.bu sebeple tapu müdürlüğüne yönelikte işlem yapmak istiyordum ancak izlemem gereken yolu bulamadım malesef
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi