Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Reguiem for a dream

Yanıt
Old 02-06-2007, 10:50   #1
halit pamuk

Varsayılan Reguiem for a dream

Requiem for a Dream

Bu filmi mutlaka izleyin.Ve herkese izletin.İzleyenler varsa da burada yorum yapabilir..
Old 02-06-2007, 11:09   #2
cemaydın

Güzel bir film, yumruk yemişcesine oturup kalıyorsunuz. İzlemenizi öneririm ( hassas bünyeleri yorar). Filmin yönetmeni ayrıca "pi" filmininde yönetmeni.
Old 02-06-2007, 11:17   #3
ecesaka

Fazla TV-Sinema izlemeyi sevmeyen bir insan olmama rağmen, başından sonuna kadar beni oturduğum koltuğa mıhlayan filmlerden biridir Requiem For A Dream... İleride kolleksiyonumda bulunmasını istediğim filmlerden biri... Ve genelde film izlerken filmin duygusunu hissedememe rağmen, yanımdaki insanlara aldırmaksızın hüngür hüngür ağlayabildiğim bir film...

Diğerleri neyse de, o yaşlı kadının son haline çok üzülmüştüm açıkcası... Hala gözümün önünden gitmez o görüntüsü... Bu filmi hatırlattığın için teşekkürler korayad
Old 05-06-2007, 01:07   #4
stankubrik

yıllar önce izlediğim film ama ağlanılacak bir tarafı yoktu hani.sert bir eleştiri mizacı görüntüler harikulade ellen burstyn adlı kişinin oyunculuğuna tam not veriyorum diğerleri de fena değildi.zaten darren aronofosky nin pi filminden sonra müphem bir çıkış yakalayacağı aşikardı ama bu kadarını da beklemiyordum.bazı içerik bakımından ağır sahnelerin çoğu kimse tarafından kaldırılmayacağı belli zaten yönetmenin amacı sıkı ve vurucu bir film yapmak.sizin psikolojinizle oynamak istercesine.

aslında günümüzün en önemli sorunları arasında uyuşturucu ve televizyon bağımlılğı var.bunu vatandaşın beynine çivi çakar gibi anlatmak ta yönetmenin mahareti.

ayrıca filmin müziğini hala hatırlıyorum bir ara soundtrack ini dinlemiştim bayıldım olağanüstü.filmi esas tamamlayıcı unsuru.
saygılar..
Old 27-08-2007, 03:28   #5
thepanu

soundtrack filmi öptü; vee sonsuza kadar mutlu yaşadılar
filmi izlerken ağlayıp ağlamadığımı hatırlamıyorum ama bittiğinde,bir kaç saniyelik boşluk ve gerçek dünyaya dönüşten sonra, pıt diye bi ses klavyede (tamam ağladım işte )
mutlu sonlardan sıkılanlara,yerin dibine vurmadan yüzeye çıkamayanlara,işin kötüsü bundan zevk alanlara tavsiye edilir
ayrıca insanda yarattığı psikolojik etki bakımından benzer bir filmi de burda bahsi geçmişken paylaşmak isterim;
dancer in the dark..(björk&thom yorke'un seslendirdiği "i have seen it all" mütemmim cüz'dür ,film mükemmeldir,melankoliktir;
oyunculuk ise fevkaladenin fevkindedir,izlenir..
Old 29-08-2007, 21:56   #6
NÜANS

izleyenlerin bir çoğundan ''aynı kola iki kere basmamak lazım'' yorumlarını aldığım film..
Bence iyiydi..film..
Old 08-12-2007, 15:04   #7
Gülümse

Bence tüm anne babaların çocuklarının yanına alarak izlemesi gereken filmlerden bir tanesi..

Çünki "bize bir şey olmaz" mantığı ile yaşayan bir toplum haline geldik. Halen uyuşturucu kullanımını zengin ailelerin ve sorunlu problemli çocuklarının yaşadığı problem zannetmeye devam ediyoruz. Belki de bu gerçeklerden kaçmak için bulduğumuz en büyük önlem..

Şu dönemin mantığı ve sistemi filmin gösterdiğinin daha ilerine gitmiş durumda.. Parası olmayanlar kötü, parası olanlar daha kaliteli mal kullanmaya başladılar ve uyuşturucun girmediği okul yok gibi..
Old 16-02-2008, 23:10   #9
aslıhankart

İzledikten sonra bir süreliğine yaşama sevincimi yok etmiştir.Uyuşturucunun ne menem bir şey olduğunu az veya çok biliyoruz (elbette filmde anlattığı kadar değil) ama televizyon ve zayıflama hapları bağımlılığının bu şekilde anlatılması beni çok etkilemiştir.Özellikle, bu tür hap ve uyuşturucu kullanımının ilkokullara kadar indiği düşünüldüğünde korkmamak ve etkilenmemek elde değil.Müzikler de bildiğim kadarıyla Kronos Quartet grubu ile Clint Mansell'in ortak yapımı.
Old 09-07-2008, 10:12   #10
ParanoidAndroid

Guzelim soundtrack'i, TV'de izledigimiz 3.sayfa türünden haberler sunulurken - zaten haber aci degilmis gibi, adeta daha fazla aci vermesi icin - döndürülüp dündürülüp arka planda calinan ve ozellikle makro çekimlerinin ilgimi cezbettigi didaktik bir filmdir. Burun icinde, kokainle birlikte seyirciye saniyelik yolculuk yaptiran ve nakarat gibi, uyusturucuyu her cekislerinde yinelenen sahne oldukca ilgincti. Anlasilacagi uzere daha cok cekimler hosuma gitti. Finaldeki sahnelerden birinde, kahramanlarin (!) cenin pozisyonunda yatisa gecmeleri de savunmasizliklarini, esitlenmelerini ya da bitisin ayni zamanda bir baslangic oldugunu vurgulamak icindi sanirim..
Old 12-07-2008, 18:21   #12
justitie

İki kere izlediğim, insanı derinden sarsan bir film.
Old 20-08-2008, 13:43   #13
allegria

Arkadaşlarla oturup izlemiştik film boyunca hiçbirimiz yorum yapmadan sessizce izledik..Çok etkileyiciydi müziği zaten bir başka güzel.
Old 20-08-2008, 21:26   #14
hakimm

evet ben erkek arkadaşım sayesinde izledim açıkçası çok da etkilenmedim filmin sonuna geldiğimiz zaman hala filmin ortasında olduğumuzu düşünmüştüm erkek arkadaşım benim çok ruhsuz olduğumu düşünmüştü ama hayatın her anında böyle şeyler olabilr ve konu o kadar da ilgi çekici değildi açıkçası özellikle annenin tv ye çıkmak istemesi başka filmde de vardı ancak müziğine laf söyletmem onu da diyeyim
Old 24-08-2008, 02:36   #15
Deniz YÜKSEL

Şimdiye kadar beni en çok etkileyen film. İnsanın ne kadar aciz olabileceğine büyük bir örnek. İkinci kez izlemeyi dahi beceremedim
Film kadar film müzikleri de harika
Old 25-08-2008, 14:43   #16
Av. R. Onur ÇINAR

asla yarıda bırakılmaması gereken bir film...
Old 25-08-2008, 16:16   #17
Gülümse

Bağımlılık hakkında yapılmış en güzel ve en doğru film...
Old 01-02-2009, 03:39   #18
Av.Fatih Davran

cok ama cok sacma bir filmdi.. mesaj olarak belki güzeldi ama bir film olarak cok kötüydü..
Old 15-07-2009, 20:56   #19
Gülümse

En son 16 yaşında ki kızım filmi seyretti. Gerçekten şoka uğramış ve kendini kötü hissetmişti. En önemlisi filmin anlatmak istediği mesajı doğru olarak algılamıştı.

Oyuncuları, müziği ve anlatımı ile hedef kitlesini vuran bir film... (Özellikle müzikleri en fazla indirilen mp3 listesinde)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05839610 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.