Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evlat Edinmede Velayet

Konuyu Kilitleyin
Old 12-02-2010, 12:40   #1
Konuk

Varsayılan Evlat Edinmede Velayet

1998 yılında evlendim ve 2003 yılına kadar çocuğumuz olmadı. Ek bir tedavi işe yaramayınca evlat edinmek istedik. İşlemleri başlattık. 2004 yılında Almanya'ya yaptığımız bir ziyaret sırasında biri iki yaşında diğeri 4 aylık biri kız biri erkek iki bebeği tanıdık ve evlat edindik. Eşim de ben de Alman vatandaşı olduğumuz için orada işlemleri hallettik ve iki çocuğumuzu yeni alınan adlarıyla ve Alman pasaportlarıyla 2004 yılının haziran ayında Türkiye'ye giriş yaptık.

Eşimle ve psikiyatristimizle anlaşarak çocukların ikisinin de bizim olduğunu söylemeye karar verdik ve çocuklarımızı böyle büyütmeye başladık. 2007 yılında çocuklarımız Türk vatandaşlığını da aldılar.

Ancak eşimle geçtiğimiz aylarda yaşadığımız sorunlar nedeniyle anlaşmalı olarak boşandık. Şu anda sekiz yaşında bir kızımız ve altı yaşına yeni giren bir oğlumuz var. İkisinin de velayati bende şu anda. Ancak eşim iş gereği ABD'ye gitmeye karar verdi ve kızımızın velayeti için mahkemeye başvurdu.
Mahkeme kızımızın babasıyla ABD'ye gitmesine ve yazın iki ay bende kalmasına, eğer ben ABD sınırlarına girersem de her haftasonu pazar günü sekiz saat görmeme karar verdi.

Eşim geçtiğimiz hafta ABD'ye gitti ben de davayı Yargıtay'a taşıdım.Ancak çocuklarımız Alman vatandaşı da oldukları için resmi makamlar da işe karışmış durumda.
Benim ne yapmam gerekiyor. Avukatım uluslararası hukuk uzmanı bir meslektaşını önerdi ancak onun istediği ücreti ödeyemiyorum.
Old 12-02-2010, 19:19   #2
Themis99

Sayın konuk,
Avukatınızından hukuki yardım almaya devam etmenizi öneririm.

Avukatın ücretini ödeyecek mali gücünüz yok ise bulunduğunuz il barosuna müracaatla bir avukatın ücretsiz hukuki yardımını talep edebilirsiniz.
Burada mali durumunuz ile ilgili bir takım belgeler talep edilecektir Yapılacak işlemlerin niteliğine göre ivedi atama yapılabilir.
Sayın Konuk,
Sorununuzun her aşamasında avukatın hukuki yardımını almanız hak kaybına uğramamanız için önemlidir.
Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi