Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

Anket Sonucu: THS'yi ne sıklıkla ziyaret ediyorsunuz?
Her fırsatta THS'deyim. 53 50,96%
Hukuki desteğe ihtiyacım oldukça uğruyorum. 8 7,69%
Günde en az bir kere ziyaret ediyorum. 24 23,08%
Ayda bir kaç kere ziyaret ediyorum. 6 5,77%
Yapacak başka bir işim yoksa Sitedeyim. 9 8,65%
Yapacak başka işime engel olacak kadar müptelayım. 4 3,85%
Oy Verenler: 104. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 256)

THS'yi ne sıklıkla, ne zaman, nerede, ne amaçla, nasıl kullanıyorsunuz?

Yanıt
Old 14-03-2009, 12:42   #1
Adli Tip

İnceleme THS'yi ne sıklıkla, ne zaman, nerede, ne amaçla, nasıl kullanıyorsunuz?

THS'nin hayatınızdaki yeri nedir? THS'yi ne amaçla, nasıl kullanıyorsunuz? Sadece içinden çıkamadığınız bir hukuki problemi çözmek için mi THS'ye başvuruyorsunuz?

Siteye her gün girmiyorsanız hangi mesajları okuyacağınızı nasıl seçiyorsunuz?
Ya da KHS'yi takip ediyorsanız, yeni mesajları nasıl takip ediyorsunuz? Sayfayı sürekli refresh "yenile" mi yapıyorsunuz?
Old 14-03-2009, 18:01   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

İşim olsa da THS'deyim, olmasa da. Genellikle masa başında olduğum için, PC açık olduğu sürece THS'de bir tarafta açıktır.

Bir hukukçunun İnternette geçirebileceği zamanın en değerlisinin, THS'de geçen zaman olduğu düşüncesindeyim.
Old 14-03-2009, 18:07   #3
Adli Tip

Günde en az bir kere ziyaret ediyorumu işaretleyen üyeler, o ziyaretin süresi itibariyle, her fırsatta siteye girenlerden daha çok sitede kalıyor olabilirler mi?
Old 14-03-2009, 18:11   #4
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Saim
İşim olsa da THS'deyim, olmasa da. Genellikle masa başında olduğum için, PC açık olduğu sürece THS'de bir tarafta açıktır.

Bir hukukçunun İnternette geçirebileceği zamanın en değerlisinin, THS'de geçen zaman olduğu düşüncesindeyim.

Benim yanıtım da aynen böyle olurdu.
Old 14-03-2009, 18:21   #6
Admin

Alıntı:
Yazan Saim
Bu görüşe ifadeyi "THS'nin mesleki bölümlerinde" şeklinde tashih edersek ben de katılabilirim. THS'nin mesleki olmayan bölümlerinde geçirilen zamanın ise daha ziyade zaman öldürme olduğunu düşünüyor ve özellikle mesaiden çalınıyorsa naçizane yazık edildiğine de inanıyorum. (Kimsenin üstüne alınmaması önemle rica olunur!)

Bana gelince, benim ikametgahım THS. Ama gönüllü mü, mecburen mi, ona daha tam karar veremedim.
Old 14-03-2009, 18:31   #7
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Admin
Bu görüşe ifadeyi "THS'nin mesleki bölümlerinde" şeklinde tashih edersek ben de katılabilirim. THS'nin mesleki olmayan bölümlerinde geçirilen zamanın ise daha ziyade zaman öldürme olduğunu düşünüyor ve özellikle mesaiden çalınıyorsa naçizane yazık edildiğine de inanıyorum.

Ama şöyle düşünürsek yine faydalıdır denilebilir: Varsayalım lüzumsuz sohbetler bölümüne sık giren, yazan veya okuyan bir üyemiz mutlaka bir başka bölüme de bakmak isteyecektir. O esnada, bir kelime öğrense kardır. Bir kelime öğretene kırk yıl köle olunma isteği rivayet edildiğine göre, THS'de öğrenilen bir kelime hiç küçümsenmemelidir.
Old 14-03-2009, 18:36   #8
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Admin
Bana gelince, benim ikametgahım THS. Ama gönüllü mü, mecburen mi, ona daha tam karar veremedim.

O halde bizler de fuzuli şagiliz. (Yanılıyorsam Saim Abi düzeltsin. )

Alıntı:
Yazan Admin

Bu görüşe ifadeyi "THS'nin mesleki bölümlerinde" şeklinde tashih edersek ben de katılabilirim. THS'nin mesleki olmayan bölümlerinde geçirilen zamanın ise daha ziyade zaman öldürme olduğunu düşünüyor ve özellikle mesaiden çalınıyorsa naçizane yazık edildiğine de inanıyorum.

Bazen mesleki bölümlerde eğleniyor, bazen de mesleki olmayan bölümlerde öğreniyoruz aslında. Bazen "KHS"de neler oluyor acaba diye siteye girdiğimde, bir meslektaş sorusunu görüp cevapladığım, ya da cevabını öğrendiğim oluyor. Tersi de olabiliyor tabi.

Bir çok şehirde, öğretmenevi, hakimevi, memleket yardımlaşma dernekleri, sadece kahvehane gibi faaliyet gösterirler. THS'yi onlara benzetmek gibi bir kastım kesinlik yok. Ancak şunu da dile getirmek isterim ki; kendisine ya da başkalarına mesleki bir katkı sağlama kaygısı taşımasa da, bir hukukçunun çok iyi vakit geçireceği bir yer burası. Kaliteli, seviyeli ve samimi bir dost meclisi aynı zamanda THS.

Kaldı ki; THS'de insan istese de öğrenmekten alıkoyamaz insan kendini.

Saygılar,
Old 14-03-2009, 19:04   #9
Atahun

Alıntı:
Yazan Admin
Bu görüşe ifadeyi "THS'nin mesleki bölümlerinde" şeklinde tashih edersek ben de katılabilirim. THS'nin mesleki olmayan bölümlerinde geçirilen zamanın ise daha ziyade zaman öldürme olduğunu düşünüyor ve özellikle mesaiden çalınıyorsa naçizane yazık edildiğine de inanıyorum. (Kimsenin üstüne alınmaması önemle rica olunur!)

Açıkçası üzüldüm. Bir o kadar da şaşırdım. Her ne kadar "kimse üzerine alınmasın" demişseniz de üzerime alındım. Sanıyorum bize de bakış açınız bu.

Sayın Admin; Tabi ki öncelik işimiz. Kendi adıma konuşuyorum, bu güne kadar THS. yüzünden hiç bir zaman işimi aksatmadım. Bilakis faydasını gördüm. Görevim icabı sürekli masa başında oturan biri olarak boş zamanımı ne olduğu belli olmayan sitelerde de geçirebilirdim. THS.' nin kalitesinden olacak, bu güne kadar ihtiyaç da hissetmedim, gerek de görmedim. Görünen o ki, Site lokaline fazla takılan üyeler sizin nazarınızda mesaiden çalıyor ve zamanına yazık ediyor. Bu nedenle, yukarıdaki düşüncelerinizi bundan böyle dikkate alacağımı burada beyan etmek istiyorum. Belki de haklısınız.

Saygılarımla.
Old 14-03-2009, 19:05   #10
Armağan Konyalı

Alıntı:
THS'nin hayatınızdaki yeri nedir?
THS'nin benim rüyama girdiği yetmiyormuş gibi benim de başka üyelerin rüyasına girdiğim vakidir.
Old 14-03-2009, 19:09   #11
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Günde en az bir kere ziyaret ediyorumu işaretleyen üyeler, o ziyaretin süresi itibariyle, her fırsatta siteye girenlerden daha çok sitede kalıyor olabilirler mi?

Evet, seçeneklerden birini seçmem gerekiyordu, en yakınını seçtim.
Evet, günde en az bir defa giriyorum THS'ye.
Evet, bazen sabaha dek de çıkmıyorum.
Ne yapayım, suç Admin'de.
Old 14-03-2009, 19:24   #12
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Evet, seçeneklerden birini seçmem gerekiyordu, en yakınını seçtim.
Evet, günde en az bir defa giriyorum THS'ye.
Evet, bazen sabaha dek de çıkmıyorum.
Ne yapayım, suç Admin'de.
Evet ya dün gece çok komikti.Sitede sadece 2 üye; ben ve Cengiz bey,diğerleri konuk.Biraz da vakit geçsin diye site lokalindeki bir çok forumu doldurdum...)
Old 14-03-2009, 19:24   #13
Nur Deniz

Başka hiç bir işimi aksatmayacak bir şekilde çoğunlukla burdayım.

KHS haricinde ise bir çok forumu da takip ediyorum.

Müdavimler belli..

Anketi görünce güldüm.En çok ziyaret edilen siteler makbuldur derler ya , THS de ise ;

- Burayı kullanım amacınız nedir? diye soruyorlar.

İşimi aksatmıyorum ama doğrusunu söylemek gerekirse bazen THS için misafir kabul etmiyorum. Sakıncası var mı?
Old 14-03-2009, 19:26   #14
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Saim
lüzumsuz sohbetler bölümüne sık giren

Aşkolsun, böyle bir bölüm vardı da bana niye söylemediniz?

Tam benlikmiş.
Old 15-03-2009, 20:09   #15
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Admin
THS'nin mesleki olmayan bölümlerinde geçirilen zamanın ise daha ziyade zaman öldürme olduğunu düşünüyor ve özellikle mesaiden çalınıyorsa naçizane yazık edildiğine de inanıyorum. (Kimsenin üstüne alınmaması önemle rica olunur!)

ben alındım Sn. Admin
Old 16-03-2009, 09:17   #16
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
İşimi aksatmıyorum ama doğrusunu söylemek gerekirse bazen THS için misafir kabul etmiyorum. Sakıncası var mı?

Aslında, anket seçeneklerininin üzerinde biraz daha çalışıp öyle yazmam gerekiyormuş galiba.

Ben de hiç bugüne kadar, "THS'de takılmak! istediğimden duruşmaya katılamayacağım" diye mazeret dilekçesi göndermedim...

Ama THS'de vakit geçirmeyi, bazı ziyaretlere ya da misafirlere tercih ettiğim, ya da etmek istediğim olmuyor değil.
Old 16-03-2009, 10:01   #17
Atahun

Alıntı:
Yazan Atahun
Site lokaline fazla takılan …..

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Aslında, anket seçeneklerininin üzerinde biraz daha çalışıp öyle yazmam gerekiyormuş galiba.

Ben de hiç bugüne kadar, "THS'de takılmak! istediğimden duruşmaya katılamayacağım" diye mazeret dilekçesi göndermedim...

Ama THS'de vakit geçirmeyi, bazı ziyaretlere ya da misafirlere tercih ettiğim, ya da etmek istediğim olmuyor değil.

Kelimelere de fazla takılmamak lazım. Olur böyle vakalar.
Old 16-03-2009, 10:08   #18
carlito

THS bence türkiyenin en iyi hukuk sitesidir. Gerek hukuki yorumlar gerek hukuki sohbetler olsun her etkinliği bana çok faydalı oluyor. Tüm site yöneticilerine teşekür ediyorum. Saygılarımla.

İyi ki varsın THS..
Old 16-03-2009, 12:35   #19
Eda SAMYürek

çok güzel bir site burada bir sürü güzel bilgiye ulaşıyorum ancak çok sık giremiyorum. ben öğrenciyim henüz ve yukarıdaki şıklar bana uygun değil ancak eve geldiğimde girebiliyorum siteye. internet cafelere gitmekten hoşlanmıyorum. öğrenci olduğum şehirede bilgisayarımı götürmedim.
Old 17-03-2009, 21:14   #20
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan carlito
THS bence türkiyenin en iyi hukuk sitesidir. Gerek hukuki yorumlar gerek hukuki sohbetler olsun her etkinliği bana çok faydalı oluyor. Tüm site yöneticilerine teşekür ediyorum. Saygılarımla.

İyi ki varsın THS..

Uluslararası ve dünyaca ünlü bir siteyiz biz.

Yurtdışından bir sürü üyemiz var.
Old 18-03-2009, 09:41   #21
Atahun

Ben niye üzerime alındım ki? Benden daha kötü durumda olanlar varmış.

Sayın Admin; Üzerime alınmaktan vazgeçtim.
Old 18-03-2009, 14:29   #22
Gamze Dülger

THS 'nin özel ve en tercih edilen site olmasının ;

Üyelerinin meslek ahlak ve kurallarına,doğruluk ve özen ilkelerine dikkat etmesi,
yöneticilerin site kurallarına uyumu çok dikkatli kontrol etmesi ve tüm üyelerin "Karşılık Beklemeden Vermesi " gibi, yaşadığımız dönem için ulvi sayılabilecek bir amaca hizmet etmesi sebebiyle bu kadar güçlü olduğunu düşünüyorum.

Günlük keşmekeş,koşuşturmaca,sıkıntı ve stres içinde zaman bulup soru cevapladığımda, aldığım "Teşekkürler " yanıtı o kadar değerli hale geldi ki..!

Daha evvel,internette makale,şiir vs okuyarak kafa dağıtmak isterken,artık "Bensiz ne oldu?" diye forumları ziyaret eder oldum.

Yanında sigortalı olarak çalıştığım eşimden hen an "Maaşına zam işine son !" nidaları yükselecek gibi geldiği dahi oluyor..

Ancak günlük hayatta unuttuğumuz İMECE,meslektaşlar arasında saygı,özveri ve hatta bilgiye duyulan inancın, sanal ortamda biraya getirdiği bu güzel topluluğu pek çok şeye değişeceğimi de sanmıyorum.

THS'yi imkanın elverdiği sıklıkla ziyaret ediyorum.

THS'deki her şeye cevap verebilen üyeleri,her yerde olan,her şeyi bilen üyeleri bu işi nasıl yaptıklarına akıl sır erdiremediğim için, kıskanmadan da edemiyorum.
Old 18-03-2009, 17:01   #23
Atahun

Sayın Gamze Dülger; THS.' yi anladık.

KHS' yi ne kadar sıklıkla ziyaret ediyorsunuz?
Old 19-03-2009, 17:15   #24
Gamze Dülger

Alıntı:
Yazan Atahun
Sayın Gamze Dülger; THS.' yi anladık.

KHS' yi ne kadar sıklıkla ziyaret ediyorsunuz?

KHS ???

Ben bu kısaltmanın harf yanlışlığından kaynaklandığını düşünüyordum..

Dedim ya!

THS'de herşeyi bilen ve konuşan üyeleri kıskanıyorum..

KHS'nin açılımı nedir?
Old 19-03-2009, 17:18   #25
Atahun

Alıntı:
Yazan Gamze Dülger
KHS ???

Ben bu kısaltmanın harf yanlışlığından kaynaklandığını düşünüyordum..

Dedim ya!

THS'de herşeyi bilen ve konuşan üyeleri kıskanıyorum..

KHS'nin açılımı nedir?

Konusuz Hoş Sohbetler. = KHS.

Site lokalinde... Ha bir de Ankara toplantısı var ama siz ona gelemezsiniz.
Old 19-03-2009, 17:35   #26
Gamze Dülger

Alıntı:
Yazan Atahun
Konusuz Hoş Sohbetler. = KHS.

Site lokalinde... Ha bir de Ankara toplantısı var ama siz ona gelemezsiniz.

Hakkımı yemeyin!

Konusuz olmasına rağmen, "Hoş sohbet olduğu için " bir iki kere girmişliğim vardır.

Ben aslen Ankara doğumluyum.1979 yılında ayrılıp,30 yıl aradan sonra bu Şubat tatilinde bir günlüğüne gittim.

Bizim gibi "Küçük sahil kasabalarında yaşamaya alışmış insanlar,büyük kentlere gittikleri zaman boğulup,nefes alamaz duruma geliyorlar".Etrafa,değişime,keşmekeşe bakmaktan boynum,başım ağrıdı..

Büyük konuşmak istemem ama bir sonraki gidişim herhalde bir 20 yıl sonra ....

Ama gidenlerin sohbetleri ve yaşanmışlarını keyifle izliyorum.Bu da yetiyor.

Sizlerle biraraya gelmek için ise, hani bir zamanlar vardı ya "Şans- kader - kısmet 75 kuruş" diye bağırırdı niyetçiler...

İşte, şans,kader,kısmet ve 75 kuruşa ihtiyaç var.
Old 21-03-2009, 13:02   #27
Gülümse

Alıntı:
Yazan Saim
Ama şöyle düşünürsek yine faydalıdır denilebilir: Varsayalım lüzumsuz sohbetler bölümüne sık giren, yazan veya okuyan bir üyemiz mutlaka bir başka bölüme de bakmak isteyecektir. O esnada, bir kelime öğrense kardır. Bir kelime öğretene kırk yıl köle olunma isteği rivayet edildiğine göre, THS'de öğrenilen bir kelime hiç küçümsenmemelidir.

Hukukçu olmayan biri olarak sizin bu düşüncenize aynen katılıyor ve altını gönüllü olarak imzalıyorum...
Old 21-03-2009, 16:37   #28
üye18721

THS; tanıdığım ve üye olduğum hukuk siteleri arasında; tartışmasız en kaliteli olan bir site'dir..Hukuki bilgi'ye gereksinimim olduğu zaman mutlaka Ths'ye bakarım.Çünkü hukuki bilgi'nin en doğru sentez'e varıldığı yer THS'dir.
Old 21-03-2009, 17:55   #29
Doç. Dr. Özge Yücel

Her fırsatta THS'de olmakla yapacak başka işime engel olacak kadar müptela olmak arasında seçim yapamadığımdan işaretlemedim anketi. Çünkü her an yapacak bir şey vardır ve burada her gün en az iki saat zaman geçiriyorsak bir işimize engel olma olasılığı yüksektir.
Old 21-03-2009, 23:36   #30
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Her fırsatta THS'de olmakla yapacak başka işime engel olacak kadar müptela olmak arasında seçim yapamadığımdan işaretlemedim anketi. Çünkü her an yapacak bir şey vardır ve burada her gün en az iki saat zaman geçiriyorsak bir işimize engel olma olasılığı yüksektir.

1- THS mesai saatlerinde daha yoğun. Bu sebeple ya 2. seçeneğin ya da son seçeneğin daha çok işaretlenmiş olmasını tahmin ederdim ben.

2- 2. Seçeneği işaretleyecek olan kişiler kolay kolay bu foruma rastlayamayacaktır aslında.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi