Mesajı Okuyun
Old 15-08-2007, 11:12   #44
avseher

evet kişi elbette etrafını temiz tutmalı sayın zeynepcnk, elbette insani vazifesidir. fakat orası bir işyeridir ve herkesin bir iş paylaşımı olmalıdır. satajerin gözervide orada hukukla ilgili pratik yapmaktır. stajerken ne kadar yetiştirebilriseniz kendinizi o kadar kalıcı olabiliyorsunuz.benim satajerliğim 7 yıl öncesinde kaldı fakat ilk 6 ay hukuk dışındaki her türklü telefon,çay işine baktım maalesef. halada içim acır neden tahammül etmişim diye. bende 6 ay önce önde olan erkek avukat arkadaşımız askere gidene kadar hiç bir şekilde ön plana geçemedim. ne zamanki o yoldan çekildi bende işlerin içine dalabildim.ve bizim yanında staj yaptığımız avukat abimiz bize hiç karışmazdı bizim kendi aramızda idi bu çekişme.ne bişi öğretirdi, ne söylerdi nede yaptınız yapmadınız diye sorardı. sadece büroyu kim üstelenirse stajerken o yapardı işini.oda memnun olurdu. sırf bu sebebple benimle birlikte çalışan avukattan birşeyler öğrenme arzusu ile ilk 6 aya ses çıkarmadım. ama anladımki kişi kendi başınada araştırarak gayet güzel öğrenebiliyormuş. kendi bürom olsa yine yaparım çaymı(şirket avukatıyım), yada çalışanlar ortak yapıyorsa yine yaparım ama bir taraf bayan diye veya süre açısından daha sonraki satejer diye kullanılıyorsa asla ve kata yapılmamalı kullandırmamalı emeğini diye düşünüyorum.