Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bilirkişi roporu

Konuyu Kilitleyin
Old 23-09-2016, 21:32   #1
Konuk

Varsayılan Bilirkişi roporu

Öncelikle merhabalar oğlumun velayet davasında 2. Celse görüldü şahitler dinlenmedi ama benim kafamı karıştıran bilirkişi raporu sunarken taraflı mı tuttu anlayamadım nedeni şu benim ben evlendim ve eşim üvey baba yanında kalmasını istemediği için velayet davası actı yalnız raporda karşı tarafın evinde çocuğun odası olmaması halinde cocuğun velayetını babaya uygun görmüş bilirkişi geldiğinde cocuk anneanne dedeyle birlikte dayısının düğününe gitti 4 ay orda kaldı ben gidemedim doğum yapıcaktım çünkü ve anlamadığım hem çocuga güzel bakılmış denilipte hemde velayetı babaya uygun görmekte nedir baba oğlumla ilgilenicem diye mahkemeyi yanıltmak amacı ile kendi işlettiği dükkanı kapattım dedi benim anlamadığım oğlumla güzel ilgilenirken neden velayet babaya verilmesi gerektiği kanaatına varıldı sırf evlendim diyemi böyle oluyo napalım boşanalımmı yani benim oğlum dayısının düğününe gitti diye cocuğumu kaçırmış oldum anlamıyorum ve oğlumun bilirkişiye babam beni kovdu dükkandan demiş o sormadan diye ben doldurmuş ve öğretmiş oldum cocuğu birde öyle şeyler yazılmış rapora ben anlamıyorum bir yol gösyerirmisiniz rica etsem
Old 25-09-2016, 19:11   #2
Av. Hatun Olguner

Bilirkişi

''
Alıntı:
Merhabalar Ben hamileyim ve perşembe günü doguma giriyorum inş bu yüzden ilk eşimden olan bir oğlumu ankaraya göndermek durumunda kaldım anneannesiyle ve dedesiyle nedenmi çünkü oğlumun bana bişey olacak korkusundan dolayı ameliyata girememi istemiyo ve dayısının düğünü de olduğu için şimdi benim oğlumun bir davası var velayetin değişmesi baba tarafından açılan eylülün 23 mahkemem var bilirkişi geldiğinde ve oğlum olmadığında yani mqzeretimi bildirdiğimde bi sorun teşkil edermi yani kafayı yemek üzereyim düşünmekten Ben ne yapıcam ağustos ortalqrında oğlum gelecek inş zaten Ben o geldikten sonra görüştürsem olurmu acaba''
25.7.2016 tarihli bu mesaj da size ait sanırım. Bu kez bilirkişi raporu gelmiş anlaşılan. (sosyal inceleme raporu). Çocuğun ayrı bir odasının olmaması
velayetin babaya verilmesine sebep olmaz. Rapora itiraz edebilirsiniz. Çocuğunuzun dayısının düğününe gitmesi de bir olumsuzluk yaratmaz. Evlenmeniz de velayetin babaya verilmesine tek başına yeterli bir sebep değildir. Davanızı bir avukatla takip etmeniz sizi hak kayıplarından koruyacaktır. Avukatınız varsa gerekli dilekçeleri verecektir.
Old 25-09-2016, 21:51   #3
Konuk

Teşekkür ederim sayın avukatım yalnız baba evinde cocuğuma ait bir ders çalışma alanı oynama alanı yok qnlatma istediğim bu yani aoğlum birinci sınıfa gidecek biz herşeyini hazırlamışken karşı tarafta yok bunlar evet benim evim sobalı onların kaloriferli olabilir ama 7 yaşındaki bi çocukta anneye muhtac değilmidir
Old 26-09-2016, 16:03   #4
Av. Hatun Olguner

Babanın evinde çocuğa ait bir oda/alan bulunmadığını,yeniden evlenmenin velayetin anneden alınmasına sebep olamayacağını,çocuğun yaşı itibariyle anne şefkatine ihtiyaç çağında olduğunu ve diğer sebeplerinizi açıklayan bir dilekçeyi mahkemeye sunmanızda fayda var...Bilirkişi raporuna itirazlarınızı da aynı dilekçede bildirebilirsiniz. Velayetin sizde kalma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi