Mesajı Okuyun
Old 18-08-2008, 17:11   #66
avokumus

Varsayılan ayakkabıyı ters çevirmek nedir biliyormusunuz

Yeni avukatım Bayan müvekkilimin boşanma davasına giriyorum eşinden başka boşanma sebepleri yanında fiili livata da var . bayan boşandıktan sonra köyde yaşayacağından ve genç olup eniden evlenme ihtimaline karşılık bu gerekçeyi dilekçeme yazmadım. İlerde sıkıntı olmasın diye
Boşanma gerekçeleri ve sebepleri yeterli olduğundan boşanma kararı bekliyorum
ancak hakim izinleri ve karşı tarafın boşanma istememesinden kaynaklı avukatın uzatmaları sebebiyle bir türlü karar verilmiyor. Aylar sürdü.
Son duruşmada müvekkilemde boşanmanın uzamasından sıkıntılı duruşmaya katıldı . Ben Esasa dair son beyanlarımla tarafların boşanmalarına karar verilmesini talep ettim vs davalı avukatı boşanmanın reddine karar verilmesini der demez benim müvekkile ayağından ayakkabısını çıkardı hakimin kürsüsüne doğru hamle yaptı.
Ben ,mübaşir salonndakiler hop mop ne oluyor derken hakim kendisine saldırı olacağını düşünüp kürsüden fırladı ortalık birbirine girdi.
Gürültüleri koridordaki polis geldi ben ne olduğunu anlayamadım.Hakim bey duruşmayı terk edip odasına geçti bayanı savcılık kalemine aldılar
Yanına gittim sen ne yaptın neden hakim beye saldırdın ? dedim ,
Mahcup ;
-Ben hakim beye saldırmadım siz benim özel durumumdan hiç bahsetmediniz, köyden ahbaplarım ayakkabını ters çevir kürsüye koy hakim anlar seni hemen boşar dediler ben bunu yapmak istedim dedi hayretler içinde kaldım
Bir saldırıyla karşı karşıya kaldığını düşünen duruşmaya ara veren hakim beyin odasına gidip durumu anlattım .
Hakim bey güzel bir eda ile
- Öğrenmemiz gereken daha çok şey var demekki avukat hanım dedi ve duruşmaya devamla tarafların boşanmalarına karar verdi. Bayandan şikayetçi olmadı . Bayan bu hareketten olduğunu sandı.Bende öğrenmiş oldum .