Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Estetik Müdahale Mağduru(Yüz Dolgusu)

Yanıt
Old 09-04-2013, 20:38   #1
Konuk

Varsayılan Estetik Müdahale Mağduru(Yüz Dolgusu)

Merhaba,Temmuz 2012 tarihinde özel bir güzellik merkezinde,yüzümün değişik bölgelerine plastik cerrah tarafından dolgu yapıldı. Bu Şubat ayında yani 6 ay sonra yüzüm de şişlikler baş gösterdi. Uygulayan hekime gittiğim de, çok da önemsemeden bu şişliklere dolgu eritici ilaç yapmayı teklif etti.ben de iyileşeceğini düşünerek kabul ettim.Akabinde özellikle tek gözümün üstü olmak üzere daha fazla şişmeye,kızarmaya başladı.telefon açtım bunun normal bir süreç olduğunu söyledi.Ama gittikçe o kadar çok şişti ki ben başka hekime gitme ihtiyacı duydum ve bunun ender görülen dolgu reaksiyonu olduğunu ama daha önce bu şekilde olanını hiç görmediğini söyledi.Hatta iki gözümün üstü de kendiliğinden patlayıp akmaya başladı.Bu arada da sürekli adım adım fotoğraflar çektim ve uygulayan hekime de fotoğrafları yolladım.Artık yüzüm öyle bir hal almıştı ki(göz altlarım mor,akan yaralar,asimetrik şiş bir yüz)beni acil çağırdı.(Aynı şehirde yaşamıyorum)Gittiğimde bu sefer genel anestezi ile ameliyat yapmalıyız dedi.Çok uzatmak da istemiyorum,sonra bir şekilde ameliyattan da vazgeçildi.Ben kendi çabalarımla dolgu maddesini üreten firmaya, Türkiye'de dağıtımını yapan firmaya mailler gönderdim. Dağıtıcı firmadan cevap geldi.O eritici sıvıyı yapması reaksiyonu daha da ktifleştirmiş. Başka bir tedavi yöntemi önerdi.Keşke doktorunuz bizimle iletişime geçseydi başta,bu kadar uzamadan biz ona tedavinin nasıl olacağını anlatırdık dedi.Şimdi doktorum beni bekliyor o tedaviyi yapmak için ama benim artık güvenim kalmadı.Ya bu da sonuç vermez daha kötü olursam diye.Çalışan bir bayanım ve iş yerinde bu yüzle zor çalışıyorum.sosyal hayatım bitti.Eskisi kadar çok kötü görünmese de yüzüm,hala iyileşmiş değilim.Ayrıca yapılan dolgu maddesinin prospektüsünde böyle bir yan etkiden bahsedilmiyor, dolayısıyla doktor da uygulamadan önce beni bu konuda bilgilendirmedi haliyle.Ne yapacağımı bilemiyorum.Benim gözümde hem doktor ihmalkar,hem de üretici firma sorumlu.Bana bu konuda önerilerinizi bildirirseniz çok sevinirim.
Old 16-04-2013, 17:04   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Eğer prespektüste bu risk açıklansaydı ,hekim tarafından size bu konuda bilgi verilecek ve bu bilgiye vakıf olarak müdahaleyi kabul ettiğinize ilişkin aydınlatılmış onam düzenlenlenecekti.

Uygulanan dolgu maddesinin belirttiğiniz yan etkileri prespektüsünde belirtilmemiş ise hekimin bu yan etkileri bilme ve size açıklama olanağı bulunmamaktadır.Bu nedenle başkaca bir kusur ve kötü uygulama yoksa hekimin bu olayda kusursuz olduğunu düşünüyorum.

Hukuksal taleplerinizi üretici firmaya yöneltmenizin uygun olacağını düşünüyorum.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 27-01-2018, 20:10   #3
Konuk

Varsayılan Yuz dolgusu

Merhaba ben 3 ay önce yuz dolgusu ( yag )yaptirdim iki tarafim daha ilk gunden esit degildi susliktir iner dendi ayni durum hala devam eduyor suanda bur taraf daha cukurdu deniyor ve dengeleme yapilmadi bu konuda ne yapabilirum.saygilar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi