Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şehirlerarası Nöbetçi Avukat Avukat meslektaşlarımızın başka şehirde takip edilmesi gereken hukuki işlemleri için (duruşma, haciz, keşif, mürafaa, dosya inceleme/fotokopi alma vs.), o şehirde bulunan meslektaşlardan yardım isteyebilecekleri şehirlerarası yardımlaşma alanı. Bu alan sadece hukukçuların yazışmasına açıktır ve Avukatlık Meslek Kurallarına aykırı mesajlara kapalıdır.

Tapu müdürlüklerinde ipotek işlemi için avukatlar..

Yanıt
Old 03-01-2013, 17:52   #1
Av.Emin

Varsayılan Tapu müdürlüklerinde ipotek işlemi için avukatlar..

Sayın Meslektaşlarım,

Özellikle İstanbul Çatalca ve Silivri ilçelerinde, UŞAK ilinde ve diğer illerde kendine ait ofisi bulunan meslektaşlarımın tapu da ipotek işlemi yapmak üzere tarafıma müracaat etmesi rica olunur.

av.emindemir@hotmail.com

Ücret işlem başına ödenmekte olup, tarafımla iletişim kurulduğu takdirde diğer ayrıntılar forum kuralları gereği özel mesaj ya da mail olarak bildirilecektir.

Saygılarımla
Old 03-01-2013, 22:38   #2
Av.Emin

Bazı meslektaşlarımın konuyla ilgili, ipotek işleminde avukatın görevine yönelik soru sorduğu için bilgilendirme amaçlı olarak;

İpotek İşlemi nedir nasıl yapılır?
Sayın Meslektaşlarım hepinizce malum olduğu üzere, banka ve finans kuruluşları nezdinde yüksek miktarlı kredi ya da teminat kullanmak isteyen müşterilerin bu taleplerine karşılık olmak üzere banka lehine müşterinin maliki olduğu/olacağı gayrimenkulü teminat teşkil etmek üzere müşteri ve banka arasında yapılan sözleşmenin tapu da akitli işlem olarak tescilidir.
Ayrıntılı bilgi için : http://web.tkgm.gov.tr/files/dosyala...hberi_2011.pdf

Avukat ilgili banka veya finans kuruluşuna vekaleten tapu da bu işlemleri yürütür. Müşteri ya da vekili tarafından ipotek evraklarının tapuya verilmesi ve ipotek işlemi yapmak üzere randevu alınmasından sonra , ilgili avukat banka adına akitleri imzalamak üzere randevu saatinde ilgili tapu müdürlüğünde bulunur. Memur tarafından hazırlanan resmi senet, tapu kütük sayfası (haciz,rehin,ipotek,şerh incelemesi) ve müşterinin (varsa vekilinin vekaleti) kontrol edildikten sonra banka adına ipotek akdi imzalanır. Tapu müdürlüğü tarafından ipotek belgesi ve resmi senetlerin onanmasına müteakiben son kontrollerini de yapan avukat belge asıllarını derhal banka şubesine ulaştırır, gecikme yaşanacaksa mail ya da faks yoluyla bir örneğini gönderir.

Tapu da ipotek işlemleri genellikle öğleden sonra olduğu için duruşmalar ile çakışmamaktadır.

Saygılarımla
Old 04-01-2013, 12:46   #3
Av.Emin

ÖZELLİKLE İHTİYAÇ OLAN İLÇE VE İLLER:

İstanbul-Arnavutköy-Avcılar-Esenler-Silivri

Giresun-Şanlıurfa-Muş-Bartın-Trabzon-Uşak-Karabük-Tokat-İzmir (tüm ileçeler)Tokat-Siit ve diğer İller
Old 04-01-2013, 14:04   #4
av.alper tunker

Alıntı:
Yazan Av.Emin
ÖZELLİKLE İHTİYAÇ OLAN İLÇE VE İLLER:

İstanbul-Arnavutköy-Avcılar-Esenler-Silivri

Giresun-Şanlıurfa-Muş-Bartın-Trabzon-Uşak-Karabük-Tokat-İzmir (tüm ileçeler)Tokat-Siit ve diğer İller
Sayın Av.Emin sanıyorum site üyelerinin birçoğu kendi bürolarında mesleklerini icra etmekdeler bu yüzden ilanınızda hangi kurum(banka,şirket vb. )vekili oldugunuzu ve il merkezleri veya ilçelerdede mesleğini yapan meslektaşların size ulaşmaları durumunda gerekli açıklamaların yapılacagını yazabilirdiniz en başdan kimlik fotokopsi isteyerek işveren konumuna geçmeniz sanırım biraz maksadını aşan bir yaklaşım olmuş diye düşünüyorum .Çalışmalarınızda başarılar dilerim
Old 04-01-2013, 14:11   #5
Av.Emin

Alıntı:
Yazan av.alper tunker
Sayın Av.Emin sanıyorum site üyelerinin birçoğu kendi bürolarında mesleklerini icra etmekdeler bu yüzden ilanınızda hangi kurum(banka,şirket vb. )vekili oldugunuzu ve il merkezleri veya ilçelerdede mesleğini yapan meslektaşların size ulaşmaları durumunda gerekli açıklamaların yapılacagını yazabilirdiniz en başdan kimlik fotokopsi isteyerek işveren konumuna geçmeniz sanırım biraz maksadını aşan bir yaklaşım olmuş diye düşünüyorum .Çalışmalarınızda başarılar dilerim

Sayın meslektaşım,

Yukarıda yazmış olduğum mesajları okuduğunuza emin misiniz? Ben iyiniyetli olduğunuzu düşünüyorum. Çünkü sorduğunuz soruların tamamın cevabı o mesajlar da mevcut.Bana ulaşmaları durumunda ayrıntılı bilgi vereceğimi zaten belirtmiştim. Hayır bu mesajıma alınganlık gösterecek ne var anlayamadım doğrusu. Kaldı ki ben işveren değil ilgili banka ve aracı kurumla çalışan bir kişiyim. Kendimin istifade ettiği/kazanç sağladığı bir işten THS ye üye olan diğer meslektaşlarımında yarar sağlamasını istediğim için, böyle bir ilan verdim.

Kaldı ki tarafımın bu işle ilgili hiçbir maddi menfaati bulunmamaktadır.

Saygılarımla
Old 04-01-2013, 14:20   #6
Av.Emin

Alıntı:
Yazan av.alper tunker

Sayın Meslektaşım,

Bulunduğunuz il için dediğiniz doğru olabilir. Ama İstanbulda bağımlı çalışan avukat sayısı serbest çalışan avukat sayısını aşmaktadır.Kimlik fotokopisi talep etmem ise tamamen, hızlandırma amaçlıdır. Ücret vesair hususların mail yoluyla bilgi verilebileceği hususu zaten beyan edilmiştir.

Bilginize,
Saygılarımla
Old 04-01-2013, 21:23   #7
av.alper tunker

Alıntı:
Yazan Av.Emin
Sayın Meslektaşım,

Bulunduğunuz il için dediğiniz doğru olabilir. Ama İstanbulda bağımlı çalışan avukat sayısı serbest çalışan avukat sayısını aşmaktadır.Kimlik fotokopisi talep etmem ise tamamen, hızlandırma amaçlıdır. Ücret vesair hususların mail yoluyla bilgi verilebileceği hususu zaten beyan edilmiştir.

Bilginize,
Saygılarımla
Sayın meslektaşım sorun yok ben düşüncemi yazdım siz yardımcı olmak adına yapıyorum diyorsanız ben buna inarım saygılarımla
Old 05-01-2013, 13:24   #8
Av.Emin

Alıntı:
Yazan av.alper tunker
Sayın meslektaşım sorun yok ben düşüncemi yazdım siz yardımcı olmak adına yapıyorum diyorsanız ben buna inarım saygılarımla

Sayın meslektaşım,

Bu ilan hepimizce bilinen kariyer sitelerinde de verilebilirdi. Ancak şirketin operasyon sorumlusu avukat arkadaşımızdan ve şirket sahibinden rica da bulundum. Tarafımca 2008 yılından bu tarafa üyesi olmaktan onur duyduğum Türk Hukuk Sitesinde yayımlanması konusunda.

Amacım kendim gibi mesleğinin başında olup, ofis açma cesareti göstermiş ve büyük hukuk büroları karşısında direnmeye çalışan meslektaşlarıma bir nebze de olsa acizane destek te bulunmaktı.

Kaş yapayım derken göz çıkarma gafletinde bulunduysam şayet üzgünüm.

Saygılarımla,
Old 11-01-2013, 13:17   #9
HASAN ÖZTÜRKMEN

Değerli meslektaşım Gaziantep'te baba-oğul serbest çalışan
iki avukatız.Konu ile ilgileniyoruz.Bilgilerinize sunarım.Saygılarımla.Av.Hasan Öztürkmen.mail adresim
avhasanozturkmen@gmail.com
Old 30-01-2013, 09:42   #10
duyguisler

Sayın meslektaşım

Tekirdağ ilinde (Çorlu) serbest olarak çalışmaktayım.Eğer burada da ihtiyaç var ise Yardımcı olabilirim. duyguisler@hotmail.com Saygılarımla.
Old 30-01-2013, 14:45   #11
av.onurcelik

Ankara ilinde serbest olarak avukatlık mesleğini icra etmekteyim... Ankara' da ihtiyaç olması halinde yardımcı olabilirim..
av.onurcelik@hotmail.com
Old 31-01-2013, 10:40   #12
asgokgoz

İyi çalışmalar,
Bursa Bölgesindeki işlerinizde yardımcı olabiliriz
Old 12-02-2013, 20:45   #13
gnchukukcu

Meslektaşım o kadar yoğun çalışmakta olan biri ki cevap veremedi uzun zamandır ya da ihtiyacı olan illerle alakalı taleplere cevap verebilecek zamanı bulabildi.
Old 14-02-2013, 14:09   #14
Av.Ayse E.

İyi çalışmalar,
Burdur Bölgesindeki işlerinizde yardımcı olabilirim...
Old 18-02-2013, 11:11   #15
Av.Emin

İhtiyaç olan illerde mevcut avukat arkadaşlarımızla iletişim kurulmuş olup, tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.

Saygılarımla
Old 18-02-2013, 14:56   #16
Burak Ülker

Özel mesaj gönderilmiştir.
Saygılarımla.
Old 24-03-2014, 19:55   #18
Av Mahmut Felhan

Varsayılan Şanlıurfa

Şanlıurfa da ki tapu işlemleri yapmak üzere tarafımıza irtibata geçilebilir
0541 625 84 85
Av Mahmut Felhan
Old 01-04-2014, 09:48   #19
mirooğlu hukuk

ayın meslektaşım

Şanlıurfanın viranşehir ilçesinde serbest olarak çalışmaktayım.Eğer burada da ihtiyaç var ise Yardımcı olabilirim. ozkangoren@hotmail.com Saygılarımla.
Old 01-04-2014, 10:03   #20
Av. Buse

Sayın meslektaşım,
Uşak ilinde kendi ofisimde çalışmaktayım, yardımcı olabilirim.
Old Bugün  
Site Mübaşiri

Web www.turkhukuksitesi.com

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi