Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

tıp fakültesi ilgisizlik ve hep farklı doktor muayene

Yanıt
Old 24-11-2011, 12:06   #1
enka20

Varsayılan tıp fakültesi ilgisizlik ve hep farklı doktor muayene

ben 5-6 aydır x tıp fakultesınde tedavi göruyorum yaklaşık 2 haftadırda xx tıp fakultesinde tedevi göruyorum öncelikle x olanları anlatayım androloji bölumunde 5-6 ay surecınde gittigim her muayenede farklı ve yabancı doktor cıktı her seferınde sorunumu baştan anlatıyor her doktorda baştan tahlıl olaylarına giriyorduk hatta bırtanesine yumurtalıgım agrı yapıyor dedım piskolojik dedı ben tartısınca doplor cektırdı kıst cıktı ama bunu o doktora soylıyemedım bır sonrakınde baska doktor muayene ettı çünkü x 6 ay suresınce bır suru tahlıl yapıldı ama cevap verılmedı bende xx çapa tıp fakultesıne gıttım ordada saat 12,30 a randevu almıstım gıttıgımde androlojı bolumunde bankoda kı ıkı bayan benı beklettı saat 15:00 da gırebıldım ıcerı bu arada ordakı bır erkek görevlı ben hakkımı arayınca sen cıksana dısarı dısarda haledım gıbı bır cumle kullandı tabı ben onun sevıyesıne dusmedım sonra muayene bolumune gırdıgımde baktım o banko dakı ıkı gorevlı bayan bılgısayarda fal açıyor ben sımdı hakkımı aramak ve onları sıkayet etmek ıstıyorum hangı prosedür ve yolu izleyıp nereye şikayet etmem gerek
Old 02-12-2011, 14:54   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Tıbbi kayıtların özenle tutulmaması ve personelin tutumu nedeniyle ilgili kurum hasta hakları birimine şikayette bulunabilirsiniz.
Old 03-12-2011, 17:47   #3
Mesut ÇETİN

iyi günler,

Tıp Fakültelerinde ve Eğitim Arastırma Hastahanelerinde sık sık doktor ve sağlık ekibinin değişmesi durumu olmaktadır.Buraların eğitime yönelik yapısından kaynaklanmaktadır.Çok sık değişmesi belki abartılı olmuş olabilir.Ayrıca benden önceki katılımcının yazmış olduğu gibi kayıtlarınız düzgün tutulmamış ve tedaviniz esnasında personel lakayıt davranmış ise bunu bir dilekce ile ilgili birimin halkla ilişkiler bölümüne,hastahane baştabibliğine,ya da rektörlüğe şikayet edebilirsiniz.Konu ile ilgili size mutlaka dönüş yapacaklardır.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN
Old 08-12-2011, 11:30   #4
Nur Deniz

Tam gün yasası nedeniyle artık fakültelerde hocalar hasta muayene edememektedir. Bu nedenle ilk gittiğiniz hekimi bulabilmek ve tedavisine devam etmek sizin için zaman yönünden zararınızadır.

Ayrıca kayıtları eski fakülteden isteyebilirsiniz, bir nüsahasını size vermek zorundalar, dilekçe ile talep ediniz. Böylece en baştan tahliller çekilmek zorunda kalınmaz.

Bankoda görevli sekreterler size ancak tıbbi kayıt ve randevu konusunda yardımcı olabilirler bunun dışında doktor zamanında almazsa yapabilecekleri birşey yoktur.

Geçmiş olsun dileklerimle.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi