Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Hukukçu olmayan üyelerimizin hukukla ilgili sorularına ayrılmış iletişim alanı. Lütfen Dikkat : THS bir hukuki danışmanlık sitesi değildir ve bu foruma da "hukuki danışma" niteliği taşıyan sorular yöneltilemez. Alanda soru sormadan önce lütfen Hukuk Soruları Alanı Kural ve İlkelerimizi okuyunuz.

değnekçililerle dolmuş hat sahipleri arasında işçi işveren ilişkisi var mı?

Yanıt
Old 17-03-2012, 17:30   #1
Metehan yeğen

Varsayılan değnekçililerle dolmuş hat sahipleri arasında işçi işveren ilişkisi var mı?

Sevgili meslektaşlarım...
Sizce değnekçilerle dolmuş hattındaki hat sakipleriyle değnekçiler arasında işçi-işveren ilişkisi varmıdır...Zira işi akdinin kurulmasındaki 3 unsurun ben oluşmadığı kanısındayım...değerli görüşlernizi paylaşırsanız çok sevinirim..Teşekkürler..
Old 18-03-2012, 00:59   #2
mustafaerd34

Değnekçilik yasal bir iş olmadığından ve yasal olmayan bir işle alakalı işveren işçi ilişkisi olamayacağını düşünüyorum .Bildiğim kadarıyla değnekçilik mesleğinin yasal bir dayanağı yok ve bu konuda bazı kişilerinde değnekçilik olarak otoparkçılık yapması nedeniyle yasal işlem yapıldığını biliyorum saygılarımla
Old 18-03-2012, 13:12   #3
Adli Tip

Dolmus hattı değnekçiliği tam olarak nedir, ne iş yapar, nasıl, kimden gelir elde ederler, bu işe nasıl başlanır vs sorular hakkıda biraz bilgi verebilseniz bizim de fikir yürütmemiz biraz daha kolay olur.

Saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03887796 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.