Mesajı Okuyun
Old 16-08-2007, 00:27   #47
Seyda

Alıntı:
Yazan zeynepcnk
Bulaşık yıkamak, yerleri süpürmek... vs gibi büronun bakım işlerini yapmak neden ağır bir zulümmüş gibi anlatılıyor ki? Bunları evinizde yapmıyor musunuz? Biz bayanlarda bilinçaltı hizmetçi sendromu mevcut, o yüzden böyle davranıyoruz galiba. Büroda bu tür işler yardımlaşma çerçevesinde yapılmalı elbette.

Hukuk fakültesi mezunu olunca insani faaliyetler ve gereksinimler sona mı eriyor? Çevresini temiz tutan, günlük işleri kimseye muhtaç olmadan yapan kimse bir bireydir, erkek olsun kadın olsun herkes yapmalıdır. Bunları yapmaktan aciz olan ve başkalarından bekleyen, yaptığında küçülmüş hisseden insanların birey olmak yolunda daha katetmesi gereken uzun bir yol var...

Sayın zeynepcnk;

Bir gün bir hacze gittiğinizde ''Hanımefendi ben avukatla anlaştım,ödedim,beni tanımıyor musunuz,siz hatta bana çay bile vermiştiniz'' diyen bir borçlu ile karşılaşırsanız;

İşe ilk girdiğinizde size 'Zeynep Hanım' diyen avukat (patron olan), bulaşık yıkamaya başladığında size 'Zeynep' derse;

Sekretersiz bir büroda çalışırsanız ve araştırp okumaya fırsat bulamayıp, sürekli gelen misafirlere (ki adli tatilde daha yoğun olur bürolar) çay servisi yapmanız gerektiğinde ve size arka odadan 'Zeyneeeppppp' diye seslenirse;

Gelenlerle 'bu yeni meslektaşımız Stj.Av.Zeynep Hanım' diye tanıştırılmazsanız;

Yaptığınız işin mesleğiniz dışına fazlasıyla taştığını görürseniz;

Büroda özellikle avukatlar ve stajyer avukatlar dışında çalışanların canı her konuşmak istediğinde, 'zeynep bırak şu dosyayı biraz laflayalım' dediğine şahit olursanız;

Burda yazılanları daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyorum. Yazdıklarım lütfen yanlış anlaşılmasın. Elbette hepimiz çalıştığımız ortamın düzenini sağlamak için elimizden geleni yaparız ancak kimlikler karışmaya başladığında, kendinizi bir süre sonra tanıyamazsınız. Orda bulunma amacınız ile karşılaştığınız muamele arasında hergün artan uçurum, sizi henüz mesleğin başında iş ortamından soğutur..Bu açıdan bakmaya çalışırsanız; bu gibi şikayetleri belirten arkadaşlarımızın, bunları acizlik olarak gördüğü için değil, Avukat kimliğinden sıyrıldıklarını hissettikleri için yazdığını anlayabilirsiniz..

Saygılarımla..