Mesajı Okuyun
Old 22-12-2009, 20:34   #1
Konuk

Önemli Eşimin borcunu, bekarken aldığım evi satarak kapattık, boşanınca geri alabilir miyim?

2006 yılında ikimizde 2.evliliğimizi yaptık.Kamuda çalışıyorum.Kocam çalıştığım bölgede ticaret yaptı ve borçlandık.Alacaklılar kocam kayıplara karışınca beni rahatsız ettiler bende mecburen kendime ve çocuğuma zarar gelmesin diye lanet olsun dedim bekarken aldığım evi sattım borç para buldum ve borçları kapattık.Sonra eşim geri geldi bana hep evimi geri alacağını söyledi bana...tam beraber bişeyler yapmaya çalışıyorduk ki bu sefer eşim şehir dışındayken yakalandı ve başka borçları yüzünden hapise atıldı.
Kendine ait ev ve dükkanları vardı ama bunlara istimlak gelmediği için tapularının olmadığını söylemişti;halbuki bunların tapuları varmış ve bunları icra gelmesin diye kız kardeşinin üzerine geçirmiş(diğer görümcemden öğrendim)
Tüm bunları öğrenince şok geçirdim kendimi kullanılmış ve aldatılmış hissettim,güvenim kalmadı.
Boşanmak istiyorum ama pisi pisine giden evimden de hakkımı geri almak istiyorum.Şahitlerle ispatlarsam alabilirmiyim.Başka da bi şey istemiyorum kurtulmak istiyorum o kan emiciden.Bana bilgi verirseniz çok sevinirim.Çok mağdurum hem benim hemde çocuğumun(İlk eşimden olan)hakkına tecavüz etti.Lütfen cevap yazın...