Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukukta Üçüncü Sınıf Gerçekten Anlatıldığı Kadar Zor Mu?

Yanıt
Old 10-02-2008, 15:55   #61
Alp_aslan

3.sınıf anlatıldığı kadar zor değil, anlatılamayacak kadar zordur
Old 12-02-2008, 19:20   #62
__PINAR__

evet bence de zor ama en zor sene 4. sınıfın 2. dönemi diye düşünüyorum...
Old 30-06-2008, 23:03   #63
cihanguvenc

Varsayılan üçüncü sınıf hakkında

selam arkadaşlar bu sene üçüncü sınıfa başlayacağım. bu sınıfla ilgili bilmem ve gereken korkmam gerekenler nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim...
Old 03-07-2008, 12:03   #64
dicle_hukuk80

Varsayılan sadece derslere gir ve çalıs

sevgili cihan sana tavsiyem dersleri takip etmen gerisi çorap söküğü gibi gelecektir ülkemizde hukuk fakülteleri bazında dersleri takip konusunda bir sıkıntı mevcut hem iyi hukukçu olamadığımızdan şikayet ediyoruz hemde üzerimize düşeni yapmıoruz sana tavsiyem üzerine düşen görevi yerine getir ve dersleri takip et gerisi inan bana gelecektir gözünde büyütme asıl önemli olan üçüncü sınıfı bitirmek değil üçüncü sınıftan öğreneceklerini kullanman eğer öğrenemezde geçersen mesleğinde çok sıkıntılar çekersin allah kolaylık versin
Old 15-07-2008, 23:06   #66
m.yolcu

ben de 3.sınıfa başlayacağım çok zor olduğu söyleniyor fakat iyi çalışıldıktan sonra yapılabileceğini düşünüyorum.
ders takibi iyi yapılırsa sınav zamanlarına çok fazla çalışmaya gerek kalmıyor,hocanın üstünde durduğu noktaları bilmek konuları elemekte çok işe yarıyor.Aksi halde bütün konuları çalışmak oldukça zor.
Old 17-07-2008, 21:37   #67
-Judge-

Hazırlık'ı yeni bitirmiş ve bölüme geçmeyi başarmış(!) -bilkent'te hazırlık,aynı sizin bu "3.sınıf çok zor" rivayetlerine sahiptir bir ögrenci olarak , istekli ancak bir o kadar da stresli oldugumu belirtmeliyim..

Bugüne kadar düzenli okuma alışkanlığımın olmaması, hukuk için bende "acaba"lara neden oluyor..Bir yandan "çalışırsam başarırım herhalde" mantıgı da mevcut..

Açıkçası yeni dönemi, istekle ve soru işaretleriyle bekliyorum..

Ne diyelim Hayırlısı olsun
Old 20-07-2008, 16:20   #68
ÇAĞLA

: )Hukuk fakültesi 3.sınıfa geçmiş bulunmaktayım.Zorluğu hakkında üst sınıfların söyledikleri herzaman dikkatim dahilindedir.Ama açıkcası zor olacağını ben bu yola başlarken de biliyordum.Bu yeni duyduğum bir şey değil.Hukuk eğitimine başladığım andan itibaren sıkça duydum "çok zor!" sözcüğünü: )
Oyüzden zorluktan korkmuyorum bence sizde öyle yapınEminim ki artık mesleğe yakınlaşmamız sebebi ile daha profesyonel çaba vermemiz gereklidir...
Ama benim sorunum ve sizlere sormak istediğim başka birşey:
Ben endişeleniyorum çünkü 1.ve2.sınıfta öğrendiklerimi unuttum gibi geliyor.Yada ileride unutmaktan korkuyorum.Başarılı bir öğrenci olmama rağmen sanki 1.ve 2. sınıf bilgilerimin dizginleri tamolarak elimde değil!Yani hepsine hakim olmama ihtimalim çok yüksek.Kaldıki bu ilerleyen yıllarda bana sorun olacak gibi geliyor..
Bu durum beni gerçekten kaygılandırıyor!!
Old 20-07-2008, 17:51   #69
üye9283

Hukuk fakültesi 3.sınıfı bitirdim bu sene,açıkçası şimdiye kadar bu kadar çalıştığımı hatırlamıyorum.
3 mü zordur 4 mü zordur şimdilik bilemiyorum ama hukuk fakültesi öğrencisi olmak başlı başına büyük bi zorluk zaten, o yükün altında 3'ü 4'ü pek farketmiyor..
Old 21-07-2008, 19:00   #70
cgrnsl

3.sınıfın 'adının çıkmış olması', 1. sınıfta anayasa, 2. sınıfta idare gibi önemli ve ağır derslerin sayısının, 3. sınıfta biraz artmış olmasından ileri gelir..Ama bence asıl zorluk, başınızı ders kitaplarından veya hocanızın geçmiş sınavlarda sorduğu sorulardan kaldırıp örneğin bu sitede yazılan somut olaylar hakkında fikir beyan edebildiğinizde aşılmış demektir..Her ders kendi mantığı ve kuralları içerisinde çalışılıp geçilir..Zor olan, hukukun farklı alanlarını aynı anda kullanabilmek, olayları yorumlayabilmektir diye düşünüyorum..
Old 22-07-2008, 16:55   #71
uye 18849

bence de 3. sınıf oldukca insanı zorluyor. Ama imkansız değil. 3. sınıftan 4'e borçsuz geçtiğiniz zaman değme keyfine. Tadından yenmiyor valla
Old 25-08-2008, 14:06   #72
çiğdem06

bu sene 3. sınıf öğrencisiyim. sitenizden anladığım kadarıyla biraz daha fazla çalışma gerektiren bir yıl olacak. ama zaten okula yeni başladığımızda hocalarımızın dediği bir söz vardı: bu fakülteye girmek zor çıkmak daha da zor. bu nedenle kolay olmayacağını en başından biliyorduk. herkese şimdiden kolay gelsin
Old 19-11-2008, 19:14   #73
Av.Ali DURAK

3.sınıf zordur ama çalışın arkadaşlar bu yıla kadar çok çalışmadan gelmiş olabilirsiniz ama bu yıl çalışarak hukukçu olacaksınızMeslee ait ciddi konulara vakıf olmaya başlayacak seneye de hersey oturacaktır.
Old 19-11-2008, 23:00   #74
İn Salvo

3. sınıf en zorlandığım sınıftı! gerçekten zor zaten 1.sınıf ve 2.sınıf alıştırma gibi hukuk asıl 3. sınıfta başlıyor ve bütün dersler birbiriyle bağlantılı hale geliyor. bitirince de hepsi kolaymış gibi gelecek ama önce çok hatta çok çok çalışmak gerekiyor
Old 23-11-2008, 19:41   #76
Av.Didem Kutlu

şu an 3.sınıftayım,açıkçası en zorlandığım sene diyebilirim.ilk iki sınıfta daha çok teoriye yönelik ders anlatılıyor oysa 3.sınıf uygulamaların ve yorumlamaların en bol olduğu dönem.özellikle istanbul hukuk 3.sınıf teksen,hocalardan baya bir çekiyorsun...
Old 24-11-2008, 21:59   #77
Av.Ali DURAK

3.sınıf zordur belki ama 4'e geçtikten sonra hukuk hakkında birçok konuya vakıf olabilmenin avantajını sunar.
Old 06-12-2008, 20:53   #78
Zehra Ekizo

evet 3.sınıf zor biraz belki ama 4.sınıfa başlamış biri olarak söyleyebilirim ki 4 hepsinden zor bizim fakültede.
Old 13-12-2008, 23:58   #79
elit

Arkadaşlar bu 3. sınıf gerçekten de dedikleri kadar varmış 1 ve 2nin not ortalamalarını çok arayacağım anlaşılan! aah usul ah
Old 19-02-2009, 22:01   #80
inci_hukuk

usul....... bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır...

3 zor...hemde çok ...
çok çalışmak gerek çoookk..

arkadaşlar yıl sonunda hepimizin yüzünün gülmesi dileği ile...
Old 09-04-2009, 17:20   #81
av_ispir

Sevgili meslektaşım. Öncelikle Hukuk Fakültesinin kolay sınıfı yoktur. Bunun yanında 3. sınıf özel hukuk dallarının derslere tam anlamı ile dahil olması, uygulama için gerekli olan somut bilgilerin yoğunlaşmasını adının zor olmasına sebep oluyor. Ancak bence severek yapacağını düşündüğüm mesleğinin zevkini almaya başladığın zaman dilimi de 3. sınıftır. Yani hissetmeye başlayacaksın))Başarılar diliyorum. Hukuk nösyonu mevcut olduktan sonra üstesinden gelmemek zor olur diye düşünüyorum.
Old 09-04-2009, 18:04   #82
leventyagci

Hukuk fakültesinin en zor sınıfı hangisi die sorarsan tabiki 3. sınıf derim çünkü işin içine usul dersleri giriyor ama derslerini takip eden arkadaşlar için korkutucu olmasına gerek yok... Biraz gayretle takılmadan geçılebilir...
Old 10-04-2009, 00:32   #83
üye18721

İÜHF bazında değerlendiriyorum.-20 küsur yıl önceki gözlemlerim-; 1.sınıf baraj sınıfıydı.Anayasa dersini 2 yıl içinde başarıyla bitirmediğiniz takdirde okuldan kaydınız siliniyordu...
Kanaatime göre en zor sınıf 1.sınıftı....
Old 12-04-2009, 12:54   #84
güven gümüşsoy

Hukuk 3'te başlar 4'te biter diye bir söz duymuştum ama en yüksek notları da 3. sınıfta aldım.
Old 17-04-2009, 13:41   #85
Av. Burcu Polat

hukukta en zor sınıf 3. sınıftır arkadaşlar kesinlikle.3. sınıfı gerçekten çalışarak, anlayarak ve kalmadan geçenler bunun yararını kesinlikle göreceklerdir.3. sınıftakiler, hukuk daha yeni başlıyor bu arada 3'ten sonra 4. sınıf çerez gibi geliyor, hiç korkmayın 4'ten..
Old 18-04-2009, 17:30   #86
nak

evet hukukta 3. sınıf gerçekten 1. ve 2. sınıflara göre daha zor. ama bu durum hangi fakültede olduğunuza görede değişir. DEÜ de hukuk mantığını yeni kavramaya başladığımız 1. ve 2. sınıf da gayet zordu. aktif sistem uygulamasından dolayı ama 2 senedir bu uygulamayı hafiflettiler. ancak hukuk gerçekten 3 te başlıyor ve 4 te biter..
Old 25-04-2009, 22:25   #87
m.yolcu

3. sınıfta usul derslerinin başlaması farklı oluyor onun haricinde pek de zor değil
Old 19-12-2009, 12:15   #88
av.özlem42

3.sınıfı zor yapan maalesef usul,eşya ve ticaret
Old 26-12-2009, 12:19   #89
hukukkızı

Usul ve ticaret dersleri o kadar yoğun bir içeriğe sahip ki bu iki ders yetiyor insanı zora sokmaya.
Ki hocamız da bunu şöyle dile getirdi:

"Birazcık uygulama bilmek gerekiyor bu soruları cevaplamanız için.."

Ama bilemiyoruz ki biz onuu
Old 26-12-2009, 17:01   #90
Av.SUDENAZ

Çalışınca geçersin. Ben geçtim Ben 3.sınıfın zor olduğunu bilmiyordum bile okurken.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi