Mesajı Okuyun
Old 05-12-2006, 02:06   #21
Ayşegül Kanat

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL

Aynen katılıyorum. Bence haber sıkıntısı çeken bir muhabir oturmuş. Sıradan bir Adliye Haberini alıp, ilginçleştirmek için sallamış. Öncelikle sürenin neden bu kadar kısa tutulduğuna ilişkin mantığı hiçbir zaman anlayamadığım MK 303'deki 1 yıllık hak düşürücü süre yönünden düşünürsek. 3 ayrı babaya dava açacaksınız ve üçü de 1 yıllık süre içinde bitecek. Belki de davalar hak düşürücü süre yönünden reddedilmiştir. Böyle bir olay olabilir mi? Kadın ahlaksız mıdır? Çocuğun hali nicedir tartışmanda ise.. Bir annenin cinsel özgürlüğünü yaşamak hususunda pervasız oluşuyla, iyi bir anne olamayacağı denklemindeki eşitliği ben kuramıyorum. İkisi de birbirinden bağımsız ve alakasız şeyler. Herkes ahlak anlayışı ve değerleri ile birbirinin eşiti olamaz. Bu çocuk dünyadaki ilk gayrimeşru çocuk değildir ve son da olmayacaktır. Bir çocuk için en iyi tercih çoğu zaman doğal annesidir. Hiçbir üvey anne ya da sosyal yardım kurumu bir annenin yerini tutamaz.

Sayın Doğanel, son cümleye kadar herşey güzel de "üvey annelik" burada "şık" durmadı.