Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Avukatlik Ruhsati Ve Levhaya Yazilma

Yanıt
Old 19-06-2007, 22:19   #1
fatihlk

Varsayılan Avukatlik Ruhsati Ve Levhaya Yazilma

Merhaba

Benİm Sorum Avukatlik Ruhsatiyla İlgİlİ

Staj Bİtİmİnde Avukatlik Ruhsati İÇİn BaŞvuruda Bulunsak Ve Ruhstimizi Alsak Otomatİk Olarak Baro Levhasina Da YazilmiŞ Mi Oluyoruz?

EĞer Öyleyse Avukatlik Kanununda Levhaya Yazilmadan İtİbaren 3 Ay İÇİnde BÜro AÇmamiz Gerekecek AÇmazsak Dİsİplİn Cezasi AlacaĞiz.

Oysakİ Ben,avukatlik Yapmak İstemİyorum Ama Avukatlik Ruhsatimi Da Alip NoterlİĞe BaŞvurmak İstİyorum.ruhsat Alinca Levhaya Da KendİlİĞİnden Yaziliyor İsek Bİr De BÜro AÇmak Veya Bİr Yerİ BÜro GÖstermek Gerekecek.ama Ben Sadece Ruhsat Almak İstİyorum.eylemlİ Olarak Avukatlik YapmayacaĞim.

Bu Konuda Bİlgİsİ Olan Avukatlar Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm.
Old 20-06-2007, 00:23   #2
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Bildiğim kadar ile ruhsat alınırkan o yılın baro aidatı dahil sizden epeyce bir ücret alınıyor. Ruhsat aldıktan sonra 3 ay içince büro açma zorunluluğuna uymayan meslektaşlarımız var. Size önerim ruhsatı aldıktan birkaç ay sonra barodan kaydınızı sildirmeniz. Çünkü büro açma mali yükümlülükleri de beraberinde getiriyor. Sizin gibi ilerde kararsız olanların ev adreslerini büro adresi olarak vermelerine de uygulamada rastlanmaktadır.
Old 20-06-2007, 08:23   #3
Av.Demet

Avukatlık staj eğitimizi tamamladıktan sonra 3 ay içinde büro açmak ya da bir büroda SSK'lı olarak çalışmak zorundasınız, aksi halde baro levhasına yazılmazsınız. Ruhsatınızı aldıktan sonra baro kalemine beyanda bulunarak avukatlık yapmayacağınızı belirtirseniz levhaya yazılmazsınız..Daha detaylı bilgi için bulunduğunuz yerdeki baro kalemine müracaat etmenizi tavsiye ederim...

Başarılar...
Old 13-05-2018, 12:23   #4
Melik Aktaş

Ben ruhsatı önümüzdeki hafta alacağım. Fiili avukatlık yapmak istemiyorum şuan. Forumda ilgili mesajları okudum geçmiş senelere ait bilgi var. Levhaya yazılmama noktasında birşey olmaZ diyende var, ceza gelir diyende. Net ve güncel bilgisi olan varsa ve bilgi verirse sevinirim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi