Mesajı Okuyun
Old 20-06-2009, 15:06   #15
lawyer_721

öncelikle cevap yazan bütün meslektaşlarıma teşekkürler
hafta sonu olduğundan PC ye yaklaşmadım ve soruyu detaylandırmadım. bunun için de ÖZÜR dilerim. dosyanın hepsini aşağıya yazıyorum.
1-senettteki borçlu isim selim, takibi de selim olarak yaptık.
2-ilk ödeme emri bonodaki adres özel bir hastane olduğundan oraya gönderdik. "böyle bir şahıs kurumumuzda çalışmamaktadır" dedikleri için tebliğat bila geldi.
3-müvekkillime durumu anlatınca bana: "borçlunun yurtdışına kaçtığını ve adres bırakmadığını söyledi. daha sonra telefonla yurt dışı adresini boçludan alıp bana getirdi. ben de yurt dışına göndereceğimiz tebliğatın hem ekonomik hem de zaman açısından uygun olmayacağını belirttim. bunun üzerine bana tc kimlik numarasını haricen getirdi.
4-ben bu tc kimlik nosuyla (merniste kaydına rastlamadığımdan ve tapuda adına taşınmazlar olduğunu bildiğimden) tapuya tebliğata yarar açık adresini istedim. tapudan gelen yazı ile bonodaki adres aynı olunca TK 35 e göre tebliğatı çıkardım. yeni tebliğatı da selim adına çıkarttım. bu sefer "birlikte çalıştığı x şahsı tebliğatı aldı" diye takip kesinleşti. (burada özel hastane hakkında şikayette bulunmadım).
5-şimdi haciz aşamasında yukarıda belirttiğim gibi icra müdürü başkası adına kesinleşmiş takip nedeniyle ben mehmet selimin mallarını haczedemem diyor.
anlayacağınız pişmiş tavuğun başına gelmeyenler bu dosyanın başına geldi. neyse buna da şükür
sayın av.s.karaca! ilgili linki okudum iki olay arasında biraz fark var.tekrar herkese teşekkürler.