Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bugün kendimiz İçin:)

Yanıt
Konu Notu: 15 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-03-2009, 17:11   #661
Av.Cengiz Aladağ

Bugün kendim için yapacak bir şey bulamadım. Kendimden özür dilerim.
Old 30-03-2009, 17:22   #662
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bugün kendim için yapacak bir şey bulamadım. Kendimden özür dilerim.

Bugün kendim için (umarım)bir şey yapabilirim. Yapamazsam da çok üzülmem, yarın var. O da olmadı daha sonra yaparım.
Old 30-03-2009, 17:38   #663
Gonca Aydın

Sayın Atahun,mesajlardan alıntı yapmayı henüz başaramadım,bu konudaki kabiliyetsizliğimi hoş görün lütfen
Pişmanlıklar konusuna gelince,Sayın Ege'nin yıllar yıllar önce fenerbahçelilerin durumunu anlatan,fakat yıllar yıllar geçse de aynı geçerliliğini sürdürecek olan ( ) durumuyla ilgili bir fıkraydı. Sanırım, bu konu başlığının ilk sayfasında sözünü ettiğim fıkrayı bulabilirsiniz..
Old 31-03-2009, 07:30   #664
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bugün kendim için (umarım)bir şey yapabilirim. Yapamazsam da çok üzülmem, yarın var. O da olmadı daha sonra yaparım.

4 gündür kendim için birşey yapmıyorum Neyse kendime gelmem lazım
Old 31-03-2009, 18:43   #665
Gonca Aydın

Bugün kendimi, Türk Hukuk Sitesi'nin teknik kullanımı konusunda baya geliştirdim. tabi bunu sadece kendim için değil,site üyeleri için de yaptım.. Katkılarından dolayı Sayın Atahun'a tekrar teşekkürler.
Old 04-04-2009, 11:22   #666
Av.Denizcan Sarıkaya

Bugün Ankara'ya gitmeden önce herbir şeyi yapacağım.İşe arabayı kaçırmaktan başlayacağım.
Old 04-04-2009, 15:56   #667
f.a

ders çalışmaktan sıkıldığım için bugün kendimi balkonda ders çalışmadan oturmaya bıraktım çok iyi geliyor tabi sevgilim de yanımda olsaydı keşke onu çok özlüyorum ama dersçalışmadan oturmak cidden çok çok iyi geldi
Old 04-04-2009, 16:08   #668
üye18332

Bugün kendim için en sevdiğim şarkılardan oluşan karışık bir albümü sabahtan beri yüksek sesle dinliyorum....
Bahar insanı böyle yapıyormuş demek ki....Bir de bahar İzmir'ime gelmişse....değmeyin keyfime....
Old 04-04-2009, 16:15   #669
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
Bugün kendim için en sevdiğim şarkılardan oluşan karışık bir albümü sabahtan beri yüksek sesle dinliyorum....
Bahar insanı böyle yapıyormuş demek ki....Bir de bahar İzmir'ime gelmişse....değmeyin keyfime....
Yoksa Kıraç,Duman ve Erkin Koray... ve benzer müzik yorumcularından parçalar mı dinliyorsunuz? Hem de İzmir"de ?
Ne demiş şair; Şimdi İzmir'de olmak ve bu şarkıları dinlemek vardı....
Old 04-04-2009, 16:32   #670
üye18332

Eski naftalin kokan şarkılar... Ama doğru demiş şair....İzmir'de nefes almak bile güzeldir...Derin derin yosun kokusu karışır iyot kokusuna....Gün bir başka batar.....
Old 04-04-2009, 19:49   #671
Armağan Konyalı

Bugün kendim için ''simit sarayı'' denen saçma sapan yere girmedim.

İnsanın kendisi için yapması gerekenler olduğu gibi kendisi için yapmaması gerekenler de oluyor.

