Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanma ve ev üzerine tedbir

Konuyu Kilitleyin
Old 26-09-2016, 12:14   #1
Konuk

Varsayılan Bosanma ve ev üzerine tedbir

İyi gunler bosanma davam soniclandi ama ben temyize verdigim icin daha resmi olarak bitmedi,evliyken beraber ev almistik krediyle ama o evde hic oturmadik,kiracisi var.evin kredilerini odeyemedigimden satmak zorundayim.evin uzerinde herhangi bir satilamaz karari yok,ben evi sattigimda satin alan kisi evin degerini hesabima yatirirsa herhangi bi zarara ugrarmiyim,oturmadigimiz ev icin satilamaz karari cikartabilir mi karsi taraf tesekkurler
Old 29-09-2016, 21:51   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Üzerinde tedbir, kısıtlama olmayan evinizi satabilirsiniz. (Burada bankanın krediyi devretmenize onayı gerekecektir. Veya satış bedelini peşin alıp borcu kapatılıp ipoteği kaldırmak gerekecektir.) Eşiniz mal rejiminden kaynaklanan bir hakkı varsa bunu dava etmek zorundadır. Mal rejimi boşanma davasının açıldığı tarih itibarı ile tasfiye olacağından (boşanma kararı kesinleşmelidir) satış paranızla ilgili bir zarara uğramazsınız.

Mal rejimi tasfiyesi ile ilgili bir dava olmadığından (Doğrudan taşınmazın kendisinin dava konusu edildiği) tedbir kararı verilmemesi gerekir.

Bir avukattan profesyonel yardım alınız.

Saygılar
Old 30-09-2016, 05:58   #3
Konuk

Varsayılan Bosanma

İyi gunler mal rejimi ile ilgili katilma alacagi davasi acmis fakat daha dava gunu verilmemis,temyizde bosanma sonuclandiktan sonra mi dava gunu verilir,birde katilma alacagidavasinda kredisini benim odedigim eve tedbir konulabilir mi tesekkurler
Old 30-09-2016, 11:55   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Mal rejimi tasfiyesine ilişkin açılmış davanın duruşma günü, sizin süresi içinde davaya cevap vermeniz halinde, bu cevabın davacıya tebliğ edilmesi ve davacının cevaba cevap vermesi halinde de bu cevabın size tebliğ edilmesi ve sonrasında da son kez sizin cevap verecek olmanızdan sonra yani nihayetinde dilekçeler kısmı geçildikten sonra verilecektir.

Davaya yasal süre içinde cevap vermezseniz hemen duruşma günü verilir.

Ancak bu dava, temyizdeki boşanma davasını beklemek zordadır. Boşanma hükmünün Kesinleşmesi gerekir. Boşanma hükmünü temyiz etmemişseniz ve karşı taraf da boşanma hükmünü temyiz etmemiş sadece nafaka ve tazminat miktarları yönünden temyiz yapılmışsa boşanma kararı kısmı kesinleşmiştir. Dava görülmeye devam eder.

Ve mal rejimi ile ilgili davada talep varsa tedbir kararı verilebilecektir.

Daha fazlası için profesyonel yardım alınız.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi