Mesajı Okuyun
Old 10-02-2009, 12:25   #1
Konuk

Soru nafaka,tazminat,maddi manevi baskı,çocuk

6 yıldır evliyim. 3 yaşında bir kız çocuğum var ve çalışan bir bayanım.maalesef evliliğimin başından beri eşimin benimle çalışıyor olmamdan dolayı evlendiğini anladım ve 6 yıl içinde yaşadığım tüm kötü anları "her evlilikte olabilir, bir çocuğumuz var" diyerek görmezlikten geldim.artık gerçekleri görmek zorunda kaldım çocuğumun yanında şiddete maruz kaldım ve küçücük bir çocuğun korkusuna tanık oldum.boşandığım taktirde bu adam çocuğumun huzurunda bana bu şekilde davranamaz ve çocuğumuz büyüdüğünde bu şiddet anlarını hatırlamaz ,babasını severek büyür diye düşündüm.ama boşanma kararımı duyduğu andan itibaren tehtitler başladı.benim gidebileceğimi ama çocuğumu götüremeyeceğimi,benim ağzımı yüzümü dağıtana kadar döveceğini(işe gittiğim için yüzümde ya da bedenimde morluk olmadan dövüyordu zaten),dünyayı bana zindan edeceğini ,...vs. söyleyerek tehtit etti.çocuğumun küçük olması sebebi ile benden alınamayacağını öğrendikten sonra evden ayrıldım ve boşanma davasını açtım.ve bu süreçte 6 senedir nasıl kandırıldığımı,tamamen gördüm.evli bulunduğum kişi ailesine ait bir işyerinde çalışıyor.bana aylık maaşının 2 milyar olduğunu söylerdi (ama evin geçiminin çoğunu ve çocuğun bakımını bana bırakırdı).evlilik süresinde bir araba aldı ve tabiki ben arabanın ruhsatının kimin üzerine olduğundan emin değilim, eşim arabanın sadece kendisine ait olduğunu söylerdi(büyük ihtimalle ya ortaktı ya da birinin üzerine çoktan devretti).benim boşanma davasını açtığım aydan itibaren sigortasını yatırmıyor gözüküyor.kendisini geliri ve üzerine malı olmayan biri olarak göstermiş barodan ücretsiz avukat tutmuş.şu anda benden tazminat,yoksulluk nafakası ve çocuğun velayetini talep etti avukatı aracılığı ile.aslında tamamen madur edilen ben ve 3 yaşındaki bir çocuk olmasına rağmen nasıl oluyorda haklı olupda kendini bir avukat aracılığı ile savunamayacak durumda olan insanlar için oluşturulmuş olan ücretsiz avukatlıktan böyle sahtekarlıkla faydalanabiliyor?toplumda engelli olmasına rağmen çalışan insanlar varken ,nasıl oluyorda bedensel özürü olmayan bu kişi kendisini işsiz ve evlilikten dolayı mağdur edilmiş olarak gösterebiliyor?çalışan kadını hayatının sigortası olarak gören bu kişi gerçekten benden tazminat alabilir mi?boşanma davasına kadar sigortanın yatırıldığını ispatlamam ,son çalıştığı işyerinin aile şirketi olduğunu ispatlamam bu saçma durumun önüne geçebilir mi?
ben 6 yıl boyunca kandırıldım,şimdi de barodaki ücretsiz avukat kandırılıyor.bununlada kalmıyor icrada gelen görevliyi de kandırmayı başarıyor ki, görevli bana çocuğu icra yolu olmadan da gösterebileceğimi,kaçıracak olsa icra ile de kaçırabileceğini,çocuğun icra memuru ile polisi görmesinin çocuğun pskolojisi için iyi olmayacağı,...vs gibi şeyler söylüyor.evli olduğum kişinin herkesi kullanarak beni manevi baskı altına aldığı yetmiyor gibi mahkemede talep ettikleri ile de maddi baskısına da maruz kalıyorum..
daha fazla beni kullanmasını istemiyorum.işten çıkmayı bile düşündüm, ama ben memurum .işe geri dönüşüm nasıl olur sonradan hiç bilmiyorum.ailem bana da , kızıma da her koşulda bakacaklarını söylüyorlar.bu adama emeğimi yedirmemek için işten çıkmaktan başka bir yolum var mı?ayrıca bu çocuk icrası için gelen görevlileri nasıl susturabilirm?(evli olduğum kişi yetmiyor gibi bir de benim gibi kandırılmış bu kişileri dinlemek istemiyorum.çocuğum için sahtekar bir adamla 3 yıl geçirdim,en sonunda küçük bir çocuğun bu şiddet ortamına tanık olmaması gerektiği kararına vararak boşanma sürecini başlattım.)