Mesajı Okuyun
Old 08-10-2008, 09:07   #1
Konuk

Varsayılan kendime ait iş yeri tedbir nafakası almamı engellermi

merhaba ben yaklaşık 2 aylık evliyim eşimin ben ikinci eşiyim yani evlenip ayrıldıktan sonra 2. kezde benimle evlendi ilk eşinde kendisini aldattığı ve ailesine hakaret ettiği için ayrıldığını söylemişti bana esas gerekçesine baktığım zaman şiddetli geçimsizlik yazıo yani karısına yani ilk eşine iftira atmış gibi görünüo benimlede evlendiği günden beri sürekli ithamlarda cep telimi kontrol etmeler kimdi arayan en ufak tartışmada kime gideceksin vs onur kırıcı sözler vede ailesine karşıda sürekli onlara şunu yapacaksın bunu yapacaksın şeklinde sürekli talimatlar verip aile huzurunu kaçırıp sonrasında kavgaya ve şiddete yönelik davranışlar sergiledi sonra bana evin anahtarını vermeyerek eve girmemi engelledibende karakola hakaretten ve darptan şikayetci oldum 1.5 aylıkda hamileyim darptan dolayı kanama meydana geldi bunuda raporla belgeledim şimdi ben tedbir nafakası açmak istiyorum ancak kendime ait şu bi iş yerim var jimnastik salonu işletiyorum tek çalışan benim şu anda hamile olduğum için zaten çalışamıyacağım evlendiğimden bu yanada hiç çalışamadım salon kaplı idi benim öğrenmek istediğim kendime ait iş yeri bulunması şu an ben hamileyken çalışamayacağıma göre hakim bana tedbir nafakası verbilirmi ayrıca başka ne türlü davalar açabilirim eşime karşı teşekkür ediorum şimdiden cevaplarınıza