Simit sarayındaki simitler saray ihtişamında cesamete sahip ama İzmir gevreği gibi lezzetli olmuyor. Bu nedenle aynı caddedeki dört adet simit sarayını es geçerek ve fazladan 15 dakika yürüyerek gevrek fırınına gittim.

Güzelliğe saygı gösterilmeli. Yoksa kelaynak gibi güzelliğin de soyu tükeniyor.
Old 08-04-2009, 12:30   #672
ege

Ankara toplantısına bizimle birlikte katılan sevgili dostum Avukat Ahmet Çolakoğlu, mesleğinin ilk günlerinde yaşadığı başından geçen bir olayı anlatmıştı ve toplantımıza katılanları çok güldürmüştü.
Bu öyküyü sizinle paylaşmalıyız diye düşünüyorum. ve onun ağzından dinlediğimiz gibi aktarıyorum (izniyle elbette)

Arkadaşımız henüz ruhsatını alalı bir ay kadar olmuş ve bir arkdaşı ile birlikte büro açmışlar.

Bir gün, staj yaptıkları avukat abileri aramış ve
"sizden bir ricam olacak, DGM de bir davam var fakat aynı gün benim de İstanbula gitmem gerekiyor, duruşmada önemli bir durum olmayacak zaten benim yerime duruşmaya girermisiniz?"

Meslekdaşlarımız hatırlarlar, İzmir Devlet Güvenlik Mahkemesi şaraphane dediğimiz mevkide eski tarihi bir bina ve hayli heybetli bir bina aynı zamanda. DGM zaten ürkütücü bir Mahkeme adı.

Arkadaşımız Staj avukatının ricasını kıramıyacak ama hiç de o mahkemede henüz duruşmaya girmemiş. Düşünmüş taşınmış , nasılsa herşeyin bir ilki var, madem ki önemli bir durumda yokmuş rutin bir duruşma yapılacakmış diyerek cesaretlenmiş "tamam abi ben girerim" demiş.

Duruşma günü erken gelmiş, ki salona göz atayım, kim nerde oturuyor göreyim demiş. Bir ara açılan kapıdan O da girmiş içeriye ve dinleyici sıralarından birine geçmiş, duruşmayı izlemeye başlamış.

Mahkeme heyeti yüksekçe bir yerde duruyor ve loş bir ortam var, ışık da heyetin arkasından geldiği için hakimler hepten heybetli bir şekilde siluetleri görülüyor yüzleri seçilmiyormuş.

İzlediği duruşma devam ederken birden Başkan gürlemiş;
"Olum ne uyuyorsun orda! çık dışarı!.."
Arkadaşımız birden irkilmiş, etrafına bakınmış zaten kendisinden başka bir izleyici avukat yok.
Başkan kime söylendi , kendisine bağırdı diye düşünürken
yeniden gürlemiş başkan " "ÇIK DIŞARI DEDİM SANA!"

Ahmet sıkıntı ile yerinden kalkmış, kapıya doğru yürümeye başlamış ama
kendine böyle bir durumu da yediremiyor ve bir şey söylemesi lazım.
Tam kapıya gelince dönmüş , bütün cesaretini topalmış Heyetin durduğu yüksek yere doğru bakmış,
"Sayın Başkanım böyle davaranamazsınız ben burada savunma görevi bulunuyorum ve avukatım!"

O gürleyen ses birden nazik bir ses tonuna dönüşmüş
"rica ederim avukat bey, ben size söylemedim, mübaşir uyuyor ona kızdım"
Ahmet alı al moru mor bir şekilde "ben yanlış anladım Hakim bey" deyip salonda kalamayıp kendini dışarıya atmış

Az sonra kendi duruşmasına sıra gelmiş, sanıklar gelmiş.
Zabıta birşeyler yazılıyor kimlik tespiti yapılıyor,
aynı ses bir daha gürlemiş "AYAĞA KALK DEDİM SANA!"

Ahmet yerinden fırlamış ayağa dikilmiş,

bu sefer yine aynı nazik ses " Avukat bey size demedim,yanlış anlamayın sanık oturuyor ona dedim.."

))

Mesleğimin ilk günlerinde ilk ceza davam böyle geçti diye anlatıyor Ahmet, ama tabiiki birde onun ağzından dinlemek lazım

Bizler Ankara toplantısının en güzel anısı olarak bu olayı dinledik ve gülmekten gözlerimiz yaşardı

Bende size aktardım)

Avukatlar haftamız kutlu olsun!

Tüm meslekdaşlarıma saygılarımla
Old 13-04-2009, 14:20   #673
ege

Dün günlerden Paskalya bayramı imiş.

bildiğimiz bayramları kutlarız hep ama, komşumuzun bayramı aklımıza gelmez.

Hiç yumurta boyamadım ben, ama üstüne güneş ay ve yıldızlar yaptığım yeniden doğuşu simgeleyen yumurtalar boyamak isterdim.

Paskalya bayramını kutlayanların bayramı kutlu olsun
Old 13-04-2009, 20:17   #674
üye18721

Alıntı:
Yazan ege

Dün günlerden Paskalya bayramı imiş.

bildiğimiz bayramları kutlarız hep ama, komşumuzun bayramı aklımıza gelmez.

Hiç yumurta boyamadım ben, ama üstüne güneş ay ve yıldızlar yaptığım yeniden doğuşu simgeleyen yumurtalar boyamak isterdim.

Paskalya bayramını kutlayanların bayramı kutlu olsun
Sayın Ege; Paskalya deyince aklıma anneannemin bir süre yaşadığı semt olan Kurtuluş aklıma gelir.Kurtuluş -İstanbul- 1960 ve 1970'li yıllarda Türk,Rum ve Ermeni kökenli vatandaşlarımızın çoğunlukta olarak yaşadığı bir semt idi. Paskalya bayramlarında; Yumurtalar soğan kabuğu ile kaynatılır ve kırmızı-turuncu rengini alırdı. Ayrıca hala bugün pastanelerde satılan paskalya çöreği vardır. Tadı pek güzeldir; özellikle çay vakti zamanlarında...
Old 13-04-2009, 21:29   #675
Gülümse

Bugün hiç THS'den ayrılamadım ki... Hep Konusuz hoş sohbetlerdeydim.
Old 13-04-2009, 22:42   #677
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
yarime çiçek aldım
kızıma çilek
kendim içinse
tuttum birkaç dilek

karima cilek aldim
suat abiden borek
cilek tatsiz cikinca
yiyeyazdim kotek

Old 13-04-2009, 22:53   #678
Adli Tip

dunya dunya
bandrolu yalan dunya
korsana hayir derken
empe3e dalan dunya
Old 13-04-2009, 23:22   #679
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Adli Tip
karima cilek aldim
suat abiden borek
cilek tatsiz cikinca
yiyeyazdim kotek

Kimseye çilek almadım
Kimseye börek de almayacağım
Böylece
Kimsenin sağlığıyla oynamamış olacağım.
Dilek de tutmayacağım.
Dilek tut, Ayşe tut, Fatma tut...
Sonu yok.
Old 13-04-2009, 23:44   #680
üye18332

Bugün kendim için , güneşin her dakikasından yararlanmak için dışarıda ne kadar işim varsa yürüyerek hallettim...İzmir'i ve baharını seviyorum...

not:çilek almadım....
Old 13-04-2009, 23:46   #681
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz

not:çilek almadım....

Dilek???
Old 13-04-2009, 23:49   #683
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Dilek???

Çiçek ve çilek almayan dilek tutamıyor.
Balık tutabilir tabii.
Old 13-04-2009, 23:50   #684
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
Dilek kim????!!!

