Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Acil hastaneye giriş ve 2 yıl sonra ücret isteme

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-10-2012, 18:38   #1
Konuk

Varsayılan Acil hastaneye giriş ve 2 yıl sonra ücret isteme

Kasım 2010 yılında kalp krizi geçirdim.

Devlet Hastaneysine kaldırıldım. Anjiyo yapılarak 2 damarıma stent takıldı. 5 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edildim.

Kalp krizi geçirdiğim zaman SGK'lı değildim.
Bu durumdan 2 ay sonra SGK'lı oldum.

Çıkış işlemi yaparkende özellikle sorduğumuzda acil olduğu için ücret alınmadığı söylendi ve çıkış verildi.

Aradan 2 yıla yakın bir süre geçtikten sonra bana 2400 TL borcum olduğuna dair hasteneden mesaj geldi.

Ne yapmalıyım.

Beni aydınlatırsanız sevinirim.
Old 10-10-2012, 15:53   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Kasım 2010 yılında kalp krizi geçirdim.

Devlet Hastaneysine kaldırıldım. Anjiyo yapılarak 2 damarıma stent takıldı. 5 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edildim.

Kalp krizi geçirdiğim zaman SGK'lı değildim.
Bu durumdan 2 ay sonra SGK'lı oldum.

Çıkış işlemi yaparkende özellikle sorduğumuzda acil olduğu için ücret alınmadığı söylendi ve çıkış verildi.

Aradan 2 yıla yakın bir süre geçtikten sonra bana 2400 TL borcum olduğuna dair hasteneden mesaj geldi.

Ne yapmalıyım.

Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun.

Hastaneden tarafınıza yasal bir ödeme ihbarnamesi

ulaştı mı?

Geldi ise hastane idaresine dilekce ile başvurarak 2010

yılında acil olarak tedavinizin yapıldığını,acil olduğu

için o gün sizden ücret talep edilmediğini

belirtin.Ayrıca bu durum ile İlgili elinizde bir belge var

ise onuda dilekcenize ekleyin.

Başvurunuza idare tarafından verilecek yazılı yanıta

göre konusunda uzman bir hukukcudan destek alarak gerekli

itirazlarınızı yapabilirsiniz.

Saygılarımla.

Ecz.Mesut ÇETİN
Old 12-10-2012, 11:03   #3
Konuk

Ecz.Mesut ÇETİN

Yanıtınız için teşekkürler...

Dün ilgili hastaneye gittim.
Durumu anlattım.

Bana mesaj için "yanlışlıkla gelmiş, sadece bilgi amaçlı olabilirdi. O fatura devlete gönderildi. Sizin herhangi bir ödemeniz yok" denildi...

Demekki böyle yanlışlıklarda olabiliyormuş.
Benim düşüncem ise; Çıkış Kardiyoli idi, ACİL girişi sonra gördüler ve hatalarını düzelttiler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi