Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

İstanbul'da yeni kentleşme..

Yanıt
Old 22-05-2006, 09:40   #1
NİLGÜN SEYMEN

Çözüm İstanbul'da yeni kentleşme..

Cosmopolis programı CNN.TÜRK'de yayınlandığında çok büyük bir zevkle ve hiç ayrılmadan izledim yayını..
KONU=İSTANBUL ve emlak mevzuatıydı.. PROGRAM..öylesine akıcı ve de güzel hazırlanmıştı ki İstanbul'da yaşayasım geldi..

Dünyanın boğazları coğrafi konumu ve de doğal kültürel sentezleriyle tek..benzersiz harikası olan metropol İstanbul'da ,kiralık ev portföyü ele alınarak başlandı programa..
REALTY WORLD bşk.ı YAŞAR BÜYÜKÇETİN emlakçılık anlayışına son derece AVRUPAİ bir yaklaşım boyutu getirmiş..,ve kişinin bütçesi ile zevkleri paralelinde yapı seçimi konusunda çok realist projeler geliştirmiş..
İpoteğe dayalı finansman modeli ile ev sahibi yapma projeleri riskleri ve getirileri ele alındı..
EMİRGAN ETİLER..gibi mevkilerde ev kiralarının mevcut rakamları da korkutucuydu..1800 ytl 1 aylık kira +2 aylık kira bedeli +depozit..en vasat dairenin koşulları..
KENTSAL DÖNÜŞÜM PROJELERİ..Fulya palas gibi dev yeni kentler ile hayata geçirilerek daha plan üzerinden sahiplerine verilmekte..
Bu konuda tercih sebepleri öncelikle
1/-Depreme dayanıklılık,zemin etüdleri,temel dayanıklılığı.vs.koşullar aranmakta
2/-Spor ve aktivite tesisleri ve yeşil alanların mevcut olması
3/-Semtin nezih olması
4/-Binanın ve satın alınan emlakın iç donanımının yaşanılabilir olması..ısınma,iletişim,dış cephe,kullanılım alanlarının iyi düşünülmüş olması

Ben bütün bu program boyunca İstanbul için güzel şeyler olmakta olduğunu düşündüm..

Bir yanda gecekondu ve delme çatma yapıların alt yapısız işgali altındaki yoksul silüeti ile..yeni yapılandırma projeleri
ile yaşama merhaba diyen KENT siteler...
Her ne kadar çelişkili bir fotograf sergiliyorsa da İSTANBUL için sevindirici buldum bu gelişmeleri..
NOT;Ayrıca.., kira ve satış bedellerindeki o rakamlar nasıl karşılanabilir buna da bir hayli takılmış durumdayım..

güzelliklerle kalın..
NİLGÜN
22.05.2006-10.33

Old 20-06-2006, 12:36   #2
NİLGÜN SEYMEN

Önemli Bursa'da da olmalı..!

İstanbul'da yeni yapılaşma adına başlatılan bu canlanma,BURSA sınırları içinde de olmalı diyorum..
Kent dışında başlatılan villa tipi triplex köy-kent projelerinin haricinde -KENT SINIRLARI İÇİNDE DE -bazı ara sokaklarda,tarihi binaların resterasyonları ve sokakların rehabilite edilmeleri gerekiyor..
Hem yaşam kalitesi hem de zerafet ve dış estetik açısından..

SEVGİYLE KALINIZ
-------------------
20.06.2006/13.36
BURSA
Old 20-06-2006, 13:52   #3
ULZO

Varsayılan :)

Nilgün Hanım,

İstanbul da yapılmakta olan onlarca Residence inşaatını hergün işe gidip gelirken hayretle izliyoruz. Son iki yıl da İstanbul tam bir şantiye halini aldı. düzenli yapılaşma modern binalar tamam. Bunların Şehir merkzinde olması da çok iyi. Ama bu yapılarda oturacak olanlar için şüpelerim var. Biz arkadaşlarla bu binalara uzaylıların gelip yerleşeceğini düşünüyoruz. Üstelik bir çoğuda daha proje aşamasında satılmıs durumda. Ancak fiyatlar YTL olarak bile akıllara sığmıyor. Bence İstanbul uzaylıların istilasında. Hepimize geçmiş olsun.
Old 20-06-2006, 14:33   #4
NİLGÜN SEYMEN

not umu okuyunuz sn ulzo..
zaten bunu da vurguladım..
HATTA BU SİTEDE OTURACAK OLANLARA BİR ŞİİR BİLE YAZDIM BUGÜN..
SEVGİLER..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi