Mesajı Okuyun
Old 10-02-2013, 08:08   #28
Çağrı HEO

Öncelikle herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
Benim elimde Sayın ÖKSÜZ'ün 2. işçinin davası kısmında belirttiği tarzda bir olay var. Olaylar aynı şekilde gelişiyor yerel mahkemenin ilk kararında müşterek ve müteselsil sorumlu tutuluyorlar. Ancak Yargıtay'dan gelen bozma kararına uyan yerel mahkeme idare açısından görevsizlik kararı veriyor. Tazminatın tamamı ödeniyor ve rücu davası açılıyor ancak Yerel Mahkeme davamızı "Dosyanın davalısı Sağlık Bakanlığı hakkında verilen kararın Yargıtay tarafından yargı yeri nedeniyle davanın reddine karar verilmesi ve verilen kararın bu şekilde kesinleşmiş olması ve bundan sonra davalı Bakanlık hakkında İdari Yargıda herhangi bir dava açılmamış olduğu bu sebeple borç yönünden davalı Sağlık Bakanlığı hakkında kusur yönünden herhangi bir kesinleşmiş karar bulunmadığından mahkememize açılan davanın reddine karar vermek gerekmiş" nedeniyle reddediyor.

Bu konuda araştırma yapıyorum siz değerli meslektaşlarımında düşüncelerini merak ediyorum. Bu konuyla ilgili elinde Yargıtay kararı bulunan arkadaşların paylaşımları memnun edecektir.
İyi çalışmalar