Mesajı Okuyun
Old 24-11-2006, 16:02   #1
obaykan

Varsayılan Avukatlık yapacağım şehri seçme konusunda yardım talebi

Öncelikle herkese iyi çalışmalar dilerim.Son zamanlarda içine bulunduğum karmaşanın cevabını birde burda aramak istedim.Umarım faydalı olabilir.

50bin nüfuslu küçük bir ilden istanbula hukuk okumak için gelmekle başladı herşey,okul bir şekilde bitti ve staj dönemim geldi.Ve sonradan yanlış tercih yaptığına inandığım okuduğum şehir olan istanbulda stajımı yapmaya karar verdim.Ama öylesine zorlandım ki staj dönemimde çoğu zaman pes etmeyi bile düşündüm.Beni zorlayan mesleki durumlar değil,iettler banka kuyrukları,trafik ve bunun gibi dış etkenlerdi.Herneyse şuan staj bitim belgem elimde ve bir yol ayrıma girdim.

İstanbul cok cazip bir şehir her bakımdan ama bu şehrin beni sömürdüğünü düşünüyorum.Memleketim olan o ufak kasaba ise istanbulun tan aksine aşırı huzurlu,sakin,bundan başka da cebzedici bir özelliği olmayan bir yer.Orda kalırsam da kendimi tam anlamıyla geliştiremeyeceğimi düşünüyorum.Aslında bu bir önyargı belki herşey insanda bitiyor ama orası bana soğuk geliyor belki de.

sormak istediğim şu:Boğulacaksan büyük denizde boğul düşüncesini mi kendime felsefe edinmeliyim,yoksa küçük yerde büyük insan kolay olunur felsefesini miyoksa başka bir düşünce mi yaratmalıyım bu sınırlardan kurtarak kendime.bana yardımcı olabilir misiniz.Metropolde ve ufak bir kasabada avukatlık yapmanın ne gibi avantaj ve dezavantajları var öğrenebilirmiyim.Saygılarımla...