Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Avukat Ömer Kavili'nin yargılanmasına ilişkin duruşma tutanakları

Yanıt
Old 30-03-2013, 01:12   #211
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan ESAS HAKKINDA SAVUNMA ŞÖLENİ VARDIR. 08 Nisan 2013

Arkadaşlar,
Anadolu AVM Alış Veriş Merkezi
eski Kartal 2 Ağ C M
ESAS HAKKINDA SAVUNMA ŞÖLENİ VARDIR.
08. 04. 2013
13.30

Gelmeyi tercih edenler kimler
Old 30-03-2013, 09:09   #212
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Arkadaşlar,
eski Kartal 2 Ağ C M
08. 04. 2013
13.30

-22201 Hakan?
-BURDA!
Old 31-03-2013, 04:17   #213
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Arkadaşlar,
eski Kartal 2 Ağ C M
08. 04. 2013
13.30

Anadolu AVM'yi henüz görmemiştim. Açılışı şölenle yapmak güzel olacak..
Old 09-04-2013, 08:24   #214
Av. Öznur Aktürk

Sayın Kavilli'den dünkü "esas hakkında savunma şöleni"nin tutanağını rica ediyoruz.
Gelişmeleri merak ve adalete olan umudumuzla bekliyoruz.
Old 02-06-2013, 23:36   #215
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Öznur Aktürk
Sayın Kavilli'den dünkü "esas hakkında savunma şöleni"nin tutanağını rica ediyoruz.
Gelişmeleri merak ve adalete olan umudumuzla bekliyoruz.
Olur o tutanağı ayarlamaya çalışayım

DURUŞMA 17 HAZİRAN
SAAT 13.30
Old 03-06-2013, 09:03   #216
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Olur o tutanağı ayarlamaya çalışayım

DURUŞMA 17 HAZİRAN
SAAT 13.30

Bunun için İstanbul'a gelebilirim.
Old 10-06-2013, 09:54   #217
Av.Ömer KAVİLİ

Duruşma günü yaklaştı

17 HAZİRAN 2013 PAZARTESİ
14.00

Tutanakları eklemeli miyim bilemiyorum, ne dersiniz ?

Ömer Kavili
Kronik sanık
Old 10-06-2013, 10:31   #218
üye7160

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Duruşma günü yaklaştı

17 HAZİRAN 2013 PAZARTESİ
14.00

Tutanakları eklemeli miyim bilemiyorum, ne dersiniz ?

Ömer Kavili
Kronik sanık

Elbette eklemelisiniz Özellikle bugünlerde oldukça önemli
Old 10-06-2013, 16:44   #219
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan 17 HAZİRAN 2013 saat 14.00

Alıntı:
Yazan YILDIZ HUKUK
Elbette eklemelisiniz Özellikle bugünlerde oldukça önemli
İşte beklenen tutanak.

Ancaaaak,
4 numaralı ara karara dikkat !
(...4- Sanık hakkında UYAP sisteminden varsa başkaca soruşturma ve kovuşturmaya ilişkin davaların dökümünün çıkarılarak dosyamız arasına konulmasına,...)

Ömer Kavili
sanık durumuna getirilen hukukçu

T.C
İSTANBUL
ANADOLU 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİ
DURUŞMA TUTANAĞI
DOSYA NO : 2010/425 Esas
DURUŞMA TARİHİ : 08/04/2013
CELSE NO : 9.

BAŞKAN :İBRAHİM BALIK 37952
HAKİM ÜYE :UĞUR DUMAN 29924
HAKİM ÜYE :SEVNUR ŞAHİN 42004
CUMHURİYET SAVCISI :MUSTAFA CEVAD TELLİ 35036
KATİP :GAZİ NAS 116503

Belirli gün ve saatte 9. celse açıldı.
Katılan vekili Av. Emin Erhan Karaçam,
Sanık Ömer Kavili ve
Sanık müdafileri Av. Mehmet Metin Karagöz. Av. Fatma Özçelik, Av.Boran Çiçekli, Av. Hüseyin Köprülü, Av. Erhan Yılmaz, Av. Mehmet Nuri Şek ve Av. Müşir Deliduman geldi, Açık yargılamaya devam olundu.
Heyet değişikliği nedeni ile dosya incelendi, yapılan incelemede 28/01/2011 tarihli duruşmada sanık savunması alınırken kimlik tespitinden sonra son soruşturma açılmasına dair kararın okunduğu, bu arada usulü itirazlar alındığı, sanığa yasal hakları hatırlatılmadan savunmasının alındığı görüldü.
Bu usulü eksiklik açısından sanığın savunmasının yeniden alınmasına geçildi.
Kadıköy 1. Ağır Ceza Mahkemesinin 29/11/2010 tarih, 2010/268- 309 Esas ve Karar sayılı son soruşturmanın açılmasına dair ve ekleri okundu, isnat edilen suç anlatıldı.
Sanığa, CMK 191-147 md. si gereği yüklenen suç hakkında açıklamada bulunmamasının kanuni hakkı olduğu şüpheden kurtulması somut delillerin toplanmasını isteyebileceği ayrıca müdafi seçme hakkının bulunduğu, müdafi seçecek durumda olmadığı takdirde kendisine baro tarafından bir müdafi görevlendirilebileceği haklan hatırlatıldı. Savunma için süre istemiyorum. Savunmamı yapacağım dedi.
SANIK ÖMER KAVİLİ SAVUNMA VE DELİLLERİNDE;
Sanık tarafından öncelikle duruşmanın bu davanın savunma makamına saldırı niteliğinde olması nedeni ile ses ve görüntülü olarak kaydedilmesini talep ediyoruz dedi.
Bu sırada sanık müdafi Av. Müşir Deliduman söz alarak; Biz bu talebe gerekçe olarak daha önce mahkemenizde diğer bir dosyada yargılanan sanık Ömer Kavili ile ilgili olarak beyanlarımızı yazılı olarak okuyup sunmamıza rağmen zabta yanlış geçirildiğini gördük dedi.
Sanık devamla; Soruşturma aşamasında gerek savcılık makamınca gerekse Avukatlık mesleğinden kaynaklanana iddialar nedeni ile iddianame yerine geçen belgeyi düzenlemeye yetkili Kadıköy Ağır Ceza Mahkemesince tanıklar ayrıntılı olarak dinlenmemiştir, bizim dosyanın içerisinde suça konu edilen tutanaktır başlıklı ayrıntılı tutanağımı bile davaya konu Asliye Ceza Mahkemesindeki tutanak farklı- olgular işaret etmektedir, yargılama boyunca mahkemenizde duruşma sırasında duruşma salonunda ve önünde bulunan iki kadın ile Adem isimli bir polis memurunun ve
1/3
yargılama adamasında usulsüz dinlenen tanıkların yeniden dinlenilmesi talebimiz vardır, tanıklara doğrudan soru yöneltme hakkımız kullanılmamıştır dedi.
Sanık müdafi Av. Müşir Deliduman devamla ; Bu davada müşteki konumunda olan kadın hakimin hakkında bu olay nedeni ile soruşturma bulunup bulunulmadığının HSYK'dan izin alınıp alınmadığı, yada müşteki konumunda olduğunun HSYK'ya bildirilip bildirilmediğinin HSYK'dan sorulmasını talep ediyoruz dedi.
Bu talepler alınırken sanığın mahkememizde sanık müdafiler bölümünde ayrılan yerde oturduğu, söz alan sanık müdafinin ve sanığın konuşmalarına oturdukları yerden devam ettikleri, usul yasasında ayakta savunma yapılacağına yada beyanda bulunacağına dair bir hüküm bulunmaması yanlızca son karar açıklandığında ve yemin verilirken ayağa kalkılacağı şeklindeki düzenleme karşısında sanık hakları çerçevesinde sanığın oturarak yada ayakta savunma yapma hakkı tercihi bulunduğu, yine sanığın duruşma düzeni çerçevesinde sanıklar için ayrılan bölüme oturması gerekmekte ise de savunması sırasında, sanık için ayrılan bölümde ekran bulunmaması, savunmasının zabta geçirilmesi şeklini bu bağlamda göremeyecek olması ve sanığa savunmasının ayrıntılı olması nedeni ile zabta kendisinin geçirmesi konusunda Başkanlığımızca uygun görülmesi hususları dikkate alındığında mevcut oturma düzeni değiştirilmedi.
Talepler konusunda
G/D
1- Duruşmanın sesli ve görüntülü kayıt şeklinde yapılmasına yönelik talebin adliyemizin yeni taşınmış olması ve teknik alt yapının uygun olmaması nedeni ile bu aşamada reddine, önümüzdeki duruşma teknik altyapı tamamlandığı takdirde yeniden değerlendirilmesine,
2- Usulsüz olarak dinlenen tanıkların yeniden dinlenilmesi, Adem isimli Polis memurunun dinlenilmesi ve iki kadın şahsın dinlenilmesi talepleri ile ilgili olarak bu talepler daha önce yargılama sırasında değerlendirilmiş olduğundan anılan taleplerin reddine,
3- Müşteki hakim hakkında davaya konu olay nedeni ile HSYK dan izin istenilip istenilmediğine yönelik talebin davayı ve yargılamayı doğrudan doğruya etkileyecek olmaması nedeni ile anılan talebin reddine, ileride esasa ilişkin verilecek kararla birlikte yasa yolu açık olarak oy birliği ile karar verildi, karar açıklanarak duruşmaya devam olundu.
SANIKTAN SAVUNMASI SORULDU ; Ben önümüzdeki duruşma savunmamı yapmak istiyorum dedi.
Sanık devamla; Kartal 5.Asliye Ceza Mahkemesinde devam eden aynı olaydan kaynaklanmış olması nedeni ile bu mahkemede birleştirilmesi yönünde karar verilmesini talep ediyorum dedi.
Katılan vekilinden soruldu; Bu aşamada bir talebimiz yoktur dedi.
iddia makamından soruldu ; Bu aşamada bir talebimiz yoktur dedi.
Sanık müdafilerinden başkaca talepleri olup olmadığı sorulduğu başkaca talepleri olmadığını beyan etliler
GEREĞİ GÖRÜŞÜLDÜ İSTEM GİBİ :
1- Sanığa yazılı ve sözlü olarak savunmasını hazırlaması konusunda önümüzdeki duruşmaya kadar süre verilmesine, şayet yazılı savunma sunulacak ise bir suretinin önceden mahkemeye sunmasına,
2- Anadolu 27.Asliye Ceza ( Kartal 5.Asliye Ceza ) Mahkemesinde devam eden 2010/480 Esas sayılı dosyanın mahkemesince bu dosya ile birleştirilmesi talep edilmiş olup, 25/03/2013 tarihli müzekkere ve karar ile birleştirme talebinin uygun bulunmadığı belirtildiğinden bu taleple ilgili yeniden karar verilmesine yer olmadığına,
- Anadolu 27.Asliye Ceza Mahkemesinin 2010/480 Esas sayılı dosyasının onaylı fotokopisinin
2/3
dosyamız içerisine alınmasına,
3- Davaya konu tutanaktır başlıklı 3 sayfalık belgenin dosyamız içerisinde fotokopi olarak bulunması nedeni ile belge aslının bulunduğu mahkemenin dosya içerisindeki fotokopinin aslına uygun olup olmadığının onaylatılması için müzekkere yazılmasına,
4- Sanık hakkında UYAP sisteminden varsa başkaca soruşturma ve kovuşturmaya ilişkin davaların dökümünün çıkarılarak dosyamız arasına konulmasına,
5- Duruşmanın bu nedenlerle 17/06/2013 günü saat 14:00'a bırakılmasına oy birliği ile karar verildi. 08/04/2013
Başkan 37952 Hakim Üye 29924 Hakim Üye 42004 Katip 116503
3/3

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 10-06-2013, 16:52   #220
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Duruşmaya çağrı

Duruşmaya çağrı

17 Haz 2013 Pazartesi
14.00
Kartal 2. Ağ. Ceza

Mahkemenin HIZI na bakılırsa KARAR ÇIKACAK.
Kimler geliyor, elleri görelim

0532 322 00 23

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 10-06-2013, 17:45   #221
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Duruşmaya çağrı

17 Haz 2013 Pazartesi
14.00
Kartal 2. Ağ. Ceza

Eller? Buyrun eller:

Ama hepsi bir yana ben o duruşma salonunda şunu görmek için geleceğim, inşallah hayal kırıklığına uğramam bu kez:

Bu kez görecek miyiz?
Old 14-06-2013, 00:23   #222
mslmklvz

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Duruşmaya çağrı

17 Haz 2013 Pazartesi
14.00
Kartal 2. Ağ. Ceza

0532 322 00 23

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF

Uzun süredir siteden takip ettiğimiz savunma şölenini yerinde görmek için oradayım.
Old 14-06-2013, 08:32   #223
Av. Öznur Aktürk

Sayın Üstad Kavili'ye 08.04.2013 tarihli tutanağı da eklediği için teşekkür ederim.
17.06.2013 tarihli duruşmaya katılmam mümkün olamamakla birlikte "Adalete" olan inancımın boşa çıkmamasını bütün kalbimle diliyorum.
Old 19-10-2013, 23:30   #224
isabedil

Varsayılan Beraat

Bizim Davamiz Bitti Ve Beraat Ettik Arkadaşlar:::hepinize Teşekkür Ederim....
Old 03-11-2013, 12:22   #225
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan 04 KASIM 2013 Saat 13.30

Arkadaşlar,

04 KASIM 2013 Pazaretesi
13.30
Kartal Anadolu 2. Ağır C M
2010-425 E

Esas hakkında savunma yani
AVUKATLIK MESLEĞİNİ SAVUNMA işi yapmak üzere

herkesi davet ediyorum.

Ömer Kavili 15638
Sanık durumuna getirilen hukukçu
0532 322 00 23
Old 03-11-2013, 14:52   #226
Av. Yavuz Şahin

Üstadım inşallah Adalet galip gelir... Hakim ve savcıların avukatlara karşı tutumunu bildiğim için adaletin tecelli edeceğinden şüpheliyim ama umudumu kaybetmek istemiyorum.

İstanbul veya yakınında bir yerlerde olsam mutlaka gelirdim fakat çok uzaktayım. Size başarılar dilerim.
Old 03-11-2013, 23:42   #227
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Yavuz Şahin
Üstadım inşallah Adalet galip gelir... Hakim ve savcıların avukatlara karşı tutumunu bildiğim için adaletin tecelli edeceğinden şüpheliyim ama umudumu kaybetmek istemiyorum.

İstanbul veya yakınında bir yerlerde olsam mutlaka gelirdim fakat çok uzaktayım. Size başarılar dilerim.
İlgi ve destek iletinize teşekkür ederim değerli meslektaşım.
Selamlar.
Ömer Kavili
Old 05-11-2013, 09:34   #228
Avrasya

Alıntı:
Yazan isabedil
Bizim Davamiz Bitti Ve Beraat Ettik Arkadaşlar:::hepinize Teşekkür Ederim....

Çok sevindik. Tebrikler...Ankaralı meslektaş hakkında nasıl bir sonuç çıktı acaba?
Old 05-11-2013, 09:37   #229
Avrasya

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Arkadaşlar,

04 KASIM 2013 Pazaretesi
13.30
Kartal Anadolu 2. Ağır C M
2010-425 E

Esas hakkında savunma yani
AVUKATLIK MESLEĞİNİ SAVUNMA işi yapmak üzere

herkesi davet ediyorum.

Ömer Kavili 15638
Sanık durumuna getirilen hukukçu
0532 322 00 23

Netice hakkında bilgilendirme yaparsanız seviniriz üstad. Umarız karar mantık ve iz'an sınırlarında olur.
Old 05-11-2013, 10:49   #230
Gemici

Alıntı:
Yazan Avrasya
Netice hakkında bilgilendirme yaparsanız seviniriz üstad. Umarız karar mantık ve iz'an sınırlarında olur.

Kimin mantığı?

Saygılarımla
Old 06-11-2013, 15:13   #231
av.medine

Sayın Kavilli uzun süredir siteden uzakta kalmıştım. Davanız ile ilgili gelişmleri yen okudum son duruşma zaptınızı da merakla bekliyorum. Savunmanın galip geleceğine ilişkin inancımla bulunduğumuz şehirden sizi destekliyorum. Son duruşma zaptındaki sanığın oturma düzeni ve avukatların beyan sunar iken oturmaları ile ilgili kısımları da kopyalayarak aldım baroya asacağım.
Old 29-12-2014, 03:40   #232
av.ankarahukuk

Gecenin bir yarısı savunma sanatı olarak duruşma tutanaklarını okuduğum esnada üstad Ömer Kavili'nin gerekçesiz ceza aldığı Kartal (Anadolu) 2. ACM'nin 16.02.2012 tarih 2010/219 E. sayılı dosyadan vermiş olduğu kararın Yargıtay tarafından bozulduğunu görünce sonucunu merak edemeden duramadım. Gerçi karar yakın bir zamanda bozulmuş ve dosya Ankara'da ise de Ömer Beyden ve müdafilerinden ricam bozma ilamı ellerine geçer geçmez forumu bilgilendirmeleridir. Saygılarımla. 29.12.2014 saat: 03:39

Dosya Ayrıntı Bilgileri
İlgili Yargıtay Dairesi : 4. Ceza Dairesi
Esas Numarası : 2013/39106
Tebliğname Numarası : 4 - 2012/146830
Savcı İstem :
Geliş Tarihi : 03/12/2013
Mahkemesi : İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi
Mahkeme Esas Numarası : 2010/219
Mahkeme Karar Numarası : 2012/66
Mahkeme Karar Tarihi : 16/02/2012
Savcılık Esas Numarası : 2010/10003
Savcılık Tarihi : 23/04/2012
Dava/Suç Türü : Hakaret
Durum : Yargıtay CBS Gönderildi
İlişkili Dosya Listesi : Yargitay CBS Bölüm 4 - 2012/146830
Dosya Sonuç Bilgileri
Karar Numarası : 2014/32877
Yargitay Kararı : BOZMA
Karar Tarihi : 13/11/2014
Dosya Kapatma Tarihi : 03/12/2014
Old 04-04-2015, 11:30   #233
Av.Muhammet Aydın

Ömer bey sonuçla ilgili bizleri bilgilendirir misiniz?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi