Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Sizden bir Öğrencinin okumasına yardım edin

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-08-2008, 09:51   #1
www.mersinhukuk.net

Varsayılan Sizden bir Öğrencinin okumasına yardım edin

gecen bir aileye misafirliğe gittim oturduk cay sohbet ederken konu okula geldi evin iki kız var kızlara sordum bu sene kaçıncı sınıfa gideceksiniz diye sordum (sormaz olaydım)kızlar yüzleri sıkıla kızara konuşamadılar babalarına döndüm adam sakin kan ter içinde o an azaril gelmiş canı alacakmış gibi oldu bir anda kızlarda biri abi bu sene okula gitmiyeceğiz ,çalışacağız diyince neden demeye kalmadı içimde devletin eğitim politikası eleştirdim ve düşündüm acaba ne yapabilirim diye ,aklıma siz geldiiniz mersin de en az bu sene için 2-3 öğrenciye giyim kırtasiye yardımı yapabiliriz diye ve hatta başarılı öğrencileri de ödüllendirebiliriz nasıl mı ?
amacım şu;
öncellikle ben mersin icra tevzi bürosunda calışıyorum ismim suat özkan
bir havuz sistemi oluşturmak bu havuza kim ne sunarsa kirtasiye yardımı bir çift ayakkbı bir çorab çanta ne yardım olursa
toplanan paralarla ,
1 önce çanta kirtasiye ve giyim alınacak
2 yarı yılı tatilde çocuklara 100 temel eser hediye edilecek sizler alıp göndrebelirsiniz
3 yılı sonuda ise malumunuz icra depolarında satılmayan bilgisayarlar var bunların düzenleyip çocuklara yardım etmek
biliyorum tek başımayım ama yalnız değilim sizler varsınız türkhukuksitesi.com var ve b sizden ricam mesajımı sitenin gözle görülebilecek bir bölümüne veya formlar sabitlemeniz yardım etmek isteyenler bana ulaşmak yeterli
yardımlarınız için şimdiden teşekkur ederim
mersin icra tevzi bürosu icra katibi suat özkan
0543 765 95 54
suatozkan33@hotmail.com
Old 01-09-2008, 09:17   #2
mehmet habib ekmekci

Varsayılan baba ve çaresizlik

Alıntı:
Yazan www.mersinhukuk.net

gecen bir aileye misafirliğe gittim oturduk cay sohbet ederken konu okula geldi evin iki kız var kızlara sordum bu sene kaçıncı sınıfa gideceksiniz diye sordum (sormaz olaydım)kızlar yüzleri sıkıla kızara konuşamadılar babalarına döndüm adam sakin kan ter içinde o an azaril gelmiş canı alacakmış gibi oldu bir anda kızlarda biri abi bu sene okula gitmiyeceğiz ,çalışacağız diyince neden demeye kalmadı içimde devletin eğitim politikası eleştirdim ve düşündüm acaba ne yapabilirim diye ,aklıma siz geldiiniz mersin de en az bu sene için 2-3 öğrenciye giyim kırtasiye yardımı yapabiliriz diye ve hatta başarılı öğrencileri de ödüllendirebiliriz nasıl mı ?
amacım şu;
öncellikle ben mersin icra tevzi bürosunda calışıyorum ismim suat özkan
bir havuz sistemi oluşturmak bu havuza kim ne sunarsa kirtasiye yardımı bir çift ayakkbı bir çorab çanta ne yardım olursa
toplanan paralarla ,
1 önce çanta kirtasiye ve giyim alınacak
2 yarı yılı tatilde çocuklara 100 temel eser hediye edilecek sizler alıp göndrebelirsiniz
3 yılı sonuda ise malumunuz icra depolarında satılmayan bilgisayarlar var bunların düzenleyip çocuklara yardım etmek
biliyorum tek başımayım ama yalnız değilim sizler varsınız türkhukuksitesi.com var ve b sizden ricam mesajımı sitenin gözle görülebilecek bir bölümüne veya formlar sabitlemeniz yardım etmek isteyenler bana ulaşmak yeterli
yardımlarınız için şimdiden teşekkur ederim
mersin icra tevzi bürosu icra katibi suat özkan
0543 765 95 54
suatozkan33@hotmail.com

Bir babayım ve bir babanın düştüğü çaresizliği dinledim dün. Evimin balkonunda ' Nasıl babasın üniversiteyi okutamadıktan sonra ' diye haykıran bir evlat ; ' Sus artık yeter bağırma ' diyen bir baba. Evimin balkonunda elimde çay, bir taraftan da sigaramı tüttürürken, hangi evden geldiğini bilmediğim sesler beni çok rahatsız etti. Huzursuz etti. Üç çocuk babasıyım. Acaba bir gün ben de böyle bir haykırışa muhatap olacak mıyım diye de kahroldum. Mesleğim Avukatlık. Bugünümüz var yarınımız yok.Herşey yolunda gitse dahi birgün yüksek risk grubu bir mesleği icra etmekteyiz ve başımıza ne geleceği de belli değil. Acaba doğmalarına neden olmakla yanlış mı yapıyoruz. Ya da geleceklerini nasıl temin edebiliriz ve benzeri sorular yanıt ve çaba beklemekte.
Ancak bunların hiçbiri, Suat Bey kardeşimizin dile getirdiği sorunun çözümüne katkıda bulunmamıza engel değil. Kendi sosyal hayatımda sürekli ve elimden geldiğince bu tür desteklerde bulunmaktayım ve tam bir manevi tatmin sağlamaktayım.
Suat Bey'e en kısa zamanda ulaşıp gereğini yapacağımı bildiririm. İnşallah benden önce Suat Bey'e ulaşan sayısı çok fazla olur ve sadece bu çocuklarımıza değil benzeri ihtiyacı olan diğer çocuklarımıza da sosyal ödevimizi yerine getirmiş oluruz.
Old 02-09-2008, 01:04   #3
Av. Semra CANPOLAT

Mutlu

Ülkemizde hala okula aç karınla giden çocuklar var ise gönderilen defter,kalem,silginin hiçbir önemi yoktur. Sağlıklı ve dengeli beslenemeyen, temel ihtiyaçları karşılanamayan bir nesilden eline kalem,silgi alıp başarılı olmasını nasıl bekleyebiliriz. Şunu biliyoruz ki benim veya sizin yada birkaç kişinin bu şekilde yapacağı yardım, sorunu kökten çözmeyecektir. Sorunların bir kısmını çözmek için denizde bir damlada olsa elbette ki yardım eli esirgenmeyecektir. Kitap kampanyalarına destek vermiş biri olarak bu konudaki hassasiyetinizi çok iyi anlıyorum ve sizi bu duyarlılığınızdan dolayı da kutluyorum. Değer yargılarımızı giderek kaybettiğimiz şu günlerde nesli tükenen insanlardansınız.

Konuyu okuyunca bir anımı hatırladım. Yine bir kitap kampanyası düzenlemiştik. Bu seferki diğer kitap kampanyalarından farklıydı. Zira öğrenciler bu defa yalnızca ÖSS kitapları istemişlerdi. Ben ve bir arkadaşım Şirinevler bölgesinde mevcut ne kadar dershane var ise gezecek, kitap toplayacaktık. Sabah erkenden işe koyulduk. Bardaktan boşanırcasına yağan yağmura inat günü, 5 koli kitap toplayarak kapatmıştık. Tabi ertesi gün okula gidemedik,hasta yatağımızda istirahatteydık.

Damlaların çoğalarak deniz olması ümidiyle… Saygılarımla…
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi