Mesajı Okuyun
Old 16-11-2009, 16:04   #87
Mustafa Sırakaya

Vizontele'yi izlemeyen yoktur herhalde; orda güzel bir söz söylemişti (yanılmıyorsam)Belediye Reisi olan Altan Erkekli: Bir yeri severseniz o yer dünyanın en kötü yeri de olsa sizin için dünyanın en güzel yeridir,
Yok bir yeri sevmiyorsanız orası dünyanın en güzel yeride olsa, dünyanın en kötü yeridir sizin için

Kusura bakmayın tam sözleri aktaramıyorum ancak anlatmak istediği de buydu sayın reisin.

Demokratik bir ülkede yaşadığımız varsayılıyor, bir yerin eksikliklerini, dezavantajlarını dile getirmek tabiki hakkımız.
Ancak bu kadar olumsuz bir yerin içinde bile insanı mutlu edecek, bulunduğu ortamdaki eksiklikleri telafi edecek güzellikler bulunmalı.
Ne demiş bir büyüğümüz: Güzellik bakan gözdedir diye.
İnsan hep o küçük ayrıntıların peşinde olmalı.
İlk geldiğim gün bırakın fakülteyi İzmir'den nefret etmiştim, bana anlatılan Ege'nin İncisi bu olamaz dedim içimden sövercesine, birde fakülteyi görünce yıkıldım; düşünmeye başladım asgari 4 sene ne yapacağım ben burada diye. Ama biraz önce belirttim ya öyle güzellikler gördüm ve yaşadım ki İzmir de ve Fakültede artık ne eski bir bina nede Buca gibi bir ilçe rahatsız etmemekte beni.

Öncelikle buraya gelmekte ki amacıma odaklandım ben birkaç net fazla yaptım diye burada değilim, İnatla, uğraşarak, belki hayatımdan fazladan bir iki seneyi feda ederek sırf hukuk okumak için didinerek geldim buraya ve nihayet bu amacıma ulaştım artık benim için önemli olan bina değil, ilçenin merkeze uzak olması, güzel olmaması hiç değil. Ben çok istediğim bir fakültedeyim ve ideallerimi gerçekleştirmek için buradayım, benim için önemli olan bu. Birçok kişininde benim gibi büyük hayallerle buraya geldiğine inanıyorum ve onlara birkaç net fazla yaptıkları için havalı insanlar diyenleri, birkez daha düşünmeye davet ediyorum zira bu benim gibi emek harcamış kişilere yapılmış çok büyük bir hakaret...