Ben tanımıyorum. Cengiz Abi tanıyor galiba.
Old 13-04-2009, 23:52   #685
üye18332

Cengiz Bey Dilek ve Çiçek kim? THS den mi? KHS den mi? Çilek almadım eminim....
Old 14-04-2009, 07:25   #686
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Çiçek ve çilek almayan dilek tutamıyor.
Balık tutabilir tabii.

hayır balıkta tutamazlar
Old 14-04-2009, 14:11   #687
ege

Alıntı:
Yazan Future
Sayın Ege; Paskalya deyince aklıma anneannemin bir süre yaşadığı semt olan Kurtuluş aklıma gelir.Kurtuluş -İstanbul- 1960 ve 1970'li yıllarda Türk,Rum ve Ermeni kökenli vatandaşlarımızın çoğunlukta olarak yaşadığı bir semt idi. Paskalya bayramlarında; Yumurtalar soğan kabuğu ile kaynatılır ve kırmızı-turuncu rengini alırdı. Ayrıca hala bugün pastanelerde satılan paskalya çöreği vardır. Tadı pek güzeldir; özellikle çay vakti zamanlarında...

Bizim forumda genellikle Rum'ların yaptığı diye bir tarif eklenmiş , ben de hemen ekleyeyim buraya,
hadi bu hafta kendimiz için şu güzel paskalya çöreğini yapalım

bakalım işin sırrını keşfeden olacak mı

Malzemeler( 2 adet ):
½ kg un
152 gram tereyağı
50 gram bira mayası(toz pakmaya)
150 gram pudra şekeri
1 kahve kaşığı mahlep
3 adet yumurta
50gran ılık süt
50 gram ılık su
1 parça dövülmüş sakız
½ çay kaşığı toz kakule

Çöreğin üstü için;
1 adet yumurta sarısı
25 gram file fındık

Yapılışı:

1. Öncelikle unu elekten geçirin.Ve unun dörtte birini hamur yoğurma kabına alın.Unun ortasını havuz gibi açın.Bira mayasını 50 gram ılık suda eritin ve unun ortasına katın.Yoğurun ve yuvarlayıp bir kenarda dinlendirin
2. Mayalı hamur kabarınca , kalan unu hamur kabına alın.Gene ortasını açın.İçine mahlebi, pudra şekerini, yumurtaları , dövülmüş sakızı ve kakuleyi ilave edin.Mayalanmış hamuru da küçük parçalara bölerek hamura ilave edin.Oda sıcaklığındayumuşamış tereyağını da katın.Yoğurmaya başlayın .Gerekirse ılık sütten ilave edin.Hamuru yuvarlayın ve üzerine nemli bir bez örtün.
3. Ilık bir yerde 4-5 saat dinlendirin.Hamuru 6 eşit parçaya bölün.Yine yarım saatdinlendirin.Hamurlara avuçlarınızda ortaları kalın, uçları ince 15 cm lik şekiller verin.Üçünü yan yana koyarak saç örer gibi örün ve uçlarından bastırarak yapıştırın.Yağlı kağıt serilmişfırın tepsisinde 1 saat bekletin.
4.Fırını 200 derece de ısıtın.Çöreğin üzerine yumurta sarısını sürün.File fındıktan serpin.30 dakika nar gibi kızarana kadar pişirin.

Old 14-04-2009, 14:13   #688
ege

çilekli, çiçekli ve dilekli bir tarif te arayayım bu arada:P
Old 14-04-2009, 15:10   #689
üye18721

Paskalya tarifiiniz için teşekkürler Ege hanım.Evet paskalya çöreğinden gelen o güzel aroma mahlep'ten kaynaklanıyor.Bir zamanlar paskalya çöreği bile yapmıştım.
Şimdi menemen bile yapmaya üşeniyorum.
Old 17-04-2009, 12:10   #690
üye27169

Varsayılan :)

bugün kendim için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ne sembolikte olsa bağış yaptım,
oğlumun adına...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi