Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Paylı mülkiyet, rızai taksim ve harçlar

Yanıt
Old 11-04-2012, 12:24   #1
mh_da

 
Varsayılan Paylı mülkiyet, rızai taksim ve harçlar

Merhaba,
Müvekkiler aleyhine açılmış olan davada iştirak halinde mülkiyetin paylı mülkiyete çevrilmesi talep edilmiş. Talep konusu taşınmazlar 6 parselden oluşmakta ve yaklaşık 8 dönüm kadar. Hissedarlardan bir tanesi 2 ayrı kişiye taşınmaz satış vaadinde bulunmuş ve tapu kayıtlarına şerh düşülmüş.
Ayrıca tapu kayıtlarında görünmeyen bir kardeş daha var ve diğer tüm kardeşler bu kişiye de pay verilmesi konusunda anlaşmış durumda.
Bu aşamada yapmak istediğimiz rızai taksim ile satış vaadi alacaklılarına, paydaşlara ve diğer kardeşe hisselerini müstakil tapu almak kaydıyla vermek. Ancak bunun için parsellerin birleştirilip anlaşma doğrultusunda yeniden parsellere bölünmesi ve ayrıca intikal işlemlerinin yapılması gerekmekte.
Sormak istediğim konu tüm bu işlemler için ne ad altında ve ne kadar harç veya masraf alınır? Veyahut bu anlaşmanın mahkemeye sunulması ve mahkemenin de bu doğrultuda karar vermesi halinde ödenecek harç ve masrafların bir kısmından kurtulabilir miyiz?
İlginize teşekkürler!
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Paylı Mülkiyet Paydaşlarından Biri İle Yapılan Taksim Sözleşmesi İptali zlm Meslektaşların Soruları 1 18-06-2010 14:37
Acil İzaleyi Şüyu-Rızai Taksim köktaş Meslektaşların Soruları 4 22-02-2008 11:27
rızai taksim ve mirasçılar sorunsalı sincap Meslektaşların Soruları 2 04-02-2008 07:30
rızai taksim sözleşmesi ve ispat nazell Meslektaşların Soruları 2 01-10-2007 23:36
Rızai Taksim KaanK Meslektaşların Soruları 2 04-04-2007 22:05


THS Sunucusu bu sayfayı 0,06058192 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.